reklama
reklama

De Luca po raz drugi

Świat Koni | 13 sierpnia 2017

De Luca po raz drugi

Włoski zawodnik Lorenzo de Luca po raz drugi w tym sezonie zwyciężył w konkursie LGCT Grand Prix, tym razem w Valkenswaard.

REKLAMA

reklama

Pierwszy taki sukces odniósł podczas kwietniowych zawodów w Szanghaju, gdzie podobnie jak wczoraj dosiadał 13-letniego wałacha Ensor de Litrange LXII ( Nabab de Reve – Mr. Blue). Tak jak przewidział to gospodarz toru, Ulliano Vezzani, do rozgrywki zakwalifikowało się 8 par. W tej grupie znalazł się także, Christian Ahlmann/GER z ogierem Codex One – para, która zwyciężyła w LGCT GP w Berlinie. Wczorajsze drugie miejsce w Valkenswaard potwierdziło doskonałą formę Codex One, który miał długą przerwę spowodowaną kontuzją.

FILM: TUTAJ

Trzecie miejsce w konkursie zajął Maikel van der Vleuten/NED na ogierze VDL Groep Verdi TN. Z pewnością mógł on zając wyższe miejsce lub nawet wygrać gdyby nie sytuacja przed drugą przeszkodą w rozgrywce, przed którą Verdi prawie się zatrzymał. Zawodnikowi udało się go jednak zmotywować do skoku ale straconego czasu nie mógł już później nadrobić.

Wyniki LGCT GP: TUTAJ

Liderem rankingu LGCT w dalszym ciągu jest Harrie Smolders/NED, który wczorajszy konkurs ukończył na 6 miejscu. Tylko 11 pkt. straty do niego ma Christian Ahlmann zajmujący drugie miejsce w klasyfikacji. Alberto Zorzi/ITA jest trzeci mając o 2 pkt. mniej niż Ahlmann.

Klasyfikacja LGCT: TUTAJ

W konkursie serii Global Champions League zwyciężył zespół Hamburg Diamonds, który ukończył zmagania z wynikiem 4 pkt. Tym samym objął on prowadzenie w klasyfikacji serii. Drugie miejsce, z takim samym wynikiem punktowym ale gorszym czasem, zajął zespół Madrid in Motion. Na miejscu trzecim uplasowali się reprezentanci Cascais Charms, którzy na swoim koncie mieli już 12 pkt.

Wyniki konkursu: TUTAJ

Ranking GCL: TUTAJ


Zdjęcia: Stefano Grasso

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.