Kolejne pucharowe emocje

16 listopada 2017

Kolejne pucharowe emocje

Wszystko wskazuje na to, że Halowy Puchar Polski w skokach edycji 2017/2018 rozkręcił się na dobre. Po licznie obsadzonym turnieju w Sopocie w kolejnej kwalifikacji w Biesiekierzu Rudnym będzie dobra frekwencja.

REKLAMA

reklama
Czwarte zawody w serii Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody edycji 2017/2018 zostaną rozegrane już w ten weekend, w pięknym ośrodku JKS Salio mieszczącym się w Biesiekierzu Rudnym pod Łodzią. Na listach startowych zawodów HZO2* oraz HZR znajduje się łącznie niemal 300 par (172 pary w zawodach HZO2*). W większości kategorii Halowego Pucharu Polski nie zabraknie wśród startujących zawodników stanowiących ścisłą czołówkę.

W kategorii Open nie pojawi się w Biesiekierzu rudnym trzeci zawodnik rankingu HPP-B, Mikołaj Barański. Z pewnością prowadząca (według nieoficjalnych jeszcze obliczeń redakcji ŚK) para zawodników: Jemma Jones i Leszek Nieużyła, będą chcieli wykorzystać ten fakt, żeby powiększyć dystans i umocnić się na czołowych lokatach. Obydwoje liderzy tej kategorii startowali do tej pory w każdej kwalifikacji Halowego Pucharu Polski.
Z pewnością też nieobecność w JKS Salio trzeciego zawodnika w rankingu HPP w kategorii Open będą chcieli wykorzystać „depczący mu po piętach” Milena Dobkowska, Judyta Koczorowska oraz Paweł Jachymek.

W kategorii Juniorów na listach startowych nie zabraknie nikogo. Przewodząca stawce ze sporą przewagą Wiktoria Głowacka wystartowała we wszystkich dotychczasowych kwalifikacjach i nie zamierza odpuszczać również w najbliższy weekend. Nie odpuszczą walki o kolejne punkty również druga w rankingu Milena Dobkowska i trzecia Nina Milczarek. Obydwie startowały do tej pory dwukrotnie i z pewnością te młode i ambitne amazonki dobrym występem będą chciały zmniejszyć dystans dzielący je od liderki.

W grupie Młodych Jeźdźców zabraknie na listach startowych współliderki rankingu, Janiny Strzałkowskiej. Z pewnością Weronika Minkiewicz będzie chciała wykorzystać ten fakt i utrzymać samodzielnie pozycję lidera tej kategorii. Na pewno nie odpuści walki o przodownictwo tracąca do prowadzącej pary tylko 1 punkt Julia Bogalecka. A za jej plecami „czają się do skoku” na wyższe pozycje w rankingu tej kategorii Nina Milczarek, Martyna Rynkiewicz i Przemysław Kalicki (po 16 punktów straty do Julii Bogaleckiej).

Ciekawie zapowiada się pucharowa rywalizacja w kategorii seniorów. Tutaj, odmiennie od pozostałych kategorii czołówka rankingu dała sobie i koniom nieco oddechu. Na pierwszych siedmiu miejscach w tabeli znajdują się zwodnicy startujący co najmniej w dwóch kwalifikacjach Halowego Pucharu Polski. Na listach startowych zabrakło lidera, Grzegorza Kubiaka. Z pierwszej dziesiątki odmeldowała się tylko trójka zawodników. Są to zajmujący w rankingu drugą lokatę Mateusz Tyszko, ósma w tej chwili Magdalena Matuszewska (zwyciężyła w pierwszej kwalifikacji w Lesznie) oraz również ósma po zwycięstwie w Sopocie, Michalina Szmytka. Można w tej sytuacji oczekiwać, że zawody w Salio przyniosą w tej kategorii wiekowej spore przetasowania w końcowej tabeli Halowego Pucharu Polski.

To jednak tylko teoretyczne dywagacje. Jak naprawdę będzie przebiegać rywalizacja będziecie mogli się przekonać oglądając bezpośrednią relację z konkursów pucharowych, zrealizowaną przez ekipę Świata Koni już od soboty 18 listopada. Szczegóły relacji niebawem.


Komentarze (1)

zzz (niezarejestrowany)3 miesiące, 1 tydzień temu

Bardzo kiepska obsada seniorów ,taka trzecia liga

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.