reklama
reklama

Nie do końca udany początek

Świat Koni | 18 stycznia 2018

Nie do końca udany początek

Jarosław Skrzyczyński i Matylda Kasner mają swoje pierwsze starty w Lipsku już za sobą. 

REKLAMA

reklama

Niestety konkurs otwarcia CSI5* (145 cm) nie do końca przebiegł po myśli naszego najlepszego zawodnika. Quintella wydawała się być mocno przejęta atmosferą, czego skutkiem były 4 błędy na parkurze. Dodatkowy punkt za przekroczenie normy czasy zwiększył jeszcze konto punktowe polskiej pary. Jutro będzie nowy dzień i trzymamy kciuki by był on trochę bardziej szczęśliwy.

Jeden z ostatnich parkurów w swojej sportowej karierze przeszedł dziś ogier Taloubet Z. Christian Ahlmann w ogóle się nie spieszył z ukończeniem swojego przejazdu i mimo, że nie zrobili oni żadnego błędu (choć kilka razy „Profesor” dość mocno puknął w drągi) to para ta zjechała z parkuru z wynikiem 6 pkt. – wszystkie za przekroczenie normy czasu.

Jak zawsze konkurs otwarcia traktowany jest przez większość klasowych par jako trening stąd też na czołowych miejscach znaleźli się trochę mniej znani reprezentanci Niemiec. Zwyciężył Christopher Kläsener na 11-letnim ogierze Inliner (Iberio – Sao Paulo). Para ta pokonała parkur w doskonałym czasie 57,31 s.


Christopher Kläsener i Inliner

Miejsce drugie zajęła młodsza z sióstr Diederichsmeier-Mynou. Dosiadała ona wałacha Pius (Pontifex – Landjonker). Jej urodzona kilka lat wcześniej siostra Mylene na klaczy Cassis uplasowała się na 5 miejscu. Pomiędzy nimi w klasyfikacji znaleźli się Jörg Kreutzmann na klaczy No Limit i Philipp Schober na wałachu Zandigo TS. Na pozycji 13 konkurs ukończył Inferno pod Yuri Mansurem/BRA (1 pkt.).


Inferno i Yuri Mansurem

Bardzo dobrze spisała się dziś Matylda Kasner, która startuje w Lipsku w ramach CSI-Am. W konkursie zwykłym o wysokości 125 cm zajęła ona 9 miejsce na klaczy Perła R. Natomiast na klaczy Carlotta miała jeden błąd i uplasowała się na 22 pozycji.

Wyniki: TUTAJ

Komentarze (7)

Kik (niezarejestrowany)7 miesięcy temu

Świat Koni naprawdę nie ma o czym pisać skoro zajmuje się jakimiś dziwnymi informacjami o kucykach, lwach , ogniskach czy o wynikach nikomu nieznanych amatorach w nic nie znaczących sportowo zawodach amatorów ? To się robi taki jeździecki „ Pudełek „ Terez czekamy z nicirpliwością na równie frapujące i ciekawości widomosci o klaczy która zaszła w niechciana ciąże

Olimp (niezarejestrowany)7 miesięcy temu

Jarku trzymamy za Ciebie kciuki. Do bojuuuuuu :)

Vaulting (niezarejestrowany)7 miesięcy temu

Zastania mnie od jakiegoś czasu jedno, w Lipsku odbywa sie teraz Puchar Świata w woltyżerce. Swego czasu mieliśmy niemałe osiągnięcia w tej dyscyplinie, co się stało z kadrą, trenerami w tej dziedzinie sportu? moze warto by było spróbować przywrócić ten temat do życia?

DRA7 miesięcy temu

Czepianie się Matyldy Kasner jest niczym nieuprawnione. Może dziewczynki nie stać na wykupienie licencji regionalnej, albo zwyczajnie nie ma sportowych ambicji rywalizowania na poziomie regionalnym z innymi dziewczynkami. Jej i jej rodziców wola i należy ją uszanować tak jak i należny jest szacunek wszystkim innym rekreantom którzy zajmują się końmi dbając o nie i w miarę swoich możliwości i chęci rywalizują z innymi osobami jeżdżącymi rekreacyjnie. Chociaż samo przedstawianie wyników amatorów w zajawce Śk przy okazji zawodów w Lipsku i startów pana Skrzyczyńskiego rzeczywiście wygląda trochę jak poszukiwanie Faktów i Mitów z szybkością Super Ekspresy w pogoni za dorównaniem poziomem Faktowi świadczącemu o tym że bruk zawsze znajduje sie na dnie :)

załamany (niezarejestrowany)7 miesięcy temu

weźcie się ludzie walnijcie w łeb, ale tak na poważnie i mocno bo lekko nic nie da. Czepianie się że podali wynik amatorki przy okazji startów Skrzyczyńskiego w Lipsku to dopiero jest chore. Co mieli olać jej start i udawać że nie wystartowała i o tym nie wiedzą?? Co podali tę wiadomość i miejsca w internecie zabrakło?? Tu macie wiadomość specjalnie dla was a w szczególności dla DRA, wypowiadasz się wszędzie wiec i tu się odnajdziesz http://party.pl/newsy/alicja-bachleda-curus-w-warszawie-zdjecia-paparazzi-32042-r3/

Otis (niezarejestrowany)7 miesięcy temu

he he dobra riposta :)

Gostek (niezarejestrowany)7 miesięcy temu

Wzmianka o Matyldzie jak najbardziej na miejscu! Była tam, startowała i poszło jej dobrze. Przecież już sam tytuł artykułu sugeruje, że skupia się on głównie na wynikach Jarka! Paskudni zazdrośnicy…

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.