Nowe konie dla O’Connora i Gulliksena

Świat Koni | 12 grudnia 2017

Nowe konie dla O’Connora i Gulliksena

W ostatnich dniach dwa konie klasy Grand Prix trafiły do nowych stajni i będą teraz dosiadane przez renomowanych zawodników.

REKLAMA

reklama

Jednym z nich jest 11-letni wałach CLENUR (OS, Carinue – Fernando). Pierwsze kroki na zawodach międzynarodowych stawiał on pod niemieckim zawodnikiem, Arminem Himmelreich. Na początku 2016 roku Clenur trafił pod siodło Marco Kutschera. Para ta osiągnęła kilka świetnych wyników w wysokiej rangi zawodach zajmując m.in. 5 miejsce w Pucharze Świata w Zurychu, 3 miejsce w Pucharze Narodów w St. Gallen oraz 7 miejsce w prestiżowym Grand Prix w Calgary. Teraz Cleneur trafił do Karlswood Stable i będzie dosiadany przez Ciana O’Connora. Para ta najprawdopodobniej zadebiutuje podczas cyklu zawodów w Wellington/USA.

WIDEO

Natomiast Maikel van der Vleuten/NED pożegnał się ze swoim 11-letnim wałachem VDL Groep Quatro (SCSL, Quaprice Bois Margot – Caletti I). Para ta przez ostatnie 4 lata swielokeotnie wysoko plasowała się w konkursach na zawodach CSI5*, zwyciężając m.in. w Oslo, Rzymie, La Baule czy w Madrycie. Quatro w tym tygodniu zadebiutuje pod swoim nowym zawodnikiem, którym jest Geir Gulliksen/NOR, podczas zawodów w Londynie.

WIDEO

Zdjęcie: LGCT

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.