Harrie Smolders zwycięzcą LGCT 2017

Świat Koni | 12 listopada 2017

Harrie Smolders zwycięzcą LGCT 2017

Do bajkowego zakończenia sezonu Longines Global Champions Tour 2017 zabrakło jedynie zwycięstwa w konkursie Grand Prix w Doha.

REKLAMA

reklama

Ale Harie Smolders chyba aż tak bardzo nie przejął się zrzutką swojego ogiera Don VHP Z, przez którą zajął dziś 16 miejsce w ostatnim konkursie sezonu. A to dlatego, że mimo to zwyciężył on w klasyfikacji generalnej LGCT w sezonie 2017. A dodać jeszcze trzeba, że wcześniej jego zespół „Hamburg Diamonds” okazał się najlepszy w serii Global Champions League.


Harrie Smolders i Don VHP Z

„To był długi sezon i jestem niezmiernie wdzięczny za to podwójne zwycięstwo na zakończenie. To jest niesamowite i nie będzie łatwo powtórzyć te sukcesy w mojej dalszej karierze. Te sukcesy to zasługa całego mojego zespołu.” – powiedział Smolders. Obok niego na podium znaleźli się dziś Maikel van der Vleuten (2 m.) oraz Lorenzo de Luca/ITA (3 m.). Ten ostatni nie miał dziś szczęścia i nie zdołał zakwalifikować się do konkursu Grand Prix.


Bassem Hassan Mohammed i Gunder

W tym ostatnim Grand Prix sezonu zwyciężył reprezentant gospodarzy, Bassem Hassan Mohammed na wałachu Gunder. Para ta w rozgrywce była ponad 2 sekundy szybsza od Janiki Sprunger/SUI na ogierze Bacardi VDL, która uplasowała się na 2 miejscu. Aktualny Mistrz Europy. Peder Fredricson/SWE zajął trzecie miejsce, a jego partnerem tym razem był wałach H&M Christian K.

Wyniki konkursu GP w Doha oraz wideo: TUTAJ 
Klasyfikacja końcowa LGCT 2017: TUTAJ

Zdjęcia: LGCT/Stefano Grasso

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.