Opłatek 12. zawodnikiem w Europie!

Świat Koni | 13 sierpnia 2017

Opłatek 12. zawodnikiem w Europie!

Dobiegły końca Mistrzostwa Europy Młodych Jeźdźców, Juniorów i Dzieci w słowackim Samorin. Ostatniego dnia zawodów mogliśmy zobaczyć na parkurach dwóch naszych rodaków. 

REKLAMA

reklama

Jako pierwsza i zarazem jedyna, która wystartowała w konkursie pocieszenia Juniorów zaprezentowała się Julia Jaglarz na Wunschtraum. Bardzo dobra i bezbłędna jazda pozwoliła Julii na udział w rozgrywce. Ostatecznie zajęła 9. miejsce.

Do Indywidualnego Finału Mistrzostw Europy Młodych Jeźdźców, jako jedyny z Polaków zakwalifikował się Andrzej Opłatek na Copperfield. Pierwsza runda ścisłego finału zaczęła się dla niego pechowo od zrzutki na pierwszej przeszkodzie, ale na szczęście ten bagaż punktów dowiózł do końca. W drugiej rundzie para ta również miała jedną zrzutkę. W ogólnej klasyfikacji, po trzech dniach startów Andrzej Opłatek zakończył Mistrzostwa Europy Młodych Jeźdźców na 12. miejscu.


Andrzej Opłatek na Copperfield


Omówienie dzisiejszych startów

W tegorocznym Indywidualnym Finale Mistrzostw Europy Młodych Jeźdźców o medale walczyło 28. zawodników z  13. państw – czterech reprezentantów Wielkiej Brytanii; trzech Włochów, Irlandczyków, Belgów i Niemców; dwóch Norwegów, Szwedów, Hiszpanów i Szwajcarów oraz jeden Holender, Duńczyk, Polak i Francuz. Złoty medal zawisł na szyi Szwajcara Bryana Balsigera, srebrny trafił do Justine Tebbel z Niemiec, a brąz do przedstawicielki Wielkiej Brytanii Amy Inglis. Niestety z rywalizacji w drugiej rundzie finału został wykluczony dotychczasowy lider ME, Brytyjczyk Jake Saywell ze względu na krew na boku konia.

Poniżej zwycięski przejazd zawodnika ze Szwajcarii - Bryana Balsigera na koniu Clouzot de Lassus

Komentarze (1)

brawo (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

Nie tylko za sportową postawę, ale i sam wynik - to najlepszy wynik indywidualny naszego Młodego Jeźdźca w ME od co najmniej 10 lat! A mogło być, gdyby nie drugi przejazd jeszcze lepiej! Brawo za walkę, brawo za finał!

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.