Polskie konie w Weronie 2017

30 października 2017

Polskie konie w Weronie 2017

W rozegranym w miniony weekend w Weronie Czempionacie Europy Koni Arabskich licznie reprezentowana była polska hodowla, zarówno w barwach polskich stadnin i hodowców prywatnych jak i w barwach zagranicznych właścicieli. I trzeba przyznać, że w klasach polskie konie zaprezentowały się bardzo dobrze...

REKLAMA

reklama

Do pierwszych piątek weszły: klaczki roczne Wadelia (Lutetia Arabians), Frazza i Emdrona (SK Michałów), Psyche Ofelia (Chrcynno Pałac), klaczki 2-letnie Emanolla (SK Michałów) i Pamina (SK Janów) i 2-letni ogierek El Shaad (M.J.Pietrzak); 3-letnie Bambina (SK Janów) – 2 m.w klasie. W klasie klaczy 4-6-letnich, w której wystąpiło aż 12 klaczy zwyciężyła faworytka Pustynia Kahila, na 3 miejscu uplasowała się stajenna koleżanka Emandorissa, janowska Potentilla o 0,5 pkt przegrała piąte miejsce, ale zanotowała komplet najwyższych ocen za ruch (5x”20”). Klasę klaczy 7-9-letnich wygrała janowska Pilarosa. Ostatnia klasa klaczy 10-letnich i starszych to popis polskiej hodowli, o zwycięstwo walczyły aż 4 polskie reprezentantki i …wygrała klasę ostatnia z prezentowanych - michałowskiej hodowli i własności Sh. Watts (Halsdon Arabians) Ekspulsja przed janowskiej hodowli, niezapomnianą rekordzistką aukcji z 2015 r. Pepitą (o 0,5 pkt) i również janowskiej hodowli i własności Sh. Watts Altamirą, która zachwyciła ruchem i tak jak Potentilla uzyskała od sędziów komplet najwyższych not. Zarówno Pustynia Kahila jak i Ekspulsja były najwyżej ocenionymi klaczami pokazu (467 pkt).   Skromniejsza była reprezentacja ogierów, poza El Shaadem i Fuerte (wł.  Beni Ben Saad -2 m. w klasie ogierów 3-letnich) do piątek w klasach weszły: w klasie 4-6 -letnich  Psyche Karet (Chrcynno Palac)- 3 miejsce i udział w czempionacie, Morion (SK Michałów) – 5 miejsce i w klasie ogierów 10-letnich i starszych michałowski Kabsztad – zwycięzca klasy.

Ekspulsja

Miejsca w klasach niestety nie przełożyły się na medale, których polskie konie wywalczyły (tylko) 3; w kategorii klaczy starszych srebro Pustynia Kahila i brąz Ekspulsja i w kategorii ogierów młodszych – srebro Fuerte. Na punktowanych miejscach w czempionatach znalazły się: Psyche Ofelia,  Bambina, Emanolla, Pepita, Psyche Keret i Kabsztad.

Złote medale i tytuły Czempionów Europy zdobyły  AJ Norah (klaczki roczne), AJ Radman (ogierki roczne), DA Alihandra (klacze młodsze), Wortex Kaliste (ogiery młodsze), Nasj El Markhisa (klacze starsze – z 4 m. w klasie ) i Excalibur EA (ogiery starsze).

Wszystkim hodowcom i właścicielom składamy gratulacje.

 

Komentarze (21)

fraza (niezarejestrowany)8 miesięcy, 3 tygodnie temu

A czyjej hodowli jest ogier Fuerte ?

ej (niezarejestrowany)8 miesięcy, 3 tygodnie temu

podobało mi się jak Białobok wyszedł do dekoracji Pustyni, respekt dla Grzechnika i teamu, w ogóle Michałów chyba lepiej sobie radzi po felernych zmianach

