Big Star ogierem roku

12 stycznia 2018

Big Star ogierem roku

Za niecałe trzy tygodnie w ’s-Hertogenbosch/NED odbędzie się KWPN Stallion Show, podczas którego odbędzie się uznawanie ogierów.

REKLAMA

reklama
Co roku to wydarzenie odwiedzane jest przez prawie 25 000 widzów z całego świata. W dniach 31.01-03.02.2018 zarówno komisja jak i publiczność będą mogli zobaczyć najlepsze ogiery z rocznika 2015, dla wielu z nich będzie to pierwszy krok do międzynarodowej kariery – sportowej lub hodowlanej.
Ogierem, który swoją karierę sportową zakończył w zeszłym roku jest 15-letni Big Star. Ogier ten sprawia, że serca wszystkich fanów jeździectwa i oczywiście hodowców biją szybciej. W 2016 roku, razem ze swoim wspaniałym jeźdźcem, Nickiem Skeltonem/GBR, koń ten zdobył złoty medal podczas igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. W maju zeszłego roku miała miejsce uroczystość zakończenia kariery oby tych sportowców (pisaliśmy o tym TUTAJ). 
 
 
Zarówno wyniki sportowe ja i te hodowlane sprawiły, że Big Star otrzymał tytuł „KWPN Stallion of the Year 2017”. W dniu 1 lutego Big Star osobiście pojawi się w Brabanthallen w ’s-Hertogenbosch i z całą pewnością tysiące miłośników tego konia wykorzystają tą wyjątkową okazję bo zobaczyć go na żywo.
 
 
fot. Stefanno Grasso
Źródło: KWPN
 

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.