Olimpiada Młodzieży 2017

25 czerwca 2017

Olimpiada Młodzieży 2017

Już wkrótce w SKJ Poczernin odbędą się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 2017 w jeździeckich dyscyplinach olimpijskich.

REKLAMA

reklama

Trwa przygotowanie trasy krosu. Organizatorzy zapewnili już bardzo wysokiej jakości podłoże na placu konkursowym. Prace porządkowe, sadzenie nowych roślin, malowanie, odnawianie i pielęgnacja terenu wchodzi w ostatnią fazę.

Listy zakwalifikowanych zawodników poznamy na początku lipca, po ostatnich eliminacjach w regionach.

Już teraz mogą się Państwo zapoznać z propozycjami i programem rozgrywania poszczególnych finałów TUTAJ

Na bieżąco będzimy Państwa informować o postępach w organizacji tej najważniejszej dla Jumiorów Młodszych imprezie w Polsce.

Terminy Finałów:

22-23 lipca 2017 - WKKW i Ujeżdżenie
26-27 lipca 2017 - Skoki

Organizator SKJ Poczernin serdecznie zaprasza miłośników jeździectwa na finały. Zapewnia niezapomniane emocje, wyśmienite jedzenie i fajną atmosferę.

Komentarze (18)

wpadka (niezarejestrowany)8 miesięcy temu

Szkoda, że propozycje nie są jeszcze oficjalnie zatwierdzone, co widać na samej górze w propozycjach i w bazie kalendarz na stronie PZJ.

MarekGuz (niezarejestrowany)8 miesięcy temu

Propozycje są już oficjalnie zatwierdzone.

pytanie (niezarejestrowany)7 miesięcy, 4 tygodnie temu

kto będzie sędziami stylu w skokach?

orto (niezarejestrowany)7 miesięcy, 4 tygodnie temu

Uwaga - na bieŻąco ;)

pytanie (niezarejestrowany)7 miesięcy, 4 tygodnie temu

Panie MarekGuz, proszę nie kombinować. W jaki sposób propozycje na finał skokowy mogą być zatwierdzone, skoro na samej górze brak daty i osoby zatwierdzającej? Jak mogą być zatwierdzono jesli w składzie Komisji Sędziowskiej brakuje obsady sędziów stylu, których zgodnie z regulaminem OOM w finale powinno być pięciu? Autorem tego regulaminu był S. Helak, także delegat techniczny tych zawodów (który również zatwierdził propozycje w ujeżdżeniu i WKKW. co jest sporym znakiem zapytania, bo to nie jego dziedziny). Dobrym zwyczajem bywało i powinno być, że każdy region ma jednego sędziego stylu, plus jeszcze jeden np. z regionu gospodarza (koszty). Polecam także zapoznanie się przy tej okazji z Przepisami o Sędziach PZJ art. 1 pkt. 2.:)

MarekGuz (niezarejestrowany)7 miesięcy, 4 tygodnie temu

Proszę więc zwrócić się z pytaniem do Pana Helaka. Od Niego dostałem zatwierdzone propozycje.

pytanie (niezarejestrowany)7 miesięcy, 4 tygodnie temu

Kim jest w PZJ p. Helak, bo nie ma tam żadnego maila do niego? Dlaczego mamy się zwracać do p. Helaka, a nie do organizatora zawodów, który je opublikował? Propozycje na finał skoków są bez daty i imienia i nazwiska osoby zatwierdzającej. Brak w nich obsady sędziów stylu, czyli są niekompletne. Żadnych z zamieszonych na tej stronie propozycji nie ma na stronie PZJ (a są to jednocześnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych), gdzie najpierw powinny się znaleźć,.To tak jakby ich w ogóle jeszcze nie było oficjalnie. Kto ma się ogarnąć i zrobić to porządnie? Zawodnicy, czy dyrektorzy zawodów, p. Guz, czy p. Helak?

Zmieńcie ten RAŻŻŻŻŻŻŻACY błąd ort (niezarejestrowany)7 miesięcy, 4 tygodnie temu

BieŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻZąco !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ktoś w redakcji mógłby zainwestować w program podkreślający na czerwono byki ortograficzne skoro na naukę jest za późno

titina7 miesięcy temu

Fatalnie zorganizowane zawody, jedne z gorszych, jak nie najgorsze, na których miałam okazję być. 1. Ciągłe zmiany czasów rozpoczęcia danych prób i przeglądów, brak wywieszonych ,aktualnych list startowych i aktualnych wyników. Bardzo słaby przepływ informacji , a właściwie prawie kompletny jej brak. Karygodne było podstawienie o godzinie 22.00 busiku na 8 osób , gdzie dzieci i szefów ekip było do przewiezienia( do hotelu) 4 x więcej.Organizacja OOM w dwóch konkurencjach przerosła organizatorów, brak porządnej rozpręażlni dla WKKW przed próbą ujeżdżenia, było niedopuszczalne. Ustawienie przeszkód na rozprężalni na 10 minut przed startem pierwszego zawodnika w próbie skoków to kompletna ignorancja ,i brak szacunku tak do koni jak i do zawodników. Dekoracja to żenada, na zawodach rangi , jak by nie patrzeć Mistrzostw Polski, dzieciaki dostają różowe derki w stylu gender ( chyba takie nie schodziły w sklepie i trzeba było je gdzieś upchnąć ???) ,oraz rozwalające się już przy wręczaniu floo, najgorszej jakości ,to już była kpina, a przecież jeszcze parę lat temu dostawało się śliczne floo z metalowym wizerunkiem św.Jerzego co było pamiątką na całe życie i miało ogromną wartość. Organizatorowi żal było wydać tych kilku złotych na pamiątkowe plakietki na box i dyplomy. Trenerzy aż z żalem wypowiadali się po dekoracji, że coś takiego jeszcze parę lat temu nie było by dopuszczalne.Cały obraz dopełniała bardzo nieprzyjemna pani która okazała się przy dekoracji właścicielką ośrodka....Aby nie było ,że tylko same minusy, dodam kilka plusów. Do nich należy bardzo miła komisja sędziowska, która jak mogła wszystko starała się objaśnić i pomóc.Na pewno duży plus należy się gospodarzowi crossu, bo jak by nie mówić z niczego zrobił coś, czyli na betonowym polu zbudował śliczny , i przyjazny cross. Do końca brał pod uwagę sugestie trenerów i szefów ekip, i stał się wszystko dobrze zrealizować . Dodać należy , że do crossu była fajnie przygotowana rozprężalnia.Mimo dwóch ostatnich plusów uważam, że tego typu ośrodki, są zbyt małe i ciasne do organizowania zawodów WKKW tej rangi , nie mówiąc już o wspomnianym wcześniej nastawieniu właścicieli do ludzi którzy na te zawody przyjechali.

