reklama
reklama

Mistrzostwa Polski w roku 2018

Sławomir Dudek | 10 października 2017

Mistrzostwa Polski w roku 2018

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie uda się nam uniknąć nerwowej atmosfery związanej z wyborem miejsca i terminu rozgrywania Mistrzostw Polski w jeździeckich dyscyplinach. Znamy już bowiem terminy większości mistrzowskich imprez w 2018 roku.

REKLAMA

reklama

Przedstawiciele „Królowej jeździeckich dyscyplin”, czyli ujeżdżenia, walczyć będą o medale Mistrzostw Polski w Radzionkowie. Zgodnie z podjętą we wrześniu 2017 roku uchwałą zarządu PZJ (U/1433/17/Z/2017) organizatorem mistrzowskich zmagań w ujeżdżeniu we wszystkich kategoriach wiekowych w latach 2018, 2019 i 2020 będzie ośrodek Klubu Jeździeckiego LIDER w Radzionkowie.

Walka o medale w ujeżdżeniu w kategorii seniorów, jeźdźców do lat 25, młodych jeźdźców i juniorów w 2018 roku rozegrana zostanie w terminie od 28 sierpnia do 2 września.

Podobna sytuacja jest w dyscyplinie skoków prze przeszkody. Zarząd PZJ już w czerwcu 2017 roku rozstrzygnął ogłoszony konkurs i podjął uchwałę (U/1266/13/Z/2017) na mocy której począwszy od przyszłego roku przez kolejne 3 lata Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie dla wszystkich kategorii wiekowych rozgrywane będą (podobnie jak roku ubiegłym i bieżącym) w ośrodku jeździeckim KJ JAKUBUS w Jakubowicach.
Ten sam ośrodek, również przez 3 kolejne lata zorganizuje Mistrzostwa Polski Młodzików, Mistrzostwa Polski Kuców i Puchar Polski grupy Dzieci II. W 2018 roku zawody te rozegrane zostaną w terminie od 13 do 16 września.

Przyszłoroczne zmagania skoczków we wszystkich kategoriach wiekowych zostaną rozegrane wcześniej niż miało to miejsce w tym roku, bo w pierwszy weekend sierpnia (od 2 do 5 sierpnia) 2018 roku.

Również w czerwcu br. zarząd PZJ podjął decyzję, kto w przyszłym roku zorganizuje Mistrzostwa Polski w WKKW  w młodzieżowych kategoriach młodych jeźdźców, juniorów i młodzików na kucach i duzych koniach (U/1266/13/Z/2017). Tak więc w terminie od 15 do 17 czerwca 2018 roku Klub Jeździecki Facimiech będzie gospodarzem walki o młodzieżowe medale MP w dyscyplinie WKKW.

Nie wyłoniono jednak (do chwili pisania niniejszego tekstu ) organizatora Mistrzostw Polski w WKKW dla najważniejszej chyba kategorii seniorów.

W dyscyplinie sportowego powożenia zaprzęgami Mistrzostwa Polski rozgrywane będą w przyszłym roku w dwóch miejscach. Najpierw w ostatni weekend lipca, to jest począwszy od piątku 27 lipca i skończywszy na niedzieli 29 lipca o zaszczytne tytuły i medale walczyć będą w Bogusławicach powożący zaprzęgami ciągniętymi przez 1 i przez przez 4 konie.

W połowie sierpnia przyszłego roku o mistrzowskie medale powalczą w Ośrodku Jeździeckim LANDO w Ptakowicach powożący zaprzęgami ciągniętymi przez 2 konie. Zawody te rozpoczną się w czwartek 16 sierpnia i zakończą w niedzielę 19 sierpnia konkursem zręczności powożenia.

W dyscyplinie sportowych rajdów konnych Mistrzostwa Polski w kategorii seniorów, młodych jeźdźców i juniorów rozegrane zostaną w terminie 24-25 sierpnia 2018 roku w Dolinie Gawora w Malichowie koło Dobrodzienia (woj. Opolskie).

