W Genewie powalczą najlepsi

Świat Koni | 5 grudnia 2017

W Genewie powalczą najlepsi

Właściwie można by powiedzieć, że godziny dzielą nas od pierwszego sygnału dzwonka rozpoczynającego zawody CHI w Genewie. 

REKLAMA

reklama

Najlepsi skoczkowie na świecie przyjadą do Szwajcarii nie tylko po to by walczyć o wysokie nagrody ale przede wszystkim po to by zmierzyć się ze sobą w wyjątkowym konkursie „ROLEX IJRC TOP 10 FINAL”, który rozegrany będzie w sobotę wieczorem. Natomiast niedzielne ROLEX Grand Prix, które zaliczane jest do serii „Rolex Grand Slam of Showjumping”, da nam odpowiedź, przed kim otworzą się drzwi do zdobycia tej niezwykle cennej nagrody. I to nie tylko pod względem finansowym. Obecnie największe szanse ma Philipp Weishaupt/GER, który we wrześniu zwyciężył w Rolex GP w Calgary.

Z całą pewnością zrobi on wszystko co będzie w jego mocy by i w Genewie poprowadzić rundę honorowa. Ale będzie on się musiał zmierzyć z bardzo silnymi konkurentami, wśród których znajdą się m.in. Kent Farrington/USA – lider Longines Ranking, Eric Lamaze/CAN – zeszłoroczny zwycięzca Finału Rolex TOP 10, Pedro Veniss/BRA – zeszłoroczny zwycięzca konkursu Grand Prix, Kevin Staut/FRA, Lorenzo de Luca/ITA, Maikel van der Vleuten/NED, Peder Fredrikson/SWE, Scott Brash/GBR czy Steve Guerdat/SUI.

Ale zawody w Genewie to nie tylko skoki. Widzowie będą mogli obejrzeć również konkursy w ujeżdżeniu, w których wystartują m.in. Isabell Werth/GER czy Patrik Kittel/SWE. Powożący zaprzęgami 4-konnymi walczyć będą o kolejne punkty Pucharu Świata. A ci, którym najbliżej serca leży dyscyplina WKKW, z pewnością już nie mogą się doczekać sobotniego konkursu Indoor Cross Country, w którym udział weźmie m.in. Michael Jung/GER.

Lista zawodników: TUTAJ

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.