argentinus (niezarejestrowany)7 miesięcy temu

OOM to jedynie wyciąganie pieniędzy z Ministerstwa dla organizatora finałów! Sztuczna ranga tych zawodów, których zwycięscy stają się "mistrzami" na poziomie L to pomyłka!

titina7 miesięcy temu

To jest fajna impreza dla dzieciaków, zawiązują się przyjaźnie nierzadko na całe życie, można poczuć pierwszy dreszcz emocji w rywalizacji ogólnopolskiej. Dzieciaki otrzaskują się z klimatem MP nabierają rutyny. Założenie jest dobre, z tym ,ze po drodze zapomniano o dzieciach i koniach.

do Argentinus (niezarejestrowany)7 miesięcy temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §7 regulaminu. Administrator.

Gonzo (niezarejestrowany)7 miesięcy temu

No faktycznie, w skokach jest poziom P. A ta kategoria wiekowa powinna jeździć na poziomie C. Jakby nie patrzeć są to dzieciaki w wieku juniorów, czyli na MP jadą w finale 140 cm a nie 115. OOM to faktycznie sztuczny twór, a regulamin, który mówi, że albo startujesz w OOM albo w MPJ jest ... słaby.

Aaa (niezarejestrowany)7 miesięcy temu

Dzieci mają fun z powodu zawodów, a "ambitni" rodzice kłócą się na forum... I właśnie to drugie, a nie kwestie które punktujecie powyżej, jest żenujące.

titina6 miesięcy, 4 tygodnie temu

Fan był prawie do końca, ale większości dzieciom miny zrzedły podczas dekoracji , owszem większość robiła dobre miny do złej gry, ale były też dzieciaki , które po wręczeniu dziadowskiej wstążki ala Poczernin po prostu się popłakały ( dziewczynka z ujeżdżenia). Sposób rozdania floo od 4 miejsca w dół ,też był żenujący, po prostu wpychano je dzieciom w biegu do ręku na rozprężalni, nawet nie gratulując ukończenia zawodów . Takie zachowanie chyba nie podlega żadnej dyskusji? Ciekawa jestem czy ludzie którzy za to odpowiadają też mają jeżdżące dzieci, i bardzo mnie interesuje jak by zareagowali, gdyby coś takiego spotkało ich pociechy i wnuki ?

... (niezarejestrowany)6 miesięcy, 4 tygodnie temu

Dyplomy 8 pierwszych miejsc.... dlaczego nie wszyscy którzy ukończyli.... żenada

szkoda słów (niezarejestrowany)6 miesięcy, 4 tygodnie temu

Wszyscy którzy uczestniczyli powinni otrzymać jakąś pamiątkę z udziału w zawodach i dodatkowo od samego klubu-organizatora! Drobiazgi, ale ile znaczące. Drobiazgiem nie jest już zgubienie dziś w wynikach końcowych dużych koni dwóch zawodników. Program niby jest komercyjny i sprawdzony w Polsce, a ten pan menadżer ośrodka ma zawsze problemy, Tak samo jak z przygotowaniem druków list i wyników dostępnych w biurze zawodów dla wszystkich zainteresowanych. Kserokopiarka, dwie ryzy papieru i kilka opisanych szufladek to żadna filozofia i ajwaj na zawodach tej rangi, gdzie prawie wszystko jest wiadomo dzień wcześniej. Tak samo było, z informacja na stronie organizatora. W czasie zawodów nie było żadnej, nawet przekierowania na zawodykonne, gdzie też były wiele razy złe godziny konkursów i brak komunikatów o zmianach w programie Ktoś, kto by chciał sobie sam coś wydrukować z tej strony, mógł tylko o tym pomarzyć. O galeriach zdjęciowych nawet lepiej nie wspominać. Pani dyrektor zamiast stać za barem mogła tego dopilnować, albo jak już tak bardzo lubi tą pracę, powinna zlecić pewne sprawy naprawdę odpowiedzialnym i fachowym osobom. Ale jak to mówią KASA, MISIU, KASA

ABC (niezarejestrowany)6 miesięcy, 4 tygodnie temu

Ciekawe czy PZJ wyciąga jakieś konsekwencje w stosunku do organizatora zawodów czy uważa, że wszystko było Ok?

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.