Otwarcie o pieniądzach

Świat Koni | 11 stycznia 2018

Otwarcie o pieniądzach

W dniu dzisiejszym Zarząd Polskiego Związku Jeździeckiego ujawnił skrzętnie do tej pory ukrywane przez poprzednie Zarządy informacje o rozdziale środków finansowych z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

REKLAMA

reklama

W dołączonych do tej informacji plikach do pobrania publikujemy zestawienie środków MSiT rozdysponowanych przez PZJ na olimpijskie i nieolimpijskie dyscypliny jeździeckie oraz parajeździectwo.

Hasło jawności życia związkowego odmieniane było przez wszystkie możliwe przypadki przez wszystkie składy osobowe zarządów przez cała poprzednią kadencję. A jednak jest to pierwszy przypadek, kiedy głoszone hasło znalazło swoją realizację w praktycznym działaniu.

Analizując dane z załączonych zestawień warto jednak dokładnie doczytać informacje nie tylko z kolumny „kwota”  ale również z kolumny „opis dokumentu”

Przyjemnej lektury ...

Komentarze (7)

Gosc (niezarejestrowany)6 miesięcy temu

Brawo dobra zmiana. W ujeżdżeniu przed zmianami koszt menager+trenera ok 4000 zl/mc teraz lekką ręką trenerzy 9000 zł/mc + menager A PZJ to trochę taki drogi ma ten magazyn, ciekawe gdzie on się mieści.....

BRAWO (niezarejestrowany)6 miesięcy temu

Takie podejście do tematu jawności finansów mi sie podoba. BRAWO!

ABC (niezarejestrowany)6 miesięcy temu

Nie rozumiem z czego tu się cieszyć ze takie zestawienie jest publikowane? Pytanie czy osoby, które otrzymały dofinansowanie wyraziły zgodę na opublikowanie takich informacji? Ponadto zestawiajac to zestawienie z umowa jaka PZJ zaproponował kadrowiczom do podpisania na ten rok pokazuje jak bardzo nie poważna jest ta umowa.

abcd (niezarejestrowany)6 miesięcy temu

nic nie maja do gadania jak to nie ich pieniadze , najlepiej skroic jeszcze tych ktorzy to utrzymuja

xxx (niezarejestrowany)6 miesięcy temu

Pieniądze z ministerstwa to pieniądze publiczne, więc rozliczenie powinno być jak najbardziej jawne. Takie informacje powinny być bez problemu udostępniane w trybie dostępu do informacji publicznej. Tak przy okazji można sprawdzić ile kosztował sławny trener wkkw, czy wieczny kadrowicz nie odnoszący żadnych sukcesów. Można też zastanowić się dlaczego w propozycjach ME w Strzegomiu podane wpisowe to 485 EUR, a faktury za naszych zawodników wystawione są na 2748,- PLN. Przy głębszej analizie wyjdzie pewnie więcej kwiatków.

sponsor (niezarejestrowany)6 miesięcy temu

Mnie uderzyła kwota wynagrodzenia poprzedniego trenera juniorów WKKW - 3 tys zł, w porównaniu do obecnego trenera 6,5 tys zł... jak rozumiem obecny obiecał że nic nie będzie robił i dlatego oszczędzą na dojazdach i noclegach... W zeszłym roku o tej porze było już trzy zgrupowania szkoleniowe dla kadry w tym roku są organizowane PRYWATNIE, mimo to trener kaskę dostaje...

pytam (niezarejestrowany)6 miesięcy temu

1)główny wniosek -nic, tylko zostać trenerem kadry! 2) dlaczego pani Orschel nie dostała dofinansowania na żaden z wyjazdów??

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.