List otwarty - Wojciech Furmanek

31 marca 2017

List otwarty - Wojciech Furmanek

Publikujemy List Otwarty wystosowany do Delegatów Walnego Zjazdu PZJ przez księgowego PZJ - Wojciecha Furmanka. List jak zwykle publikujemy bez żadnej ingerencji w treść.

REKLAMA

reklama

Szanowni Delegaci!

Nazywam się Wojciech Furmanek, jestem księgowym z kilkudzesęcioletnim doświadczeniem i od dwóch lat prowadzę finanse PZJ. Do napisania tego listu skłoniła mnie zwyczajna uczciwość w stosunku do swoich pracodawców jakimi Wy Szanowni Delegaci jesteście, oraz fakt, że nie będę mógł osobiście przedstawić mojego stanowiska. Ta sama uczciwość kazała mi kilka dni temu złożyć wypowiedzenie z pracy w Polskim Związku Jeździeckim. Jestem całkowicie apolityczny, nie znam się na związkowej polityce, nie wiem kto z kim i przeciw komu. Kieruję te słowa do Państwa jako najwyższej władzy w Związku w trosce o przyszłość finansową Związku za którą czuję się odpowiedzialny.

Sytuacja z jaką mamy do czynienia w biurze w ostatnim okresie, jest przesycona nieufnością i podejrzliwością i dla osób chcących spokojnie pracować dla dobra Związku stała się zwyczajnie toksyczna. Postaram się opisać to Państwu po kolei.

Po raz pierwszy w historii Związku Zarząd PZJ wynajął specjalną firmę która oprócz badania bilansu miała dokonać audytu na okoliczność ewentualnych nieprawidłowości w dokumentach i systemie prowadzenia księgowości, dodatkowo zaangażowano (również odpłatnie) panią Sylwię Rychter - księgową prowadzącą Warszawsko – Mazowiecki Związek Jeździecki. W mojej ocenie rozpoczął się cyrk aby „złapać kogoś na przekręcie” cyrk, który nie miał nic wspólnego z pracą i dobrem Związku, a wyłącznie miał służyć walce wyborczej. Rezultat tego „polowania” został opisany w (pozytywnej) opinii biegłej i wyraźnie nie zadowolił, a wręcz rozczarował Zarząd – okazało się bowiem, że nie było żadnego "przekrętu" ani uchybień w księgowości . Zarząd jednak musiał osiągnąć sukces i go "osiągnął", ale kosztem ryzyka utraty relacji z ostatnim sponsorem jaki nam pozostał, ale o tym poniżej.

Rozpocznę od bilansu za rok 2016. Najistotniejszym elementem tych wyjaśnień jest rachunek zysków i strat z którego wynika, że w roku 2016 poniesiono stratę w wysokości 283.028,88 zł. Kwota ta dla mniej zorientowanych w zawiłościach księgowości nasuwa skojarzenie, że w 2016 roku wydano więcej o tę kwotę niż było przychodów, a więc lekkomyślnie wydano tak duże pieniądze. Prawda jest inna. Faktyczną stratą jaką poniesiono w 2016 roku jest kwota wynikająca z zeznania CIT 8 złożonego do urzędu skarbowego i wynosi ona 5.608,07 zł, co jest kwotą zdecydowanie mniejszą, zwłaszcza, że za rok 2015 osiągnęliśmy zysk w wysokości 22.064,03 zł. Chciałem jeszcze nadmienić, że pozostawiliśmy kwotę około 16.000,00 zł tytułem przedpłat na różnego rodzaju licencje, i gdybyśmy tę kwotę zaksięgowali wzorem lat ubiegłych w przychód to wynik w CIT 8 wyniósłby około 10.000,00 zł zysku. Pozostałe koszty w wysokości 277.420,81 zł to tzw. rezerwy i odpisy, które wynikają z zabezpieczenia środków finansowych na roszczenia sporne i sądowe oraz kwoty nie zapłaconych naszych należności przez minimum 1 rok z różnych względów. Na te rezerwy składa się kwota sporna dla firmy Fildnet za Artemora (stanowi ok 90% całości), oraz kwoty spornych roszczeń sądowych byłych pracowników. Umieszczanie w budżecie kwot zabezpieczających sprawy sądowe, mimo, że nie jest błędem księgowym ma jedną bardzo poważną wadę, a mianowicie może być użyte jako oręż w tymże sądzie przeciwko związkowi, ale nie muszę już chyba tłumaczyć, że dla aktualnego zarządu nie było to istotne i jaka była jego sugestia. Tak w skrócie wygląda sprawa gospodarowania finansami Związku w roku 2016.

