Rekordowa cena na aukcji Holgera Hetzela

Świat Koni | 5 grudnia 2017

Rekordowa cena na aukcji Holgera Hetzela

Wyniki tegorocznej aukcji „Sport Horse Sales” są kolejnym dowodem na to, że liczba „13” potrafi być niezwykle szczęśliwa. 

REKLAMA

reklama

A to dlatego, że w tym roku aukcja „SHS” odbyła się po raz 13-ty i jej organizator, Holger Hetzel, mógł być naprawdę zadowolony. Właściwie co roku ustanawiany jest nowy rekord cenowy. Tym razem najwyższą cenę, bo aż 600 000€ zapłacono za 7-letniego ogiera TIGER (Padinus – Cassini II – Cor de la Bryere), który ma na swoim koncie już starty w konkursach 135 cm. Koń ten został kupiony przez stajnię „Old Lodge Stud“, która mieści się co prawda w Wielkiej Brytanii ale jej właściciele pochodzą z Arabii Saudyjskiej.

Za kwotę 435 000€ sprzedano 6-letniego ogiera SUPER TROUPER (Catoki – Caretino), którego nowi właściciele pochodzą z Niemiec. W daleką podróż do Australii wyruszy wkrótce 6-letni ogier CASTING (Catoki – Cassini I), za którego nowi właściciele zdecydowali się zapłacić 350 000€. 

Wałach ENTERTAINER (Carlucci – Contender), który w Polsce bardziej znany jest pod imieniem Carlo 7, znalazł nowych właścicieli w Szwajcarii. Za tego utalentowanego konia, na którym z powodzeniem startowała Natalia Koziarowska, zapłacono 260 000€. Natomiast 5-letni ENDLESS LOVE (Diarado – Centadel) kosztował 75 000€. Tego konia, który w Polsce nosił imię Diaradel 7, dosiadał wcześniej Krzysztof Leśniak.

Łącznie na aukcji sprzedano 19 koni za kwotę 4 130 000€, co dało średnią cenę w wysokości 217 368€.

Wyniki aukcji: TUTAJ 

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.