reklama
reklama

Nasi za granicą - skrót informacji

Anna Stach | 18 czerwca 2017

Nasi za granicą - skrót informacji

Za nami kolejny sportowy weekend. Zapraszamy na szybki przegląd startów naszych reprezentantów w międzynarodowej rywalizacji.

REKLAMA

reklama

Hagen/Niemcy
Zawody Future Champions zakończyły się najważniejszymi rozstrzygnięciami w rywalizacji dzieci i młodych jeźdźców (skoki). W GP CSICh bardzo dobrze spisała się Laura Kłapińska, która na ogierze Santiago zakwalifikowała się do rozgrywki. Tu również nie miała błędów ale wolniejszy przejazd pozwolił jej na zajęcie 5-tego miejsca w tym trudnym konkursie. Zwyciężyła reprezentantka Irlandii, Anabelle Heffron na klaczy Porsha. Olga Skrobacz na Lili Marlene miała jeden błąd (18 m.), podobnie jak Zuzanna Jarocka na ogierze Conner (24 m.).

W konkursie GP w kategorii młodych jeźdźców zarówno Michalina Szmytka na Comecie jak i Adam Grzegorzewski na Torpedo des Forets mieli po jednym błędzie.

Wyniki: TUTAJ

Brno/Czechy
Bardzo małe różnice punktowe dzieliły jeźdźców w konkursie Intermediate I. Ilona Janas na ogierze Lord Django zajęła w nim 6-te miejsce z wynikiem 70,150%. Zwyciężyła Viktoria Nebel/HUN na Quite Right, która uzyskała 71,875%.

W konkursie do muzyki w kategorii kucy najwyżej z naszych młodych amazonek sklasyfikowano Zofię Baran, która na Summersby uzyskała wynik 70,666%. Natomiast w Grand Prix Freestyle startował Rishat Sabitov. Jego przejazd na Azarro sędziowie ocenili na 65,725% co dało mu 10-te miejsce. Zwyciężył Patrik Kittel/SWE na Well Done de la Roche CMF z wynikiem 78,500%.

Wyniki: TUTAJ

Werder/Niemcy
W krajowych zawodach Dressurfestival rozgrywanych w położonej niedaleko Berlina stadninie Bonhomme udział brała Katarzyna Milczarek z ogierem Dżeko. W dzisiejszym konkursie Grand Prix Spezial polska para zajęła 5-te miejsce z wynikiem 69,255%. Zwyciężył Benjamin Werndl/GER na wałachu Daily mirror (74,451%). Wczorajszy konkurs Grand Prix Kür wygrała Marion Op de Hipt/GER dosiadająca wałacha Diego (76,725%). Katarzyna Milczarek w tym konkursie zajęłą miejsce 6-te uzyskując wynik 71,800%.

Wyniki: TUTAJ

Poznań
Do rozgrywki najważniejszego konkursu zawodów CSI4* zakwalifikowało się 10 par, w tym dwie polskie. Zwyciężył Juan Carlos Garcia/ITA na ogierze Gitano v Berkenbroeck. Para ta pokonała dogrywkę bezbłędnie i w czasie 37,15 s. Zaledwie 0,02 s. wolniej pojechał Edwin Smits/SUI na wałachu Rouge Pierreville, który zajął drugie miejsce. Za nim uplasowali się Thierry Goffinet/BEL na Artuur JH Z i Derin Demirsoy/TUR na ogierze Harry K. Piąte miejsce zajął Kamil Grzelczyk na Wibaro a 10-te Krzysztof Ludwiczak na ogierze Nordwind.

W finale małej rundy najlepszy okazał się Christoph Lanske/GER na Chacco’s Girl. Kolejne miejsca zajęli reprezentanci i reprezentantki Polski: Nawojka Kiecoń na klaczy Charyzma W, Rafał Krajewski na Czumen K, Krzysztof Ludwiczak na klaczy Poli Loli L i Agata Dahlke na ogierze Vandamme.

Wyniki: TUTAJ

Komentarze (3)

Prusy (niezarejestrowany)9 miesięcy temu

Dla Łodzi Poznań to już zagranica?

Powożenie (niezarejestrowany)9 miesięcy temu

Były też zawody CAI w Altenfelden w Austrii - może warto chociaż dodać link do wyników?

Jagoda (niezarejestrowany)9 miesięcy temu

Również uważam, że powinny być chociaż wyniki zawodów w Altenfelden :) Startowało tam dosyć sporo polskich powożących i był to również ważny start.

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.