Kolejne gwiazdy na Cavaliadzie

Inf. Prasowa | 27 listopada 2017

Kolejne gwiazdy na Cavaliadzie

Ostanie dni przed zawodami zawsze jeszcze przynoszą zmiany w zgłoszenia. Ze startu w Poznaniu zrezygnowała zapowiadana przez nas młoda Holenderka Sanne Thijssen, ale w jej miejsce pojawiły się dwie inne gwiazdy światowego formatu. Już po raz trzeci do Poznania przejedzie Janne Friederike Meyer-Zimmermann z Niemiec. Po raz pierwszy nie tylko w Poznaniu ale i w Polsce pojawi się Pius Schwizer ze Szwajcarii.

REKLAMA

reklama

Pius Schwizer – ma na swoim koncie brąz Igrzysk Olimpijskich (2008) i złoto mistrzostw Europy (2009) wywalczone w drużynie Szwajcarii. Dwa razy stał na podium Pucharu Świata. W 2010 przez pięć miesięcy pozostawał numerem jeden światowego rankingu. W 2014 roku został wybrany „Jeźdźcem Roku” w Szwajcarii. Zawodnik bardzo doświadczony, który w sierpniu skończył 55 lat. Prowadzi wraz z żoną ośrodek treningu jeźdźców i koni Klushof Stables w Oensingen w Szwajcarii. W tym roku wygrał już 9 konkursów zaliczanych do światowego rankingu, ostatni dwa tygodnie temu na CSI4* w Monachium.

Janne Friederike Meyer-Zimmermann – reprezentantka Niemiec. Drużynowa Mistrzyni  Świata z 2010 roku. Złota medalistka Mistrzostw Europy Seniorów z roku 2009. Ze swoich dotychczasowych sukcesów najbardziej ceni sobie triumf w Wielkiej Nagrodzie Akwizgranu w roku 2011. Mieszka w Hamburgu, z wykształcenia jest dziennikarką, ale w 100% poświęca się profesjonalnemu jeździectwu jako zawodnik i trener. W tym roku wygrała Grand Prix prestiżowych zawodów w CSI3* Donaueschingen i przyczyniła się do  zajęcia przez Niemców drugiego miejsca w Pucharze Narodów na CSIO5* w Falsterbo. Był też szósta w hamburskim Derby.

Komentarze (18)

observer (niezarejestrowany)6 miesięcy, 3 tygodnie temu

I to są gwiazdy ! Zawodnicy z osiągnięciami, zapleczem, pasją. A czym się mogą pochwalić nasze "gwiazdeczki" ? Zwycięstwem w Grand Prix ZO*** ?

zainteresowany (niezarejestrowany)6 miesięcy, 3 tygodnie temu

a bedzie Abdulach z Quickiem?

bryk do zainteresowany (niezarejestrowany)6 miesięcy, 3 tygodnie temu

się zobaczy, w Lesznie na CSI też miał być ale nie dojechał.

DRA6 miesięcy, 3 tygodnie temu

"Złota medalistka Mistrzostw Europy Seniorów z roku 2009. Ze swoich dotychczasowych sukcesów najbardziej ceni sobie triumf w Wielkiej Nagrodzie Akwizgranu w roku 2011. Mieszka w Hamburgu, z wykształcenia jest dziennikarką"....fajnie to brzmi :) Nie,nie będe pytał o wykształcenie polskich zawodników mających .....osiągnięcia sportowe delikatnie mówiąc z innego świata. Rów Mariański dzieli nas od europejskiego/światowego spory jeździckiego nie tylko pod względem koni, szacunku dla kadry narodowej, osiągnięć sportowych ale i pod względem "osobowości" uprawiających ten sport na poziomie .....:) I nie wszystko można zrzucić na brak pieniędzy, bo jak mawiał sponsor Małysza " Będą wyniki to i będą pieniądze, nigdy odwrotnie "

XXX (niezarejestrowany)6 miesięcy, 3 tygodnie temu

Większość naszych młodych zawodników na wysokim poziomie 20 + to są ludzie posiadający wykształcenie o którym Niemcy mogą tylko pomarzyć. Niestety mu za to możemy pomarzyć o takich koniach jakimi oni dysponują , sponsorach i pieniądzach . Choć i to się powoli zmienia . Ale niestety to wymaga czasu. Póki co ,jeździectwo w Polsce a przede wszystkim skoki na przestrzeni ostatnich paru lat rozwijają się jak nigdy przedtem . Widać to po ilościach imprez , frekwencji ( stąd się biorą późniejsze talenty ) jak również rosnącym poziomie zarówno zawodników jak i koni. Mamy do nadrobienia kilkadziesiąt la marazmu a w jeździectwie to przepaść . Na szczęści jeśli chodzi o rozwój tej dyscypliny sportu wszystko idzie w dobrym kierunku . No może poza PZJ -tem który dzięki wielu decyzją jest hamulcowym tego postępu.

