To ostatnia niedziela - CSI-W Leszno

Świat Koni | 5 listopada 2017

To ostatnia niedziela - CSI-W Leszno

To była ostania niedziela międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody CSI1*/CSI3*-W jakie rozgrywane są w ośrodku jeździeckim JKS Przybyszewo w Lesznie. Ostania niedziela, ale nie ostatni dzień trwania zawodów.

REKLAMA

reklama

Dla reprezentantów Polski dzień zaczął się dobrze, zwycięstwem Dawida Skiby dosiadającym w konkursie Małej Rundy zawodów CSI1* 6-letniego wałacha Atomium L.

ATOMIUM L - Skiba Dawid

Po raz drugi w dniu dzisiejszym odegrano w Lesznie dźwięki Mazurka Dąbrowskiego po zwycięstwie Matyldy Kasner dosiadającej 12-letniego ogiera Ares, którego pamiętamy z udanych startów pod Grzegorzem Psiukiem i później Jarosławem Skrzyczyńskim

ARES - Matylda Kasner

W konkursie zwykłym Małej Rundy zawodów CSI3*-W zwyciężyła brawurowym przejazdem na 10-letnim, niedużym wałachu Samurai's Miracle 17-letnia juniorka z Estonii, Anette Leppik.

Najlepszym z polskich reprezentantów był w tym konkursie Mściwoj Kiecoń, który dosiadając 9-letniej klaczy Digisport Satisfaction uplasował się na 5 miejscu.

SAMURAI'S MIRACLE - Leppik Anette

Ostatni z dzisiejszych konkursów, Finał Średniej Rundy zawodów CSI3*-W zgromadził na starcie 40 par. Wyniki konkursu były kolejną, trzecią już szansą na tych zawodach do zdobycia punktów do Longines Rankings.

Do rozgrywki konkursu zakwalifikowało się 9 par, z czego trzy reprezentowały barwy Polski a dwie Holandii. Po jednym przedstawicielu wprowadzili do rozgrywki reprezentanci Austrii, Czech, Niemiec i Włoch.

Po pasjonującej walce konkurs wygrał Kamil Papousek z Czech dosiadający 8-letniego wałacha Nadal Z.

NADAL Z - Papousek Kamil

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem na 5 miejscu był w tym konkursie Michał Kaźmierczak dosiadający 11-letniego ogiera Que Pasa 5.

W grupie 16 zawodników premiowanych punktami do Longines Rankings znalazło się 7 Polaków.

QUE PASA 5 - Kaźmierczak Michał

DIGISPORT CONTENDRIX - Kiecoń Msciwoj

CHINTABLUE - Wojcianiec Wojciech

Jutro ostatni dzień sportowej rywalizacji i oczywiście najbardziej prestiżowy konkurs tych zwodów, czyli Grand Prix Leszna.

Relację z poniedziałkowych wydarzeń rozpoczniemy o godzinie 09:00

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.