Legendy rodzą się w Aachen

Świat Koni | 17 lipca 2017

Legendy rodzą się w Aachen

Pierwsze rozstrzygnięcia tegorocznych zawodów CHIO w Aachen już za nami ale największe emocje będą towarzyszyć widzom i zawodnikom od jutra.

REKLAMA

reklama

W sobotę i w niedzielę swoje konkursy mieli zawodnicy startujący w woltyżerce. Jutro rozpoczną się konkursy w skokach, w środę w powożeniu i w ujeżdżeniu a w piątek wystartują WKKW-iści. Najważniejszymi konkursami w Aachen są Pucharu Narodów w ujeżdżeniu, w powożeniu i w skokach oraz oczywiście konkursy Grand Prix. W tym ten najważniejszy, niedzielny zaliczany do Rolex Grand Slam of Showjumping.

Nic więc dziwnego, że listy startowe zapełnione są nazwiskami najlepszych zawodników w swoich dyscyplinach. W skokach będziemy mogli podziwiać Christiana Ahlmanna, Marcusa Ehninga, Philippa Weishaupta – zwycięzcę ubiegłorocznego Grand Prix, Kenta Farringtona ( nr. 1 na świecie)Kevina, Stauta, Bertrama Allena czy Steve’a Guerdata. Nie zabraknie też Pedro Venissa, który po grudniowy sukcesie w Genewie ma obecnie największe szanse na zdobycie Rolex Grand Slam.

Miłośnicy ujeżdżenia z pewnością bacznie obserwować będą „pojedynek” Isabell Werth i Laury Graves. Amerykanka zapowiedziała, że jest mocno zmotywowana aby w końcu pokonać „ królową ujeżdżenia”. Jedną z młodych amazonek, która z pewnością włączy się do walki o czołowe miejsca jest Cathrine Dufour z Danii, która prezentuje coraz lepsze przejazdy na wałachu Cassisy.

Ingrid Klimke, Michael Jung, Christopher Burtin czy Mark Todd – te nazwiska z pewnością przyciągną tysiące widzów chcących obejrzeć najlepszych WKKW-istów na świecie. A miłośnicy „ czterech kółek” bacznie obserwować będą rywalizację najlepszych powożących – Boyd Exell, Ijsbrand Chardon, Chester Weber oraz dwóch Józsefów Dobrovitz ( ojciec i syn) jak zawsze dadzą z siebie wszystko, szczególnie podczas maratonu.

Lista zawodników i koni: TUTAJ 

Zdjęcie: Rolex

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.