Strzegom po crossie

Inf. Prasowa | 19 sierpnia 2017

Strzegom po crossie

Trzech polskich jeźdźców gorąco dopingowanych przez publiczność pokonało bardzo trudny cross bez błędów na przeszkodach, co zapewniło naszej drużynie awans na 6. miejsce po próbie terenowej, z 12. zajmowanego po ujeżdżeniu.

REKLAMA

reklama

W klasyfikacji indywidualnej najwyżej (11. m-ce. i 43,8 pkt.) plasuje się Paweł Spisak na koniu Banderas, który trudny blisko 6-kilometrowy cross pokonał w pięknym stylu i tylko 1 sekundę powyżej wynoszącej 10 minut normy czasu.inf - powiedział Paweł Spisak.

Zaledwie cztery europejskie pary z 77 nie zanotowały spóźnienia!

Mateusz Kiempa i Grand Supreme oraz Mariusz Kleniuk i Winona także pokonali tę próbę bez błędów na 30 przeszkodach, z niedużym z przekroczeniem normy czasu.

Czwarty z Polaków Paweł Warszawski i Fuksja mieli dwa błędy na crossie, ale do wyniku drużyny liczą się tylko trzy najlepsze rezultaty w każdej próbie.

Cross w Morawie koło Strzegomia okazał się bardzo wymagający także dla Niemców, którzy bronią tytułu Mistrzów Europy. Prowadząca po ujeżdżeniu Bettina Hoy i Seigneur Medicott nie ukończyli próby terenowej. Jadąca w drużynie Julia Krajewski i Samourai du Thot także mieli jedną odmowę. Jej rodaczka Ingrid Klimke i Horseware Hale Bob Old przejechali na czysto i w normie czasu, awansując indywidualnie z drugiego na pierwsze miejsce (30,3 pkt.). „Oczywiście, że czułam presję, ale Bobby był w tak świetnej formie, że prawie się śmiałam i musiałam się dobrze koncentrować. Naprawdę, nieźle się tam bawiliśmy” - powiedziała Ingrid Klimke, prowadząca po crossie.

Także bezbłędny był obecny mistrz olimpijski i mistrz Europy Michael Jung i Roxy (32,8 pkt.), co przesuwa go na drugą pozycję w klasyfikacji indywidualnej.

Nie uchroniło to jednak drużyny niemieckiej przed spadkiem na drugie miejsce. Trzy zawodniczki angielskie przejechały cross bez błędów na przeszkodach – debiutująca w drużynie Ros Canter i Allstar B, Kristina Cook i Billy the Red oraz Nicola Wilson i Bulanie.
„Bulana jest szczera i ma zrównoważony charakter. Od startu do mety szła w równym rytmie. To było bardzo ekscytujące – całą drużyną uścisnęliśmy się i skakaliśmy wkoło!” - powiedziała Nicola Wilson.

Niedzielna próba skoków zapowiada się bardzo ekscytująco. Wielka Brytania ma tylko dwie zrzutki przewagi nad broniącymi tytułu mistrzowskiego Niemcami, którzy słyną ze swojej waleczności w próbie skokowej.

Szwedzi jako jedyna drużyna, mieli cztery czyste przejazdy i są obecnie na trzecim miejscu, a ich reprezentantka, Sara Algotsson-Ostholt i Reality 39 zajmuje trzecie miejsce indywidualnie.

Ostateczna medalowa rywalizacja rozegra się w niedzielę (20 sierpnia) podczas próby skoków przez przeszkody, które spadają nawet przy delikatnym dotknięciu przez konia. Konkurs skoków rozpocznie się o godz. 11.00. Emocje będą zatem ogromne aż do ostatniej minuty konkursu skoków. Poza emocjami sportowymi na widzów w Strzegomiu czekają efektowne akrobacje kaskaderskie, pokazy hodowlane, koncerty gwiazd, atrakcje dla dzieci oraz bogata strefa wystawców.

Wyniki na żywo: TUTAJ

fot. Małgorzata Żółtańska

Komentarze (7)

DRA5 miesięcy temu

Wielkie gratulacje dla Polaków, aż się chciało oglądać i kibicować !!!