G (niezarejestrowany)8 miesięcy, 3 tygodnie temu

A za co ten respekt dla Grzechnika i teamu ? Za to, jak kiepsko Piotr Dwojak ostatnio pokazuje konie ? Michałów od felernej zmiany zjechał w dół z prędkością światła. A po legendarnym teamie tylko wspomnienia zostały bo Grzechnik z panią dyrektor już go dawno rozwalili. Pan Białobok wyszedł do dekoracji Pustyni bo to on jest jej hodowcą. Nie ma to nic wspólnego z akceptowaniem i szanowaniem poczynań pisowskich nominatów bo to ich nie powinno tam być

zasmucony (niezarejestrowany)8 miesięcy, 3 tygodnie temu

niestety nasze stadniny, po klapie z aukcją, wysprzedają konie... i niestety pewnie długo nie dowiemy się ile był wart ten "bezcenny" materiał genetyczny którego nie chcieli oddać za bezcen na aukcji...

Buu (niezarejestrowany)8 miesięcy, 3 tygodnie temu

Teraz zasady sprzedaży są takie, że nie ma zasad. Jedni sprzedają pod stołem, drudzy na zamówienie. A ta cała ochrona genów to koń by się uśmiał. Sprzedawanie wyścigowych ogierów jako wałachy tuż przed rozpoczęciem treningu wyścigowego to afera, jakiej jeszcze nie było. Ciekawe, kto przyjedzie je kupić.

ah (niezarejestrowany)8 miesięcy, 3 tygodnie temu

Jest dokładnie tak, jak piszą G i Buu. W Michałowie dzieje sie bardzo źle. „dobra zmiana” wyrzuca lub szykanuje kompetentych, którzy widzą że dyr. Sztuka „ trzepie piórami” a na hodowli się nie zna, zaś poczynania biznesowe sa coraz mniej przejrzyste. Dotyczy to roli włoskiego doradcy. Ze strachem mysle o liscie aukcyjnej na grudzien.

annie (niezarejestrowany)8 miesięcy, 3 tygodnie temu

Do Buu. Proszę zauważyć, że konie na liście aukcji janowskiej (ogiery i wałachy) są już po sezonie wyścigowym (no, prawie, zakończenie sezonu jest 19.11.). To trzy (ogiery) i cztero (wałachy) latki (część z nich w ogóle nie biegała, część jest bardzo słaba biegowo i do wyścigów się nadaje jak wół do karety, a część jest w miarę ok.). Więc szczerze wątpię, aby któryś z nich jeszcze biegał w wyścigach - no, może nieliczne wyjątki. Nie można więc tutaj mówić, że sprzedaje się konie tuż przed sezonem treningowym, bo jak ktoś je kupi, to akurat będzie sobie trenował jak zechce (zgłaszanie koni do wyścigów jest przecież do 31.01.). A które ogiery są sprzedawane jako wałachy? Bo na liście wszystko się zgadza, część koni wykastrowano już w zeszłym roku. Nigdzie też nie jest powiedziane, że wałach nie może biegać. A przecież trzeba zrobić miejsce w stajniach na dwulatki, które lada dzień będą przyjęte na nowy trening.

annie (niezarejestrowany)8 miesięcy, 3 tygodnie temu

A to co się dzieje w Michałowie jest niczym wobec tego, co wyrabia w Janowie Podlaskim prezes Pietrzak :(. Pracownicy boją się mówić o różnych rzeczach, ale ogólne zdanie jest takie: jak masz inne perspektywy, to spieprz.. stamtąd, bo będzie coraz gorzej :( :( :(

Buu (niezarejestrowany)8 miesięcy, 3 tygodnie temu

Wyprzedaż wyścigowych prospektów już wkrótce w Michałowie. Synowie i córka Dostatoka od matek z linii wyścigowych bez sprawdzenia na torze ? To działanie na szkodę i firmy i hodowli. Wałachy mogą biegać ale najważniejsze gonitwy są dla ogierów i klaczy. Poza tym linie wyścigowe selekcjonuje się na podstawie ich dokonań na wyścigach a jaki pożytek z wałacha w hodowli nawet jesli okaże się wyścigowo wybitny ? Jak dla mnie ta lista jest zrobiona dla kogoś, kto ma chętnych na konie do rajdów. Ciekawe tylko, kto to jest ?

oleg (niezarejestrowany)8 miesięcy, 3 tygodnie temu

prezes z janowa to juz chyba wypowiedzenie dostał a na jego miejsce raczej mateuszek kłamczuszek wróci.....nowe cv w veronie sobie robił..

