IV kwalifikacja HPP-B za nami

Świat Koni | 19 listopada 2017

IV kwalifikacja HPP-B za nami

W ośrodku jeździeckim JKS Salio w Biesiekierzu Rudnym koło Łodzi zakończyły się dzisiaj zmagania IV kwalifikacji Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody edycji 2017/2018. Po rozegranym wczoraj Finale w kategorii Open w dniu dzisiejszym rozegrano pozostałe trzy konkursy finałowe.

REKLAMA

reklama

W najmłodszej kategorii wiekowej, w grupie juniorów do rywalizacji przystąpiło 11 par. Zwycięską trójkę wyłonić musiała rozgrywka, w której wystartowało 5 koni.

Bez błędów i w najkrótszym czasie zakończył się przejazd amazonki reprezentującej barwy gospodarza zawodów, czyli JKS Salio, Wiktorii Głowackiej, która startowała na 10-letniej klaczy Aronia.

Miejsce drugie, również po bezbłędnym przejeździe w rozgrywce, zdobyła Helena Zagała z SKJ WJ Piaseccy Equestrian, startująca na 9-letniej klaczy Contendro Lady.

Na trzecim miejscu uplasowała się reprezentantka KJ Trachy Sośnicowice, Zuzanna Jarocka dosiadająca 12-letniego wałacha Conner.

ARONIA - Wiktoria Głowacka

W kategorii młodych jeźdźców do walki o zwycięstwo w konkursie finałowym HPP-B i punkty rankingowe przystąpiło 5 jeźdźców, startujących na 6 koniach.

Zwyciężyła, bez konieczności przeprowadzenia rozgrywki i z bagażem 4 pkt. karnych, reprezentująca barwy Sopockiego Klubu Jeździeckiego, Julia Bogalecka startująca na 10-letnim ogierze Aser.

Na miejscu drugim, z 8 punktami karnymi na koncie, zakończyła start w Finale MJ Weronika Minkiewicz z JKS U Robsonów Dąbrówka Mała, która dosiadała 8-letniej klaczy Joga.

Miejsce trzecie z taką samą ilością punktów karnych, zdobył startując na swoim drugim koniu w tym konkursie, 7-letnim wałachu First One, reprezentant JKS Przybyszewo, Olaf Klein.

ASER - Julia Bogalecka

W konkursie Grand Prix, który był finałem HPP-B dla grupy seniorów również nie trzeba było przeprowadzać rozgrywki. Tylko jeden jeździec spośród grupy 11 startujących zdołał pokonać parkur przebiegu podstawowego bez błędów. Bezdyskusyjnym zwycięzcą konkursu GP został Krzysztof Gozdek z KJ Metpol Grodziec, który startował na 8-letnim wałachu Just An Hero.

Na miejscu drugim, z wynikiem 4 pkt. karne, uplasował się reprezentant KJ Equipo Łódź Seweryn Murdzia, który dosiadał w tym konkursie 9-letniej klaczy Ula Bajou-K.

Trzecie miejsce zdobył nieco wolniejszy od niego, Leszek Warzecha KJ Zagórów, startujący na 11-letniej klaczy Weltdamme.

JUST AN HERO - Krzysztof Gozdek

Po zakończonych w Biesiekierzu Rudnym zawodach w klasyfikacji łącznej Halowego Pucharu Polski w skokach we wszystkich kategoriach, zaszły niewielkie zmiany i przesunięcia.
Według naszych nieoficjalnych wyliczeń w kategorii Open samodzielnym liderem z dorobkiem 63 punktów został Leszek Nieużyła. Na miejsce drugie z czwartego, z wynikiem 52,5 pkt. przesunęła się Milena Dobkowska. Miejsce trzecie z wynikiem 49 pkt. zajmuje niedawna współliderka, Jemma Jones.

W kategorii juniorów liderka Wiktoria Głowacka z dorobkiem 74 pkt. powiększyła swoją przewagę nad resztą stawki. Swoje miejsca utrzymały będące na drugiej i trzeciej pozycji w klasyfikacji łącznej, Milena Dobkowska i Nina Milczarek.

W kategorii młodych jeźdźców ponownie na czele stawki znajdują się dwie amazonki. Na czele z wynikiem 56 pkt. utrzymała się Weronika Minkiewicz, której towarzyszy na fotelu lidera poprzednio trzecia Julia Bogalecka. Na trzecie miejsca spadał z fotela współlidera, nieobecna w Biesiekierzu Rudnym Janina Strzałkowska.

Nieobecność Grzegorza Kubiaka na zawodach w JKS Salio, jako startującego zawodnika, nie wpłynęła na utratę przez niego pozycji lidera w kategorii seniorów. Również drugi w klasyfikacji łącznej Mateusz Tyszko, mimo, że nie zdobył dzisiaj w Biesiekierzu punktów, zdołał utrzymać swoją pozycję. Z ósmego miejsca na trzecie awansowała Magdalena Matuszewska, która ma na swoim koncie 37 pkt.

Oczywiście wszystkie te dane pochodzą z naszych, redakcyjnych, nieoficjalnych wyliczeń.

Komentarze (3)

Cios (niezarejestrowany)3 miesiące temu

Podłoże masakra, żenada jak na polskie warunki. Nikt się nie dziwi że konie tam zrzucają.

poi (niezarejestrowany)3 miesiące temu

zauwazcie , ze prawie wszyscy staja na palcach w strzemionach na skoku, nie ma swobody, oddanej reki itp..

aa (niezarejestrowany)3 miesiące temu

masakryczna obsada

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.