Historyczne zwycięstwo amerykanek

Świat Koni | 12 sierpnia 2017

Historyczne zwycięstwo amerykanek

Wczorajszy konkurs Pucharu Narodów w Dublinie był ostatnią szansą na zdobycie punktów dla zespołów startujących w dywizji 1.

REKLAMA

reklama

Zwyciężył w nim zespół, który o punkty co prawda nie walczył ale jako jedyny zachował czyste konto po obu nawrotach. Podobnie jak w Sopocie, w ekipie USA startowały same amazonki – i ten ich sukces przejdzie do historii. Po raz w historii tego konkursu, którey po raz pierwszy rozegrany został w 1926 roku, zwyciężyła w nim ekipa składająca się z samych kobiet. Lauren Hough na klaczy Ohlala i Laura Kraut na wałachu Confu zanotowały „podwójne 0”, Elizabeth Madden na Darry Lou miała błąd w 1 nawrocie a Lillie Keenan na wałachu Super Sox ukończyła drugi nawrót z wynikiem 5 pkt.

„Na początku roku powiedzieliśmy, że do Dublina pojedzie nasza drużyna „A”. Naszym zdaniem „Aga Khan Trophy” ( taką nazwę nosi konkurs PN w Dublinie) jest najważniejszym w naszym sporcie. Jest wiele sposobów na wygranie konkursu PN, czasem potrzebne jest do tego szczęście. Ale dzisiaj, moim zdaniem, nasz sukces nie zależał od szczęścia. Te cztery amazonki wykonały po prostu świetną robotę.” – powiedział szef ekipy USA, Robert Ridland.

Na drugim miejscu uplasował się zespół Francji, który ukończył zmagania z wynikiem 5 pkt. Ekipa Holandii uplasowała się na trzeciej pozycji z wynikiem 7 pkt., która dzięki temu wynikowi zwyciężyła w dywizji 1.
W finale rozgrywek Pucharu Narodów, który odbędzie się tradycyjnie już w Barcelonie udział wezmą wszystkie zespoły startujące w dywizji 1. Co prawda Hiszpania zajęła w niej ostatnie, ósme miejsce, ale ma prawo startu w finale jako gospodarz zawodów.

Wyniki PN w Dublinie: TUTAJ
Ranking dywizji 1: TUTAJ

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.