Pierwszy raz na Sułtanie!

Świat Koni | 7 maja 2017

Pierwszy raz na Sułtanie!

Zwycięstwem Aleksandry Kozaneckiej w konkursie Grand Prix Jakubowic zakończyły się czterodniowe zmagania ogólnopolskich zawodów rozgrywanych na terenie ośrodka należącego do KJ Osadkowski Sp. Z o.o.

REKLAMA

reklama

W finałowych zmaganiach koni 5-letnivh w Rundzie Młodych Koni najlepszy okazał się wyhodowany przez Mariusza Grabowskiego wałach Nessaja dosiadany przez swojego właściciela, Jakuba Podgórnego.

W grupie koni 6-letnich ze stawki 10 uczestników dzisiejszego Finału najlepszy okazał się wyhodowany przez Sławomira Cichmińskiego wałach Portos, którego dosiadał na tych zawodach jego właściciel, Filip Falkiewicz.  

W rozegranym rano Finale Małej Rundy z przeszkodami o wysokości 125 cm.  zwyciężył Seweryn Murdzia z KJ Equipo Łódź dosiadający 9-letniej klaczy Ula Bajou-K.

Zwycięzcą dwufazowego  Finału Rundy Średniej z przeszkodami o wysokości 135 cm. Okazał się gość z Czech, Marek Hentsel startujący na 7-letnim ogierze Pandrhola.

Mimo tego, że dzisiejsza aura próbowała straszyć kibiców i startujących sportowców deszczem i silnymi podmuchami zimnego wiatru emocji podczas rozgrywania Finału Dużej Rundy nie zabrakło. Budowniczy toru przeszkód Arkadiusz Wekwert wraz ze swoimi asystentem Łukaszem Szustorowskim i zespołem obsługi przygotowali w dwunawrotoym konkursie 145 c. ciekawą i wymagającą trasę. Do drugiego nawrotu spośród 25. startujących awansowało 6 bezbłędnych par. Trzy przejazdy w drugiej fazie nie przyniosły błędów. Najszybszy z nich należał do Aleksandry Kozaneckiej, która startując na 9-letniej klaczy Suedwind Amanda zjechał z parkuru z czasem przebiegu 44,84 sek. Druga Magda Kamińska startująca na 12-letnim wałachu Que Serando była wolniejsza o 3,42 sek. Na trzecim miejscu z czasem 51,13 sek. uplasował się Sławomir Hartman startujący 9-letnim wałachu Dream On.

„Nie ukrywam, że jestem bardzo szczęśliwa. To trzecie moje zwycięstwo w konkursie GP w tym roku i pierwsze zwycięstwo w konkursie GP w Jakubowicach, gdzie bardzo lubię startować. Do tej pory jednak w najważniejszych konkursach tutaj zajmowałam drugie czy trzecie miejsca. Dzisiaj udało mi się wygrać. Jestem bardzo zadowolona z postawy w Jakubowicach wszystkich  trzech moich koni czyli klaczy Calingka, Suedwinds Amanda oraz wałacha Calero Z. Niewiele brakowało żebym na tym ostatnim koniu awansował do drugiego nawrotu dzisiejszego konkursu GP. Zjechaliśmy z parkuru bez błędów na przeszkodach jedynie z niewielkim przekroczeniem normy czasu. Ale nie wynikał ono z walnej jazdy. To był wyłącznie mój błąd, bo nie zauważyłam, że skrócono czas od sygnału do rozpoczęcia przebiegu z 45 do 30 sekund. Spóźniłam się więc 4 sekundy na linie startu. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu w konkursie GP miałam okazję w końcu przejechać się na Sułtanie. Marzyłam o tym.” Powiedziała nam w rozmowie szczęśliwa Aleksandra Kozanecka. 
„Nie ma też nic przeciwko temu, żeby dzisiejsze zwycięstwo było dobrym omenem przed wrześniowymi zawodami rozgrywanymi w Jakubowicach.” Dodała uśmiechnięta amazonka.  

Retransmisja konkursu Grand Prix

Komentarze (8)

wyspiarz (niezarejestrowany)9 miesięcy, 3 tygodnie temu

brawo Ola. super transmisja

Orfi (niezarejestrowany)9 miesięcy, 3 tygodnie temu

Gratulacje :)

Zawodnik (niezarejestrowany)9 miesięcy, 3 tygodnie temu

Gratulacje dla pani Aleksandry - marzenia się spełniają :) podziękowania dla gospodarzy za udane zawody a ekipie swiata Koni za profesjonalna relację. do zobaczenia na SE

xxx (niezarejestrowany)9 miesięcy, 3 tygodnie temu

gdzie można obejrzeć wcześniejsze konkursy?

Dexter (niezarejestrowany)9 miesięcy, 3 tygodnie temu

ogromne gratulacje :)

Amatorka (niezarejestrowany)9 miesięcy, 3 tygodnie temu

takie ośrodki z otwartymi parkurami jak Osadkowski, Szary, Ciekocinko, Sopot to wizytówki polskiego jeździectwa (jeżeli jakiegoś nie wymieniłam to przepraszam ale nie byłam) to miejsca przyjazne zawodnikom i za to nalezą się podziękowania dla właścicieli

DOLKIN (niezarejestrowany)9 miesięcy, 3 tygodnie temu

świetna relacja!

błędy (niezarejestrowany)9 miesięcy, 3 tygodnie temu

Szanowna redakcjo! Przed opublikowaniem tekstu należałoby go sprawdzić ;) Aleksandra... startujący, lub koni 5-letnivh.

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.