reklama
reklama

Polacy punktują

Świat Koni | 19 maja 2017

Polacy punktują

Kolejny dzień zawodów w Ciekocinku przyniósł wiele dobrych wyników polskich zawodników. 

REKLAMA

reklama

   W najważniejszym konkursie , zaliczanym do Longines Ranking (145 cm). zwyciężyła Brytyjka Emma Stoker na klaczy Townhead Tallulah V. Bezbłędnie parkur pokonało 16 par w tym 5 polskich. Najwyżej sklasyfikowanym z naszych zawodników był Łukasz Wasilewski na wałachu Wavantos vd Renvillehoeve, który zajął 6-te miejsce i zdobył cenne punkty do światowego rankingu. A te trafiły również do 4 innych naszych zawodników z zerowym kontem czyli do Łukasza Troszczyńskiego/Djarvi B (9 m), Jakuba Krzyżosiaka/Atiqua (11 m), Mateusza Tyszko/Fidelio (14 m) i Michała Tyszko/Surrimo (15 m).

   W kolejnym konkursie zawodów CSI2* (135 cm) zwyciężyła również amazonka z Wielkiej Brytanii, Emily Ward na wałachu Doobally. Trzy polskie pary miały przejazdy bez błędów i zajęły miejsca 4-6 : Radosław Zalewski na Goliath J&J Z, Mateusz Tyszko na Dirty Harry i Klara Kostrzewa na Alexa Arista B.

   W konkursie 130 cm. (Gold Tour) skutecznie i szybko pojechał Leszek Gramza na klaczy Verona L i ten przejazd dał mu zwycięstwo. Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze amazonki w kwalifikacji do Grand Prix CSI1* - wygrała Juliana Suska na wałachu Pierot, drugie miejsce zajęła Oliwia Kosmol na klaczy Tritop 2 a trzecie Marie Janekovic na klaczy Dianita H. Natomiast konkurs o wysokości 120 cm. całkowicie zdominowany został przez reprezentantów Polski, którzy zajęli miejsca 1-9. Zwyciężyła Olga Skrobacz na Lili Marlene a za nią uplasowały się Juliana Suska na Tokajer 8 i Oliwia Kosmol na Aperitif.

Wyniki: TUTAJ

Fot. Photo Monskoo - Monika Skowrońska

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.