reklama
reklama

Teraz Delaveau

Świat Koni | 11 lutego 2018

Teraz Delaveau

Patrice Delaveau zwyciężył w konkursie Longines Masters w Hong Kongu i tym samym otworzył sobie drogę do bonusu w wysokości 1 mln €.

REKLAMA

reklama

Pięciu parom udało się pokonać obie rundy konkursu bezbłędnie i o zwycięstwie decydowały ułamki sekundy. I to dosłownie, bowiem Delaveau, który dosiadał wałacha Aquila HDC był szybszy od drugiego w klasyfikacji Maxa Kühnera o zaledwie 0,07 s. „To był fantastyczny dzień, mój koń skakał doskonale.” – powiedział zachwycony zwycięzca.

Delaveau ma teraz szansę na wygranie bonusu w wysokości 1 mln € - o ile zwycięży również podczas kolejnych zawodów z cyklu Longines Masters – w Nowym Jorku i w Paryżu.

Maxa Kühner i ogier Cielito Lindo uplasowali się na miejscu drugim z czasem 37,88s. Reprezentant Austri wyprzedził tym samym Daniela Deussera/GER na wałachu Cornet d’Amour o zaledwie 0,08 s (37,96 s). Deusser, który kilka miesięcy temu zwyciężył w Longines GP w Paryżu, stracił tym samym szansę na super bonus (2,25 mln €), który jest możliwy do zdobycia w przypadku trzech wygranych w jednym sezonie. Gdyby był szybszy zaledwie o 0,15 s w dalszym ciągu możliwość wygrania olbrzymich pieniędzy byłaby w dalszym ciągu realna. Ale niestety tak się nie stało.

Kolejne zawody cyklu Longines Master odbędą się w dniach 26-29.04.2018 roku w Nowym Jorku/USA

Wyniki: TUTAJ

Zdjęcia: PSI for EEM

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.