Nie wyłoniono jeszcze do tej pory miejsca i terminu rozegrania Mistrzostw Polski w dyscyplinie parajeździectwie (paraujeżdżeniu), woltyżerki, polo i reiningu. Być może konferencje tych dyscyplin, które powinny odbyć się do końca października tego roku przyniosą odpowiedź na pytanie o to czy w przyszłym roku Mistrzostwa Polski w tych dyscyplinach zostaną w ogóle rozegrane. Dotyczy to również WKKW i kwestii rozegrania MP dla kategorii seniorów.

 

By informacja o przyszłorocznych , jeździeckich Mistrzostwach Polski była kompletna brakuje nam jeszcze informacji o miejscach i terminach rozegrania w 2018 roku Mistrzostw Polski Młodych Koni w poszczególnych dyscyplinach.

Tutaj jednak wyboru dokona PZHK, do którego napłynęły oferty chętnych do podjęcia się trudu organizacji tych imprez. Jak ćwierkają stajenne jaskółki w dyscyplinie ujeżdżenia swoją ofertę złożył Klub Jeździecki LIDER z Radzinkowa. W dyscyplinie skoków przez przeszkody napłynęła oferta od SK Ciekocinko, organizatora bardzo prestiżowego cyklu zawodów Baltica Equestrian Tour. Doświadczony organizator doskonałych i cieszących się międzynarodowym uznaniem zawodów w WKKW, KJ STRAGONA Strzegom zgłosił swoja ofertę w kilku jeździeckich dyscyplinach (ujeźdżenie, skoki, WKKW) które rozegrane będą w trakcie jednotygodniowej imprezy.

Jaką opcję i ofertę wybierze PZHK dowiemy się zapewne w listopadzie tego roku. Będziemy „trzymać rękę na pulsie” w tej sprawie i poinformujemy o podjętych decyzjach. 

Komentarze (14)

??????? (niezarejestrowany)5 miesięcy, 1 tydzień temu

Może w przypadku zaprzęgów zamiast słów "ciągniętymi przez" po prostu używać terminologii sportowej -zaprzegi jednokonne , parokonne , czterokonne ...lub : single , pary , czwórki....!!!!!!

Kris do wyżej (niezarejestrowany)5 miesięcy, 1 tydzień temu

ja pierdo... chłopie, chciało ci się????

Joanna Mandecka-Turczyńska (niezarejestrowany)5 miesięcy, 1 tydzień temu

A propos WKKW to w Facimiechu odbędą się na pewno MP Juniorów i Młodych Jeźdźców. Kategoria dzieci w WKKW nie istnieje (skąd redakcja to wzięła ????) MP Młodzików w WKKW zostały przyznane Facimiechowi - uchwała Zarządu PZJ z czerwca 2017r a później Mosznej - uchwała Zarządu PZJ z września 2017r. Zarówno organizatorzy w Facimiechu jak i w Mosznej nie otrzymali informacji która uchwała jest ważniejsza i dlaczego. Może redakcja Świata Koni dowie się co w trawie piszczy ?

kuce (niezarejestrowany)5 miesięcy, 1 tydzień temu

tak samo autor/ka nie pisze gdzie się odbędą MP i PP w kategorii kuców. Wg strony PZJ także w Jaubowicach, ale w zupełnie innym terminie, bo w połowie września. Nie zauwazył również, że od tego roku w skokach w kategorii Dzieci I będą już Mistrzostwa Polski, a nie jak do tej pory Puchar Polski. Dzieci II dalej będą Pucharem. Coraz gorzej z przygotowaniem merytorycznym tekstów redakcyjnych.

Slawomir.Dudek5 miesięcy, 1 tydzień temu

Dziękuję za zwrócenie uwagi. Sprawa tego kto będzie organizował MP Młodzików na kucach i dużych koniach w WKKW jest w tej chwili wyjaśniana. Treść uchwały U/1266/13/Z/2017 z dnia 13.06.2017 nie uległa zmianie (reasumpcji). Czy wobec tego może obowiązywać uchwała Uchwała nr U/1434/17/Z/2017 z dnia 7-18.09.2017 w punkcie dotyczącym organizacji tych zawodów przez inny podmiot? Poprosiliśmy o wyjaśnienie tej kwestii przez zarząd PZJ. Po otrzymaniu odpowiedzi poinformujemy o rozwiązaniu w tym miejscu.

reelekt (niezarejestrowany)5 miesięcy, 1 tydzień temu

MPMP w skokach powinny sie odbyc w Lando razem z powozeniem i ujezdzeniem

Monika (niezarejestrowany)5 miesięcy, 1 tydzień temu

Do autra: poprosiłabym o sprecyzowanie daty PP na kucach, bo artykuł jest w tej kwestii dosc niejasny...

