CDI-W w Zakrzowie zakończone

Świat Koni | 29 października 2017

CDI-W w Zakrzowie zakończone

Katarzyna Milczarek i DŻEKO dopisują punkty do klasyfikacji Pucharu Świata w ujeżdżeniu. Po dobrym występie w zakończonych przed chwilą zawodach CDI-W w Zakrzowie, gdzie nasza reprezentantka zajęła 2. miejsce w konkursie Grand Prix Freestyle, Katarzyna Milczarek jest najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem w rankingu FEI World Cup Ligi Europy Centralnej (15. miejsce).

REKLAMA

reklama

Zawody w Zakrzowie były ostatnimi zawodami międzynarodowymi rozgrywanymi w tym roku w Polsce. Dobra obsada, sprawnie przeprowadzona impreza to dobry prognostyk na nowy 2018 rok, w którym organizator – LKJ Lewada, planuje zorganizować trzy międzynarodowe imprezy. Pierwsza odbędzie się w Zakrzowie (CDI3*) w dniach 13-15 kwietnia, druga w Ochabach (CDI3*) 5-8 lipca oraz CDI-W w dniach 26-28 października ponownie w Zakrzowie.

Wracając do zakończonych zawodów w Zakrzowie. Przez trzy dni zawodów niestety nie usłyszeliśmy ani razu naszego Hymnu Narodowego. W dzisiejszym konkursie Young Rider Freestyle zwyciężyła reprezentantka Danii, Michaela Taekker na LANDLYST LANDIA (70,300%) drugie miejsce wywalczyła nasza reprezentantka - Aleksandra Lesner dosiadająca FORCE (68,750%).

Aleksandra Lesner - FORCE

W konkursie Grand Prix Freestyle zawodów CDI-W zwyciężyła para Malene Kohlschmidt Ebbesen i MIRA (73,775%), drugie miejsce wywalczyła wspomniana Katarzyna Milczarek i DŻEKO uzyskując wynik 72,900%.

Malene Kohlschmidt Ebbesen - MIRA

Katarzyna Milczarek - DŻEKO

W konkursie, Junior Freestyle zwyciężył reprezentantant Niemiec - Franz Otto Damm na DSP LIFESTYLE. Najwyżej sklasyfikowana polska para to Anna Wojtkowska i PASCAL (5. miejsce).

Franz Otto Damm - DSP LIFESTYLE

Anna Wojtkowska - PASCAL

W ostatnim konkursie - Intermediate I Freestyle, zwyciężyła reprezentantka Szwecji, Charlotte Haid Bondergaard dosiadająca SAN ANDREAS. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z orzełkiem na piersi była Ilona Janas na LORD DJANGO.

Charlotte Haid Bondergaard - SAN ANDREAS

Ilona Janas - LORD DJANGO

Komentarze (10)

... (niezarejestrowany)8 miesięcy, 3 tygodnie temu

Anna Wojtkowska zajęła w konkursie junior freestyle 4te miejsce

? (niezarejestrowany)8 miesięcy, 3 tygodnie temu

Jak można było wstawić takie tytułowe zdjęcie? Pozycja lekko mówiąc „niefortunna”. Brak profesjonalizmu ze strony redakcji i szacunku do Mistrzyni Polski. Wstyd!

pomerania (niezarejestrowany)8 miesięcy, 3 tygodnie temu

o jakim szacunku tu mówisz??!! wiadomo przecież jak jezdzi K.M.... to zdjęcie to kwintesencja jej metod...

Jagienka Łukomska (niezarejestrowany)8 miesięcy, 3 tygodnie temu

Miałam okazję trenować z p. Kasią. Jest bardzo konsekwentna, jednak wbrew przedstawionej tu opinii szanuje swoje konie. Proponuję próbować ją doścignąć, zamiast pisać anonimy.

pomerania (niezarejestrowany)8 miesięcy, 3 tygodnie temu

obawiam się, że wiele DUŻO bardziej utalentowanych osób nie doścignie K.M. ze względów finansowych... także proszę nie pisać takich rzeczy, bo wszyscy wiedzą ze ten sport opiera sie na pieniądzach...

Jagienka Łukomska (niezarejestrowany)8 miesięcy, 3 tygodnie temu

P. Kasia sama zarabia na swoje życie, konie i zawody. Dzeko wybrała na aukcji jak miał 4 lata i stwierdziła, ze ma to 'coś'. O jakiejś kontuzji Dzeko albo Ekwadora jakoś nigdy nie słyszałam, a jezdzone były przez p. Kasię przez wiele lat.

KiK (niezarejestrowany)8 miesięcy, 2 tygodnie temu

Do pomerania - pani K. M. jeździ tak ze jest najwyżej sklasyfikowana Polką mając najlepsze noty. Potem jest przepaść a za tą przepaścią następne zawodnik z Polski

... (niezarejestrowany)8 miesięcy, 2 tygodnie temu

Niestety najlbardziej utalentowani jeźdźcy nie mają takich pieniędzy, aby kupować ciągle nowe konie na aukcjach, jak K.M. jednak z miernymi wynikami za granicą... mająca pieniądze dzięki swojemu ojcu z Animexu handlującemu kiedyś polskimi końmi za PRL... To, że nie bije koni, to nie znaczy, że je szanuje, bo z takim przerostem "ego' i tak twardą łapą robi koniom też dużo szkody, jak widać na czworobokach. A, nasi sędziowie powinni jeszcze dużo uczyć się, bo nigdy za granicą nie dostałaby takich ocen...

H (niezarejestrowany)8 miesięcy, 2 tygodnie temu

Nie dostałaby takich ocen ? Może warto się zainteresować jakie wyniki robi p. Kasia na zawodach międzynarodowych za granica ? A może jacy sędziowie oceniali konkursy w Zakrzowie ? Bo jeśli chodzi o sędziów z Polski to było tylko dwóch przedstawicieli. Pozdrawiam

anonim (niezarejestrowany)7 miesięcy, 2 tygodnie temu

Gwoli ścisłości: 1. Milczarek - 1489 pkt 2. Kozanowski 1432 3. Szulc 1234 - Gdzie tu przepaść? Wszystko to jeden worek - zawodnicy pomiędzy 1550 a 1250 pkt to odpowiednio 102 do 220 miejsce rankingu. Jak zawęzimy 1550-1450 to 105-150 miejsce. Wszyscy taki sam poziom. W wynikach to różnica o 1,5%. Nie żartujcie! A wyniki Milczarek i Kozanowski wywindowali w Janowie i Zakrzowie. Ponieważ Milczarek była w obu wyszła na czołówkę. Bez tych dwóch zawodów byłaby za Szulc! A Janów i Zakrzów to były wieczory nieziemskiej formy polskij dresażystów. Popatrzcie na statystyki, wyniki od 4 do 6% wyższe niż na innych zawodach międzynarodowych ... A o metodach to wszyscy wiedzą od lat

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.