Obiecujący początek weekendu

Świat Koni | 11 stycznia 2018

Obiecujący początek weekendu

W dniu dzisiejszym nasi reprezentanci rozpoczęli swoje starty na zawodach w Szwajcarii, Niemczech i w Holandii.

REKLAMA

reklama

CSI5* Bazylea/SUI
W swoim pierwszym dzisiejszym starcie w Szwajcarii Jarosław Skrzyczyński dosiadał wałacha Silver Shine. Parkur o wysokości 140 cm dla wielu par był pewnego rodzaju treningiem i z takim założeniem wystartował w nim nasz zawodnik, który pojechał spokojnie dając swojemu wierzchowcowi czas na zapoznanie się z halą i przeszkodami. Zrzutek nie było ale przekroczona norma czasu oznaczała 2 pkt. Z zupełnie innym nastawieniem Jarosław Skrzyczyński wjechał na parkur kolejnego konkursu (145 cm), w którym dosiadał klaczy Chacclana. Niestety wyłamanie na pierwszej przeszkodzie spowodowało, że para ta zjechała z parkuru z łącznym wynikiem 5 pkt. Szkoda, bo Chacclana skakała później świetnie, bardzo dobrze radząc sobie ze wszystkimi zadaniami na parkurze.


W ostatnim konkursie dnia (150 cm/zwykły) Jarosław Skrzyczyński wystartował na 9-letnim wałachu Calevo. I ten młody koń poradził sobie po prostu doskonale, pokonując wszystkie przeszkody bezbłędnie. Uzyskany czas (69,04 s) dawał naszemu zawodnikowi 8-me miejsce, jednak w trakcie pisania tego newsa konkurs jeszcze nie był zakończony.

Wyniki: TUTAJ

CSI2* Neustadt a.d. Dosse/GER
W ramach zawodów międzynarodowych rozegrano dziś dwa konkursy – dla młodych koni i konkurs średniej rundy. W tym pierwszym (7 i 8-latki) wystartowało aż 79 par – w tym jedna z Polski. Wojciech Wojcianiec i 7-letni wałach Curt As (VDL Corlando – Landwind II) pokonali parkur bezbłędnie i z czasem 58,87 s uplasowali się w tej licznej stawce na 18 miejscu.
W wieczornym konkursie (140 cm) na liście startowej znalazły się 133 pary. W pierwszej części konkursu wystartowali obaj nasi reprezentanci. Wojciech Wojcianiec na Chintablue ukończył z wynikiem 0 pkt. Maksymilian Wechta na Quinchelli miał 5 pkt. Konkurs jeszcze trwa a nasi zawodnicy wystartują pod koniec na swoich drugich koniach.

Wyniki: TUTAJ

CSI2*/1* Drachten/NED
W Holandii startuje dwóje naszych reprezentantów: Anna Szary – Ziębicka i Michał Ziębicki, który w pierwszym konkursie dnia miał na klaczy First Lady (Clinton – Quidam de Revel) błąd w drugiej fazie. Podobny wynik (5 pkt) uzyskał on na 7-letniej klaczy Million Dreams w konkursie o wysokości 120 cm. Natomiast w konkursie dużej rundy CSI1* Michał Ziębicki na wałachu Guess nie miał punktów karnych i uplasował się na 21 m. Tu Anna Szary–Ziębicka startowała na wałachu Guidam i ukończyła swój przejazd z jedną zrzutką.

Wyniki: TUTAJ

Komentarze (3)

aa (niezarejestrowany)6 miesięcy temu

Wielki zawodnik z tak silna obsadą walczy jak równy z równym a nawet stylem i czuciem konia przewyzsza tych najlepszych zawodników .Gratulacje

Delegat (niezarejestrowany)6 miesięcy temu

Jarek nie pękaj! Dajesz!!!!! :-))))) Pozdrwiamy z Poznania

Tomek (niezarejestrowany)6 miesięcy temu

Hallo, nie podniecac sie za szybko wczoraj z Panem Jarosław pare minut rozmawoalem przed startem o godz 20 bo sie troche opuznilo bardo mily i przyjemny czlowiek, bardzo sie ucieszylem ze chociaz jedna osoba po tylu latach z polski tutaj startuje mieszkam tutaj od ponad 40 lat i jestem co roku na tych zawodach sprzedajemy koniki sportowe z lepszej pulki, Pan Jarosław posiada fajne konie ale czolowka ma jeszcze lepsze i jest bardzo ciezko tych pare punktow zarobic, do tago nalezy tagze bardzo duzo szczescia tego mu zycze przepraszam za bledy i styl pisania, zycze dla Pana Jarosława duzo szczescia, w sobote i niedziele idziemy ogladac na zywo moze bede mial okazje znowu z nim pare slow zamienic.

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.