Niemcy na prowadzeniu, Milczarek 18-ta

Świat Koni | 23 sierpnia 2017

Niemcy na prowadzeniu, Milczarek 18-ta

Wczoraj rozegrano pierwszą część konkursu Grand Prix w ujeżdżeniu, który zaliczany jest do klasyfikacji zespołowej.

REKLAMA

reklama

W związku z tym, że w zespole Polski startuje troje zawodników, wczoraj mogliśmy oglądać jedną naszą reprezentantkę, Katarzynę Milczarek na ogierze Dżeko. Ich dobry przejazd oceniony został na 66,314% co jest najlepszym rezultatem tej pary w konkursie GP w tym sezonie na zawodach międzynarodowych. A mógłby być jeszcze lepszy gdyby nie do końca poprawnie wykonanie piaffy, w których Dżeko stawiał przednie nogi zbyt daleko w przód gubiąc przy tym rytm. Dzisiaj o godzinie 15:36 wystartuje Przemysław Kozanowski na Belcanto a o 19:27 w szranki wjedzie Aleksandra Szulc na ogierze Rumba Hit.

W pierwszej części Grand Prix najlepsze okazały się reprezentantki Niemiec. Na prowadzeniu jest Helen Langehanenberg dosiadająca ogiera Damsey FRH – para ta uzyskała wczoraj 74, 986%. Miejsce drugie zajmuje Dorothee Schneider na wałachu Sammy Davis Jr. (74, 586%). Na pozycji trzeciej znajduje się obecnie Anna Zibrandtsen/DEN dosiadająca ogiera Arlando (72, 957%).
Tym samym zespół Niemiec objął prowadzenie z wynikiem 149, 572%. Na kolejnych miejscach znajdują się ekipy Holandii (143, 642%) i Danii (143,586%).

Klasyfikacja indywidualna: TUTAJ
Klasyfikacja zespołowa: TUTAJ

Zdjęcie: Claes Jakobsson/FEI

Komentarze (5)

Karin (niezarejestrowany)6 miesięcy temu

Piaffy to chyba Milczarek pieta Achillesa a nie konia gdyz na Ekwadorze tez piaffy byly bardzo slabe. Zyczylabym jeszcze tej pani usmiechu na twarzy Wyglada bardzo zlowrogo :-)

Olala (niezarejestrowany)6 miesięcy temu

Dzeko to nie ogier

426227 (niezarejestrowany)6 miesięcy temu

Wszystkie osoby, które jeżdżą ujeżdżenie są poważne i skupione. Byłem na ME WKKW w Strzegomiu, fakt że to WKKW to w pierwszej próbie każdy zachowywał powagę i złowrogie miny. Zmieniło się dopiero w sobotę i niedzielę. Wtedy wszyscy uśmiechnięci.

chłodnym okiem (niezarejestrowany)6 miesięcy temu

do Olala: Horse Performance - Name DZEKO, FEI ID 103JX25, Age 11 - 13/05/2006, Sex Stallion, Color Chestnut dark chestnut, Studbook OLDBG - Verband der Züchter des Oldenburger Pferdes e.V. To wyciąg z bazy danych FEI. Ale pewnie wiesz lepiej :)

* (niezarejestrowany)5 miesięcy, 2 tygodnie temu

Karin prawda - jakoś nie kojarzę ani jednego konia KM z dobrym piafem... zazwyczaj mają efektowne kłusy... może takie konie wybiera, bo zazwyczaj szkoli osobiście od zera lub prawie od zera.. nie wiem czy jest łatwo przewidzieć czy koń będzie robił dobry piaf...to chyba trudne...

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.