Nowe oblicze Skaryszewa

7 lutego 2018

Nowe oblicze Skaryszewa

Czy podczas skaryszewskich Wstępów nie będzie już koni sprzedawanych na mięso? Czy ciesząca się wielowiekową tradycją impreza zmieni całkowicie swoje oblicze?

REKLAMA

reklama
Tradycja końskiego targu w Skaryszewie sięga 1433 roku, kiedy to przywilej jego organizacji przyznał miastu król Władysław Jagiełło. Był to dowód królewskiej wdzięczności za oddanie przez mieszkańców Skaryszewa koni, które służyły koronnym rycerzom w trakcie wojny z Zakonem Krzyżackim i podczas bitwy pod Grunwaldem.

Sama nazwa Wstępy pochodzi od terminu, w którym odbywa się koński jarmark, czyli zawsze w pierwszy, „wstępny” poniedziałek po środzie popielcowej.

Tegoroczna edycja Jarmarku ponownie została podzielona na dwa dni i odbędzie się w poniedziałek, 19 oraz we wtorek, 20 lutego. Impreza zyska w tym roku całkowicie nową formułę, a to z powodu porozumienia jakie w imieniu gminy Skaryszew podpisał z Fundacją Centaurus Ireneusz Kumięga, burmistrz Skaryszewa.

Zobaczcie materiał zrealizowany przez Świat Koni podczas dzisiejszej konferencji prasowej poświęconej tegorocznym Wstępom.
 

 

 

Komentarze (10)

Kaszeba (niezarejestrowany)1 tydzień, 6 dni temu

Miasto sprzedało koniarzy zamiast koni. jestem zażenowany. Centaurus nigdy nie był wiarygodny, a teraz to już masakra. Wstępy się nie odbędą w tym roku i w tej formule nigdy więcej.

Tomek (niezarejestrowany)1 tydzień, 6 dni temu

Właśnie pan burmistrz zakończył kilkusetletnią tradycję jarmarków końskich!!! Szkoda że opierając się na błędnych i nieprawdziwych przesłankach A partnera warto by było sprawdzić zarówno pod względem celów i motywów działania.

Kaszeba (niezarejestrowany)1 tydzień, 6 dni temu

Tomek- pięknie dopełniłeś com miał do powiedzenia. racja!

Oburzona (niezarejestrowany)1 tydzień, 6 dni temu

Fundacje powinny zostac zamkniete...maszynka do robiena pieniedzy...kasa trafia do kieszeni i zeruja na naiwnosci ludzi... rabunek w bialy dzien...tylko szkoda ze hosowcy na tym cierpia

xxx (niezarejestrowany)1 tydzień, 5 dni temu

Smutny Burmistrz cos zle policzył ...wyszło mu że od 1433 roku do dzisiaj mineło 400 lat....

Ewa (niezarejestrowany)1 tydzień, 5 dni temu

To rodzi podziemie i brak prawidłowego nadzoru. Hipokryzja i kpina, zwłaszcza ludzi fundacji wpierdzielających dietetyczną pierś z kurczaczka, schabowego, noszących skórzane buty i wożãcych tłuste dupy w skorzanych siodlach. Brawo wy...właśnie zaszkodziliscie koniom

Art (niezarejestrowany)1 tydzień, 3 dni temu

Pierdołę pociskają że koniny w Polsce nie jemy oczywiście że jemy tylko jest za droga

k (niezarejestrowany)5 dni, 16 godzin temu

teraz te zagranicznego pochodzenia fundacje oplywaja w dostatki bo puscily hodowcow polskich koni z torbami., Na kogo teraz kolej przyjdzie...

jadacz koni (niezarejestrowany)1 dzień, 8 godzin temu

Kto wybrał tego geniusza na burmistrza?? Dlaczego dzialacze maja niemiecka flage??

jadacz koni (niezarejestrowany)1 dzień, 8 godzin temu

Kto wybrał tego geniusza na burmistrza?? Dlaczego dzialacze maja niemiecka flage??

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.