Sukces Andrzeja Opłatka

Anna Stach | 12 listopada 2017

Sukces Andrzeja Opłatka

Takich dni pełnych nie tylko sportowych emocji ale i świetnych wyników naszych reprezentantów chciałoby się przeżywać jak najwięcej.

REKLAMA

reklama

Monachium/Niemcy

W bardzo dobrze obsadzonym konkursie Grand Prix (160 cm) zawodów CSI4* w Monachium świetnie spisali się nasi zawodnicy. Do drugiej rundy konkursu zakwalifikowało się 13 najlepszych par z parkuru podstawowego i w tej grupie znalazło się 2 naszych reprezentantów – Michał Kaźmierczak na wałachu Stakorado i Andrzej Opłatek na wałachu Copperfield - którzy trudny parkur pokonali bezbłędnie. Krzysztof Ludwiczak na ogierze Nordwind miał jedną zrzutkę w potrójnym szeregu i ostatecznie zajął 26. miejsce.

W decydującej rundzie Michał Kaźmierczak i Stakorado mieli jeden błąd na drugiej przeszkodzie i ukończyli konkurs na 11. miejscu. Natomiast Andrzej Opłatek na wałachu Copperfield nie tylko pojechał bezbłędnie ale też uzyskał bardzo dobry czas 36,16 s. i przez długi czas prowadził w klasyfikacji. Jednak jadący pod koniec zawodnicy okazali się jeszcze szybsi i ostatecznie nasz młody reprezentant uplasował się na wysokim 6-ym miejscu co jest bardzo dużym sukcesem. W konkursie zwyciężył „demon prędkości” Felix Hassmann/GER na ogierze Balzaci (0/33,83 s.), a za nim uplasowali się Markus Beerbaum/GER na klaczy Charmed (0/34,52 s.) i Mario Stevens/GER na wałachu Landano (0/34,82 s.).

Wyniki: TUTAJ

Oliva/Hiszpania

Dzisiejszy konkurs Grand Prix (145 cm) MET CSI2* w Olivie zakończył 3-tygodniowe zawody, w których udział brała Cassandra Orschel. Po bezbłędnym przejeździe w rundzie podstawowej nasza reprezentantka zakwalifikowała się z klaczą Acanthya do rozgrywki. Walka o jak najlepszy czas zakończyła się dwoma zrzutkami i 12. miejscem w klasyfikacji.

Konkurs zdominowali Brytyjczycy, którzy zajęli miejsca 1-5 a najlepszym z nich był Daniel Neilson na wałachu Major Delacour.

Wyniki: TUTAJ

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.