reklama
reklama

Mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata na SHT

Inf. Prasowa | 5 maja 2017

Mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata na SHT

Prawie 270 koni w barwach 18 krajów zgłoszono do startu w największych zawodach w Polsce w dyscyplinie Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego.

REKLAMA

reklama

Na Strzegom Horse Trials tradycyjnie zawita czołówka zawodników WKKW. Na hipodromie w Morawie zobaczymy m.in. Niemkę Sandrę Auffarth, trzykrotną mistrzynię olimpijską, mistrzynię świata i wicemistrzynię Europy, Andreasa Dibowskiego drużynowego mistrza olimpijskiego, Belgijkę Karin Donckers - dwukrotną drużynową brązową medalistkę mistrzostw Europy oraz Szwedkę Lindę Algotsson – podwójną zwyciężczynię Finałów Pucharu Świata, a także wielu innych utytułowanych zawodników. 

W 15. edycji strzegomskich zawodów wystartuje 239 zawodników z 18 krajów Najbardziej liczne będą reprezentacje Polski – 50 jeźdźców i Niemiec - 37 jeźdźców. Na hipodromie zobaczymy również reprezentantów Austrii, Belgii, Białorusi, Czech, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Norwegii, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, Włoch, Węgier i Wielkiej Brytanii.
Na zawodach wystartuje 239 zawodników z 18 krajów Najbardziej liczne będą reprezentacje Polski - 50 jeźdźców i Niemiec - 37 jeźdźców

Podczas pięciu dni sportowych zmagań jeźdźcy rywalizować będą w sześciu konkursach międzynarodowych, w tym w konkursie Pucharu Narodów - najbardziej prestiżowej serii rozgrywek w kalendarzu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.

Zawody rozpoczną się w środę, 17 maja od próby ujeżdżenia, w piątek i sobotę zawodnicy wystartują w crossie, a w niedzielę (21 maja) w konkursie skoków zostanie wyłoniony najlepszy team pierwszej serii z cyklu Pucharu Narodów.

Komentarze (1)

ps (niezarejestrowany)10 miesięcy, 2 tygodnie temu

Nie, że się czepiam.. Ale można by sprawdzić informacje, jeśli nie jest się pewnym. Z tą trzykrotną mistrzynią olimpijską to ktoś się za bardzo rozpędził. O ile mi wiadomo, to Sandra zdobyła 1 raz złoto drużynowo (IO Londyn), 1 raz brąz indywidualnie (IO Londyn) i 1 raz srebro drużynowo (IO Rio). Chyba lepiej byłoby napisać "trzykrotna medalistka olimpijska"..

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.