Dwa zwycięstwa dla Smoldersa

Świat Koni | 16 lipca 2017

Dwa zwycięstwa dla Smoldersa

Nieczęsto zdarzają się dni, kiedy wygrywa się dwa najważniejsze konkursy zawodów rangi CSI5*.

REKLAMA

reklama

Sobota okazała się jednym z najszczęśliwszych dni w dotychczasowej karierze Harriego Smoldersa i jego wspaniałego ogiera Emerald. Najpierw pokonał on bezbłędnie druga część konkursu serii Global Champions League rozgrywanego w Chantilly ( w pierwszym też był bezbłędny) czym w znaczący sposób przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu. John Whitaker na ogierze Cassinis Chaplin ukończył z 1 pkt. za przekroczoną normę czasu i tym przejazdem przypieczętował sukces zespołu Hamburg Diamonds. Jeden błąd młodej amazonki Paris Sellon/USA na klaczy Cassandra spowodował, że drugie miejsce zajął team Miami Glory. Startował w nim również Scott Brash, który w piątek dosiadał 8-letniego wałacha Hello Senator ( 0 pkt.) a w sobotę postawił na wałacha Hello Forever.


Hamburg Diamonds

Whitaker, Brash i Smolders zakwalifikowali się dzięki swoim przejazdom do LGCT Grand Prix. Najstarszy z nich, John Whitaker zakończył ten konkurs upadkiem, po tym jak Cassinis Chaplin zatrzymał się w potrójnym szeregu. „ Wylądował za szybko po okserze, zrobiło się za daleko do stacjonaty i się zatrzymał. Nic poważnego.” – skomentował swój upadek Brytyjczyk. Do rozgrywki zakwalifikowało się 4 zawodników – Carlos Lopez/COL, Philippe Rozier/FRA, Scott Brash i Harrie Smolders. I to ten ostatni okazał się najszybszy dzięki czemu odniósł jednego dnia dwa ważne i wysoko dotowane zwycięstwa. „Jestem pod wrażeniem tego co pokazał tu Emerald, to wszystko jego zasługa.” – powiedział przeszczęśliwy zawodnik.

Po raz drugi tego dnia na pozycji nr. 2 uplasował się Scott Brash, który także był niesamowicie zadowolony ze swojego konia, Hello Forever. Z pewnością te sukcesy pozwoliły mu choć trochę zapomnieć o przykrej sytuacji z poprzedniego tygodnia. Na miejscu trzecim uplasował się Philippe Rozier a na czwartym Carlos Lopez, który miał lepszy czas od Brasha ale przytrafiła mu się zrzutka.
Dzięki zwycięstwu w Chantilly Smolders zwiększył swoja przewagę i prowadzi w klasyfikacji LGCT mając obecnie 247 pkt. Alberto Zorzi/ITA jest drugi ( 190 pkt.) a Maikel van der Vleuten trzeci ( 185 pkt.).

Wyniki GCL: TUTAJ 
Wyniki LGCT Grand Prix: TUTAJ 
Klasyfikacja LGCT: TUTAJ

Zdjęcia: LGCT/GCL Stefano Grasso

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.