Kasia (niezarejestrowany)8 miesięcy, 3 tygodnie temu

POWAŻNIE?????? myślałem że po swoim aukcyjnym występie rok temu nikt rozsądny nawetmu ręki nie poda. To już zupełnie hodowla padnie.

juyjydujdy (niezarejestrowany)8 miesięcy, 3 tygodnie temu

przez ciągłą krytykę szczekaczy typu G i paru innych, już niedługo wielkie "g" będziecie wiedzieć co się dzieje w stadninach bo się całkiem pozamykaja i tak czy siak będą robić swoje a wy nawet nie bedziecie wiedzieć co i kiedy, już się zaczyna od zamykania bramy w Janowie, także gratulacje!! zmiany prezesów były do luftu to wszyscy wiedzą ale plucie jadem na wszystkich nowych też jest chore! a tak robią szczekacze które "g" wiedzą!

do G (niezarejestrowany)8 miesięcy, 3 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §7 regulaminu. Administrator.

G (niezarejestrowany)8 miesięcy, 3 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §5 regulaminu. Administrator.

Do juyjydujdy (niezarejestrowany)8 miesięcy, 3 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §7 regulaminu. Administrator.

annie (niezarejestrowany)8 miesięcy, 2 tygodnie temu

Do Buu. Sprawdziłam w wolny dzień listę koni na przetarg w Michałowie. Przyznaję Panu rację. Konie z doskonałym pochodzeniem wyścigowym - i nie tylko po Dostatoku, Ontario HF też nie jest taki ostatni w tym gronie. I wyprzedaż dwulatków oraz roczniaków jeszcze nie sprawdzonych. Pewnie za grosze. Oczywiście, może się okazać, że żaden z tych koni nie będzie biegał tak, jak przodkowie, ale warto sprawdzić. Tym bardziej, że są to jednak jakieś pieniądze (z wyścigów oczywiście) dla stadnin (bo mowa tutaj nie tylko o Michałowie). W Janowie w sumie konie w ciągu sezonu 2017 wygrały prawie 400 tys. zł., w Michałowie ok. 150 tys. zł. Może kokosy to nie są, ale zawsze coś. Niestety, chyba wszystko idzie w złym kierunku, Michałów jeszcze jakoś się trzyma, ale Janów... Szkoda gadać :(

Buuu (niezarejestrowany)8 miesięcy, 2 tygodnie temu

Dokładnie to miałem na myśli. Koszty wychowu tych koni już zostały poniesione, teraz pora, żeby udowodniły swoją wartość na wyścigach, zarobiły pieniądze. A na podstawie wyników wyścigowych będzie można powiedzieć, którego z tych koni sprzedać a którego zostawić w hodowli. Dzisiaj niczego o nich nie wiadomo i zostaną sprzedane za psi grosz

annie (niezarejestrowany)8 miesięcy, 2 tygodnie temu

Taaak, dzisiaj widzę, że lista koni jest już zmieniona, jeżeli chodzi o przetarg 11.11. w Michalowie. Już tylko 3 ogierki po Dostatoku zostały. Klaczy już w ogóle nie ma, roczniaki też wycofane. Ciekawe, jak będzie wyglądała ostateczna lista koni na sprzedaż tuż przed aukcją i co z wycofanymi końmi. Zostawione jednak w stadninie, czy sprzedane "po cichu pod stołem"?

annie (niezarejestrowany)8 miesięcy, 1 tydzień temu

Dzisiaj sobie weszłam na listę koni na jutrzejszy przetarg w Michałowie. Zniknęła informacja o tym, że ogiery będą wydawane nowym nabywcom po kastracji. A trzy dni temu taka informacja widniała tam jak byk. Co się tam do ciężkiej anielki wyrabia????

....... (niezarejestrowany)8 miesięcy, 1 tydzień temu

czy ktos wie dlaczego zwolnione hodowce z prudnika?? stadniny niestety pouoadają....

titina7 miesięcy, 3 tygodnie temu

A jest zwolniony ???

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.