Jeździecki Rekord Świata w Polsce

Świat Koni | 15 października 2017

Jeździecki Rekord Świata w Polsce

W dniu dzisiejszym w Morawie na hipodromie KJ Stragona Strzegom zakończyły się międzynarodowe zawody w WKKW ACTIVO-MED STRZEGOM OCTOBER FESTIVAL 2017 CCI 3*/2*/1*, CIC 3*/2*, którym towarzyszyły zawody krajowe CNC LL, L, L-18, P.

REKLAMA

reklama

Dzięki doskonałej opinii jaką gospodarze wyrobili sobie w światowym środowisku WKKW tegoroczna edycja ACTIVO-MED STRZEGOM OCTOBER FESTIVAL cieszyła się dużym powodzeniem. Zawody te zgromadziły na starcie reprezentantów 26 państw, którzy wystartowali na 385 koniach. Było to ostatnie sportowe wydarzenie zorganizowane przez KJ Stargona Strzegom w tym roku.

Z ciekawostek dotyczących tych zawodów warto chyba wiedzieć, że w konkursie CCI1* jego zwycięzca, niemiecki zawodnik Michael Jung startując na koniu Choclat z wynikiem 22,80 pkt. ustanowił nowy rekord świata. Jest na najniższy wynik końcowy w historii światowego WKKW.

Michael Jung na koniu Choclat

W konkursie CCI3* zwyciężył inny niemiecki zawodnik, Andreas Dibowski startujący na polskiej hodowli koniu Barbados 26. Najwyżej sklasyfikowanym w tym konkursie reprezentantem Polski był Mariusz Kleniuk startujący na klaczy Loretta.

Mariusz Kleniuk na Loretta

 

Komplet wyników z tych zawodów znaleźć można tutaj: TUTAJ

 

Komentarze (5)

wkkw (niezarejestrowany)8 miesięcy temu

Wynik z ujeżdżenia jest zawsze wynikiem subiektywnym, w dodatku p. Szewczyka chyba trochę poniosło (18 pkt.), ale z polskimi sędziami tak jest.

Olala (niezarejestrowany)8 miesięcy temu

Z polskimi 'kibicami' też tak jest - choćby zawodnik/ organizator/ sędzia/ licho wie, kto jeszcze - się ze**ał, zawsze będzie powód do narzekań. Gratulacje dla Junga!

wkkw (niezarejestrowany)8 miesięcy temu

To nie jest narzekanie tylko moja opinia, mam do niej pełne prawo. Raczej twój post nic nie wnosi, poza próbą rozpoczęcia kolejnej głupiej dyskusji.

Olala (niezarejestrowany)8 miesięcy temu

Licytuj się dalej - 'a ty to, a ty tamto - jak w przedszkolu :) też przedstawiam swoją opinię, do której mam również pełne prawo. Jak przejazd był dobry to się należą wysokie noty, a nie wiecznie protokoły z ocenami na poziomie 6 i 7, jeszcze najlepiej bez żadnych komentarzy

Turbot (niezarejestrowany)8 miesięcy temu

Chocolat - koń zupełnie inny od tego jaki Jung preferuje. Zwykle dosiada koni z dużym dolewem krwi, zdecydowanie lżejszych w budowie i z lżejszym galopem. Ciekawe czy wiąże z tym koniem planyna dłużej czy to koń do handlu.

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.