Harmonia nie wystartuje na ME

Świat Koni | 18 sierpnia 2017

Harmonia nie wystartuje na ME

To miał być ostatni międzynarodowy czempionat dla 18-letniej klaczy Harmonia – ale jednak nie wystartuje ona w Goeteborgu.

REKLAMA

reklama

Dwa dni temu Ester Soldi, która od 2010 jest właścicielką klaczy, poinformowała na swoim profilu na portalu Facebook, o trudnej decyzji jaką musiała podjąć. Razem z Harmonią miała być ona jedyną reprezentantką Włoch na tegorocznych ME. Dwa tygodnie temu para ta wystartowała podczas zawodów CDI w Crozet/FRA, gdzie w konkursie GP Freestyle zajęła 5 miejsce z wynikiem 67,600%. Jednak po powrocie z tych zawodów Harmonia nie czuła się zbyt dobrze. Dla Ester Soldi najważniejsze jest dobro konia, który wiele ją nauczył w ostatnich latach i dlatego zdecydowała, że długa podróż do Szwecji może być za bardzo męcząca dla Harmonii. Dlatego postanowiła zrezygnować ze startu w ME.

Ten sezon miał być ostatnim w karierze 18-letniej Harmonii. Ta wyhodowana w Lubelskim Klubie Jeździeckim klacz jest córką zasłużonego ogiera Lord Alexander od klaczy Haga po Hars. Swoje pierwsze międzynarodowe sukcesy odnosiła ona pod Olgą Michalik, pod którą startowała w ME w 2009 roku w Windsor/GBR. Pod Ester Soldi brała ona trzykrotnie udział w ME (2011, 2013, 2015) oraz w Mistrzostwach Świata w 2014 roku w Caen.

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.