L.D. (niezarejestrowany)5 miesięcy temu

Zgadzam się 200% z powyższym wpisem i jak rzadko, tym razem zgadzam się z DRA w innym wątku . Wielkie brawa dla naszych zawodników i trzymam kciuki jutro – na dwóch próbach – formalnej, czyli przeglądzie wet. i sportowej, czyli w skokach. A po krosie bywa z tym różnie i mogą być jakieś niespodzianki. Ukończenie krosu przez naszych 4 zawodników w zawodach rangi ME, MŚ i IO to zdarzenie bez precedensu w XXI wieku. Paweł Spisak i Banderas są jak widać w bardzo dobrej formie i oby tak dalej, bo mają szanse na pierwszą dziesiątkę. Mariusz Kleniuk, jak widać im „starszy, tym lepszy”! To „cichy”, ale kluczowy (!) zawodnik w punktacji zespołowej naszej reprezentacji! Mateusz Kiempa nieco zawodzi, ale trzyma fason przynajmniej w zespole i niech tak zostanie do końca. Paweł Warszawski zawiódł moim zdaniem w pierwszych dwóch próbach, ale może jutro coś dorzuci do dorobku zespołu i będzie tym „czwartym do brydża”, gdyby ktoś się gdzieś potknął… Dla najmłodszego Michała Knapa to jak widać na razie za wysoki poziom, ale miał „zagranie” i na pewno będzie to dla Niego bardzo cenne doświadczenie. Reasumując – jest nadspodziewanie dobrze, ale wszystko się jeszcze jutro może zdarzyć! I tak… Indywidualnie - Spisak ma realne szanse na pierwszą „dziesiątkę”, Kleniuk na utrzymanie miejsca w „trzydziestce”, Kiempa i Warszawski o czołówkę już nie powalczą indywidualnie, ale mogą za to mocno powalczyć dla zespołu. Bo zespołowo 6 miejsca powinniśmy obronić – mamy aż ponad 43 pkt. przewagi nad zajmującą 7 miejsce Irlandią!!! A być może będzie lepiej, bo do piątej Belgii tracimy tylko (albo aż…) nieco ponad 9 punktów, czyli w praktyce 3 zrzutki… Jest takie powiedzenie w sporcie, „że nawet ściany pomagają gospodarzom”... Nie mam nic przeciwko temu żeby tak zostało do końca! Dwa dodatkowe komentarze, żeby nie wyglądało jaką to jesteśmy wielką siłą w WKKW. Pierwszy – to są jednak zawody na poziomie 3*… Ponadto nasi zawodnicy znali każdą kępkę trawy, każdą przeszkodę, najazd itd. na trasie w Strzegomiu… Trzeba jednak przyznać, że poza Spisakiem walczącym o czołówkę, reszta pojechała bardzo mądrze taktycznie dla zespołu. Nie ważna była norma czasu i straty z tego tytułu, ale ukończenie! I tu drugi komentarz – zarówno na stronie Strzegomia, jak i Świata Koni merytoryczne błędy i „niedokładności” w relacjach budzą zapytanie „co za fachowcy to piszą?” Przecież to żenada! Np. czysty przejazd w krosie to jest przejazd bez błędów na przeszkodach i w normie czasu! A takich było raptem 4!!! Nie wiem dlaczego - może GT tak to zaplanował, może źle obliczył dystans nie biorąc pod uwagę warunków terenowo-pogodowych? Ogólnie w zasadzie obojętne. Ale przekroczenie normy czasu jest zawsze „błędem” i np. Kleniuka o 26 pkt czy Kiempy o 28 pkt. to wynik większy niż przejazd z jedną odmową i w normie czasu. Oraz wcale nie tak „niewielkie przekroczenie”. To jest duże przekroczenie, ale być może wynikające z taktyki i możliwości koni (jutro przecież skoki)! Wyszło tym razem jednak jak widać przynajmniej dla naszej reprezentacji dobrze i pozytywnie! Dalej, autor ŚK pisze o Szwedach, którzy wszyscy jakoby przejechali kros na „czysto” i dzięki temu awansowali na 3 miejsce. Kolejna bzdura, bo żaden reprezentant Szwecji nie przejechał krosu : ”na czysto”! Trzecia sprawa – wg wyników Bettina Hoy (jedna z faworytek do zwycięstwa) spadła po prostu z konia na „10” i została wyeliminowana, a nie jak napisano na stronie Strzegomia: „podobnie” jak w przypadku Julii Krajewskiej „miała odmowę”…Szlag człowieka trafia na takich „dziennikarzy i reporterów sportowych”! To przecież jest kompletne bzdury, które poszły, na szczęście tylko „w Polskę”! Bardzo proszę, nie tylko ja, o przynajmniej podstawoe minimum wiedzy w sprawach o których się pisze i zamieszcza. PS. Bettina Hoy była i jest i pewnie wielką zawodniczką w historii WKKW oraz także uznaną w świecie trenerką! Ale jak widać sport jeździecki uczy często pokory! Swego czasu Księżniczka Anna jako reprezentantka W. Brytanii także spadała z konia i to właśnie na zawodach WKKW, ale jakoś nic Jej nie „ubyło”… Marylka R. nawet śpiewała o tym w jakiejś piosence… PS2. Trzymam bardzo mocno kciuki za Polaków i… Brytyjczyków…

x do LD (niezarejestrowany)5 miesięcy temu

Niech pan już przestanie się mądrzyć i teraz przyczepić do sukcesu innych. Próbuje pan zagrywać znawcę wszystkich tematów a tak nie jest. W tym wpisie to znowu wychodzi. Nawet pan nie zna zasad klasyfikacji ME. I to samo jest w innych tematach. Pozdrawiam ze Strzegomia.

fenx (niezarejestrowany)5 miesięcy temu

Banderas nie przeszedł przeglądu weterynaryjnego

kaszeba (niezarejestrowany)5 miesięcy temu

Dlaczego drużyna polska spadła po przeglądzie na 9 miejsce?

Tukan (niezarejestrowany)5 miesięcy temu

Banderas nie przeszedł przeglądu weterynaryjnego :(

titina5 miesięcy temu

Szkoda Pawła, szkoda Banderasa, szkoda drużyny , ale taki jest ten sport, i na wszystko trzeba być przygotowanym . Mimo wszystko jestem dumna z występu Polaków .

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.