Retka najlepszy!

Świat Koni | 17 grudnia 2017

Retka najlepszy!

Konkursem Grand Prix Poczernina zawodów HZO2* zakończyły się tegoroczne zmagania w ramach cyklu Halowego Pucharu Polski w skokach edycji 2017/2018. Po rozegranych wczoraj dwóch kategoriach w dniu dzisiejszym rozegrano kolejne dwa konkursy pucharowe.

REKLAMA

reklama

Najpierw do sportowej rywalizacji przystąpili zawodnicy startujący w pucharowej kategorii „Młodych Jeźdźców”. W przebiegu podstawowym tego konkursu tylko Weronika Minkiewicz startująca na 9-letniej klaczy Joga, zdołała uniknąć błędów na przeszkodach i zmieściła się w normie czasu. W tej sytuacji amazonka z klubu JKS U Robsonów, która była do tej pory współliderką w klasyfikacji łącznej, zwyciężyła w piątej kwalifikacji HPP-B 2017/2018 i objęła wyraźne prowadzenie w tabeli HPP.

Pozostałe zmiany w tabeli tej grupy można nazwać kosmetycznymi. Większość uczestniczących w tych rozgrywkach jeźdźców zbierało swoje punkty startując w 2 lub góra 3 kwalifikacjach HPP. Jedynie liderka wystartowała 4-krotnie. Stąd jej dorobek punktowy wyraźnie góruje nad konkurentami. Zapowiada to spore emocje w przyszłorocznych zawodach kwalifikacyjnych i oczywiście w samym finale.

Konkurs Grand Prix zawodów rozgrywanych w Poczerninie był nie tylko najważniejszym konkursem zawodów, ale również 5-tą kwalifikacją HPP-B 2017/2018 dla kategorii „Seniorów”.
W trzykonnej rozgrywce jedynym, który nie popełnił błędu i pewnie wygrał konkurs był Krzysztof Retka startujący na 8-letnim ogierze Everdi. Po jednym błędzie w rozgrywce zanotowali: Beniamin Tomaszewski dosiadający 9-letniego wałacha Duke oraz Damian Zmorek startujący na 10-letnim wałachu Diego.

Kończący swój start dzisiaj na 7. miejscu Grzegorz Kubiak utrzymał dalej swoje prowadzenie w tabeli łącznej HPP. Pozycje wicelidera stracił dzisiaj w Poczerninie, zajmując w konkursie GP 14. lokatę, Mateusz Tyszko. Skorzystała z tej okazji trzecia dotychczas Magdalena Matuszewska, która „depcze po piętach” bardziej doświadczonemu i utytułowanemu liderowi.
I w tej kategorii wiekowej jeździec zajmujący pierwszą pozycję w tabeli, jako jedyny ma na swoim koncie start w 4 kwalifikacjach.
Również i w tej kategorii przyszłoroczna walka o pucharowe punkty zapowiada się więc interesująco.

Patrząc pod tym kontem na pozostałe dwie pucharowe kategorie trzeba przyznać, że w nich sytuacja jest jeszcze ciekawsza. Zarówno prowadzący w kategorii „Open” Leszek Nieużyła jak i liderka w kategorii „Juniorów” Wiktoria Głowacka swoje punkty zebrali w 5 startach. Zgodnie z regulaminem jest to maksymalna ilość startów dających punkty rankingowe HPP-B podczas kwalifikacji. By zwiększyć swój dorobek punktowy, obydwoje będą musieli plasować na miejscach lepszych niż najgorsze miejsca zajmowane do tej pory.

W dzisiejszym Finale Małej Rundy wygrała reprezentantka Tuszyńskiego KJ Garbówek - Pola Wawrzyniak na ogierze DIMPLE.

Zwycięską parą Finału Rundy Średniej byli wczorajsi zwycięzcy Ewa Mazurowaska i FLOURIN DU ROUET.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadów ze zwycięzcami konkursów i nie tylko.

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.