Turbot (niezarejestrowany)5 miesięcy, 1 tydzień temu

Redakcja ŚK zdaje się zatrudniać mało profesjonalnych reporterów/dziennikarzy. Wybiórcze i ukierunkowane na jedną dyscyplinę jeździecką newsy, błędne informacje. A wystarczy przejżeć tematyczne portale, facebooka czy konkurencyjne redakcje by być lepiej doinformowanym. A najlepiej interesować się ogólnie tematem o którym się pisze.

Turbot (niezarejestrowany)5 miesięcy, 1 tydzień temu

Korekta błędu gram. Przejrzeć zamiast przejżeć. Mea culpa. A tak dla dalszej ścisłości. Zdaje się, że Straona dała ciała brakiem zabezpieczenia nagród przy organizacji ME WKKW (o co żebrała u FEI) Czy wobec faktu, że PZJ będzie musiało spłacić FEI z tytułu nieudolności organizatora ME przy zagwarantowaniu nagród, w ogóle rozważa się Stragonę jako organizatora kolejnych poważnych imprez? ...

Duży Koń (niezarejestrowany)5 miesięcy, 1 tydzień temu

Piszę do "kuce", bo widzę, że wie on wszystko najlepiej na świecie, ale z zastrzeżeniem, że jest to wiedza jakby z dupy strony. Piszesz w swojej nie wiadomo czym podyktowanej "mądrości", że w tym roku zamiast PP Dzieci I będą rozgrywane MP. Tymczasem w uchwale Zarządu PZJ przeczytać można, że w I etapie ogłoszonego konkursu wygrał między innymi: "KJ Osadkowski Jakubowice na organizacje Mistrzostw Polski w Skokach Seniorów, Młodych Jeźdźców i Juniorów oraz Pucharu Polski Dzieci I". Może więc "kuce" podpisz się swoim imieniem i nazwiskiem pod swoimi "rewelacjami", tak żeby wszyscy mogli się przekonać kto jest takim ... "profesjonalistą" :)

bicz na głupotę (niezarejestrowany)5 miesięcy, 1 tydzień temu

to gdzie jest błąd?? w kalendarzu czy w uchwale?? a jeśli jest błąd w kalendarzu to kto za to odpowiada??

Niejasności (niezarejestrowany)5 miesięcy, 1 tydzień temu

To w końcu MP w skokach będą w pierwszy weekend sierpnia czy 13-16 września???

kuce (niezarejestrowany)5 miesięcy, 1 tydzień temu

Nie wszystko wiedzący, ale śledzący na bieżąco uchwały PZJ i trochę sie orientujący w temacie. Do Twojej wiadomości : "Uchwała nr U/1466/17/Z/2017 z dnia 17-18.09.2017r. Zarząd PZJ zatwierdza zmianę kategorii zawodów Puchar Polski Dzieci I na Mistrzostwa Polski Dzieci. Uchwała przyjęta ( 5 x za )". Głupio Ci teraz? Obojętne gdzie się odbędą (pewnie tak jak planowano w Jakubowicach), chodzi o sam fakt, że napisałem prawdę! Bardzo poproszę teraz o przeprosiny!!! A jak dalej masz wątpilwości, to napisz zapytanie do PZJ. Gwarantuję na 99%, że Ci nikt z Biura (nie mogą!), ani Sekretarz Generalny, co jest jego "psim obowiązkiem" nie odpowie:))))

kuce (niezarejestrowany)5 miesięcy, 1 tydzień temu

"Duży Koń", anonim i "profesjonalista" zamilkł, ha, ha. Nie stac go nawet na przeprosiny, a głupi hejt. Ale skoro to taki "profesjonalista", to poprosimy jego lub autora powyższego newsa o informacje gdzie i w jakich terminach odbędą się w 2018 roku finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli równocześnie Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w trzech dyscyplinach! Ktoś o czymś zapomniał?

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.