Werth nie do pokonania

Świat Koni | 19 listopada 2017

Werth nie do pokonania

Właściwie każdy w Stuttgarcie spodziewał się, że Isabell Werth zwycięży w dzisiejszym konkursie Pucharu Świata w ujeżdżeniu.

REKLAMA

reklama

Jedyne co mogło być pewnego rodzaju zaskoczeniem to jej duża przewaga nad resztą zawodników i to pomimo nieudanych zmian co dwa tempa. „Weihegold miała przerwę po ME w Goeteborgu ale pomyśleliśmy, że miło by było pokazać ją w Stuttgarcie przed jej publicznością. Przez ostatnie tygodnie nie pracowała zbyt dużo więc też nie ryzykowałam zbyt wiele tak jak to miało miejsce w Aachen czy Goeteborgu ale jestem bardzo zadowolona z tego jak się dziś pokazała.” – powiedziała Werth, która dzień wcześniej zwyciężyła również w konkursie Grand Prix. Sędziowie ocenili jej przejazd na 87,575% co oznaczało zwycięstwo w konkursie Pucharu Świata.

Na drugim miejscu, z wynikiem 82,805%, uplasowała się Dorothee Schneider/GER na wałachu Sammy Davis jr. Ten 11-letni koń dopiero w tym roku rozpoczął starty na zawodach międzynarodowych i mocno puka do światowej czołówki. Ponieważ Werth nie zdobywa w tym sezonie punktów (wygrała Finał PŚ wiosną 2017), Schneider mogła się cieszyć z 20 punktów do klasyfikacji. Miejsce trzecie zajęła kolejna reprezentantka Niemiec, Helen Langenhanenberg na ogierze Damsey FRH (79,615%).

Wyniki: TUTAJ 
Klasyfikacja PŚ: TUTAJ

Zdjęcia: FEI/Cara Grimshaw

 

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.