California pozostanie u Edwiny Tops – Alexander

Świat Koni | 21 kwietnia 2017

California pozostanie u Edwiny Tops – Alexander

W ostatnich miesiącach Edwina Tops – Alexander odnosiła swoje największe sukcesy na 10-letniej klaczy California (L’Esprit – Libero H).
Australijka przejęła tą niedużą ale waleczna klacz w listopadzie ubiegłego roku, kiedy to wraz z mężem, Janem Topsem kupiła część udziałów w tym koniu.

REKLAMA

reklama

   Do tego czasu California startowała z powodzeniem pod Abdelem Saidem z Egiptu – para ta zajęła m.in. 2. miejsce w konkursie Grand Prix w Gijon.

   Największym i zarazem ostatnim sukcesem Edwiny Tops – Alexander i Californii było zwycięstwo w konkursie Grand Prix Hermes w Paryżu w połowie marca – ponad tydzień później amazonka oznajmiła, że jest w ciąży i w związku z tym przez długi czas nie będzie startować.

   Do teraz częściowo California należała jeszcze do Johana i Patricka Lenssens (Stal Lenssens) i Amerykanina Chrisa Kapplera. Dziś poinformowali oni, że sprzedali swoje udziały i teraz klacz ta należy już w całości do małżeństwa Tops. Zakupem tego konia zainteresowanych było wielu znanych zawodników, ale to Edwina i Jan Tops mieli pierwszeństwo i z tego skorzystali. Mają oni nadzieje, że ten koń w przyszłości wystartuje pod Australijką w Mistrzostwach Świata i w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Zdjęcie: Paris Hermes/Christophe Bricot

Komentarze (1)

:):) (niezarejestrowany)10 miesięcy, 1 tydzień temu

super ciesze się och jak bardzo:):):)co za wiadomość

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.