C.D (niezarejestrowany)6 miesięcy, 3 tygodnie temu

Obecne metody starej gwardii to deprecjonowanie obecnych sukcesów naszych jeźdźców. Umknęło im parę ostatnich lat kiedy to nasze jeździectwo zaczęło rozwijać się bardzo dynamicznie i teraz chcieli by podłączyć się do tego tortu i uczestniczyć w tej biesiadzie . Wiadomo że konkurencja na wolnym rynku jest im obca , szanse niewielkie więc najprostszy sposób to przymusić ludzi poprzez nakazy zakazy wprowadzanie jedynych słusznych ( w ich mniemaniu ) koncepcji a wszystko to pod egidą PZJ -tu .Uważają deregulacje za bezhołowie a ciekawe tylko że od momentu wprowadzenia deregulacji obserwujemy najdynamiczniejszy wzrost poziomu jeździectwa jak również ilości zawodów , frekwencji oraz koni. Jakoś nikomu nie przeszkadzał fakt że przez lata wypuszczano tysiące niekompetentnych instruktorów i to wszystko za przyzwoleniem PZJ który często firmował takie działania na rynku usług , to jeszcze pierwszą decyzją było zalegalizowanie tych działań poprzez utrzymanie w mocy wszystkich dawniej wydanych uprawnień . Pomijam już fakt że główna osoba odpowiedzialna za ren stan rzeczy , sama nie miała do tego uprawnień . Ale skoro tak to wprowadzono abolicję . Ręce opadają !!! P.S Ostatnio wpadli na pomysł żeby sankcjonować osoby działające na rynku szkoleniowym bez papierów PZJ .. Tego to już nie wiem nawet jak to nazwać

Tom (niezarejestrowany)6 miesięcy, 3 tygodnie temu

Będzie transmisja na żywo w internecie

z pewnością skoro pytasz.....chcesz mnie oglądać ? (niezarejestrowany)6 miesięcy, 3 tygodnie temu

zawodniczka

Tom (niezarejestrowany)6 miesięcy, 3 tygodnie temu

Na jakiej stronie internetowej będzie transmisja z cavaliady

Domi (niezarejestrowany)6 miesięcy, 3 tygodnie temu

Dajcie relacje na świecie koni z cavaliady Poznań 2017

adam (niezarejestrowany)6 miesięcy, 3 tygodnie temu

niestety tylko NC+

Koti (niezarejestrowany)6 miesięcy, 3 tygodnie temu

To jest chore inne zawody są transmitowane na świecie koni a czemu niema cavaliady z Poznania

Kasia (niezarejestrowany)6 miesięcy, 3 tygodnie temu

Koti - wydaję mi się, że dlatego nie ma relacji internetowej z Cavaliady, ponieważ NC+ wykupił wyłączność na transmitowanie tego wydarzenia :)

Torni (niezarejestrowany)6 miesięcy, 3 tygodnie temu

Ciękawe czy będzie z Lublina i Warszawy transmisja internetowa i dajcie z Poznania w internecie

Julin (niezarejestrowany)6 miesięcy, 3 tygodnie temu

Tak dajcie transmisje z Lublina i Warszawy na świecie koni proszę

GWIAZDY (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

Największymi GWIAZDAMI były GOŁĘBIE które chciały za wszelką cenę usiąść za KIEROWNICĄ samochodu , ale nikt nie p o MYSLAŁ aby otworzyć S Z Y B Ę brak UMYSŁU i REFLEKSJ ze strony organizatorów p o

R E F L E K S J I !!!!!! (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

Za p o Mniałem przez PTAKI o i

ULA (niezarejestrowany)6 miesięcy, 1 tydzień temu

Czemu czepiacie się Pięknych PTAKÓW w Poznaniu , były doskonałe na PARKURZE

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.