Puchar Świata LEZ startuje w ten weekend

Świat Koni | 10 października 2017

Puchar Świata LEZ startuje w ten weekend

Na dworze coraz zimniej, dni stają się coraz krótsze – to oznacza, że rozgrywki Pucharu Świata LEZ w skokach i ujeżdżeniu coraz bliżej.

REKLAMA

reklama

Jeśli chodzi o dyscyplinę skoków nadchodzący sezon halowy będzie wyjątkowy – rozgrywki Pucharu Świata odbywać się będą po raz 40-ty w historii. Od jesieni aż do wiosny wszyscy miłośnicy jeździectwa z ogromną uwagą i zainteresowaniem będą śledzić zmagania najlepszych jeźdźców, który stoczą pomiędzy sobą walkę o kwalifikację do Finału. W tym pierwszym, który odbył się w 1979 roku w Goeteborgu, zwyciężył Hugo Simon/AUT na niezapomnianym wałachu Gladstone. Do tej pory największą liczbą zwycięstw w Finale Pucharu Świata mogą się poszczycić reprezentanci Niemiec oraz USA, którzy zdobywali cenne trofeum po 10 razy. W kwietniu tego roku swoje pierwsze zwycięstwo w karierze odniósł McLain Ward/USA na klaczy HH Azur – był to 25 start tego zawodnika w Finale.

W czwartek rozpoczną się zawody Kingsland Oslo Horse Show, podczas których rozegrany zostanie pierwszy z 13 konkursów Pucharu Świata Ligi Europy Zachodniej. Wystartują tam m.in. Gregory Wathlelet/BEL, Kevin Staut/FRA, Daniel Deusser/GER, Bertram Allen/IRL, Michael Whitaker/GBR, Harrie Smolders oraz aktualny Mistrz Europy, Peder Fredricson/SWE.

Lista zawodników: w załączniku

Kalendarz rozgrywek PŚ: TUTAJ

foto: FEI/Liz Gregg

Załączone pliki

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.