Jak wygląda obecna gospodarka finansowa mogą Państwo się częściowo zorientować z uchwał zarządu. Jestem tylko księgowym, ale z jednej strony umorzenia, z drugiej brak umów sponsorskich do dnia dzisiejszego, stawiają projekt budżetu z listopada przyjęty przez poprzedni zarząd pod dużym znakiem zapytania.

Wracam do sprawy, która była przysłowiową "kroplą w czarze goryczy" i która ostatecznie przesądziła o tym,, że nie widzę możliwości współpracy z obecnym zarządem gdyż uważam, że ludzi nie można krzywdzić nawet będąc członkiem Zarządu, a w działaniach ze sponsorami trzeba zachować dyplomację, ostrożność i takt. Zarząd tropiąc jednak "przestępców" zakwestionował dokument z inwentaryzacji zegarków, które były przeznaczone na nagrody i które na poszczególnych zawodach były wręczane przez przedstawiciela naszego sponsora. Sytuacja wyglądała następująco: w roku 2016 (podobnie jak w 2015) były wręczane nagrody w postaci zegarków na poszczególnych zawodach. Pod koniec 2016 roku (tak jak w 2015 roku) przedstawiciel sponsora poprosił Zarząd za moim pośrednictwem o księgowe usankcjonowanie tego faktu co zrobiliśmy zgodnie z moją najlepszą wiedzą i zgodnie z życzeniem sponsora. W 2015 roku księgowe rozwiązanie sytuacji nie budziło u nikogo zastrzeżeń łącznie z biegłym. W bieżącym roku biegła zapytała o tę sprawę i podczas spotkania, w którym uczestniczyli: Piotr Mazurek (drugi księgowy),p. Wojciech Pisarski, p. Sylwią Rychter i biegła księgowa, ustalono, że ze względów formalnych dodatkowym dokumentem będzie spis inwentaryzacyjny. Osobiście sporządziłem taki spis i poprosiłem przewodniczącą komisji inwentaryzacyjnej p.Beatę Wierzchowską, aby podpisała ten dokument co też uczyniła, ja natomiast na tym dokumencie dokonałem wyceny. Dokument ten został dołączony do badania i Zarząd potwierdził jego poprawność przedkładając razem z innymi dokumentami do badania. Efektem sporządzenia i podpisania tego spisu, było dyscyplinarne zwolnienie z pracy „bogu ducha winnej” p. Beaty Wierzchowskiej pod zarzutem „poświadczenia nieprawdy”. O zwolnieniu p. Wierzchowskiej dowiedziałem się telefonicznie i powiem szczerze, że doznałem szoku zwłaszcza w sytuacji, w której to ja poprosiłem p. Wierzchowską o podpisanie tego dokumentu. Beata Wierzchowska działała tylko i wyłącznie dla dobra Związku i nie zrobiła nic złego. Ponieważ podana przyczyna zwolnienia p.Beaty pośrednio wskazywała również na mnie jako „poświadczającego nieprawdę” bezzwłocznie złożyłem wypowiedzenie umowy o prowadzenie księgowości PZJ. Kwestionowanie w taki sposób przez obecny Zarząd poprawności zaewidencjonowania transakcji ze sponsorem niedwuznacznie podważa również wiarygodność przedstawicieli sponsora, a ponadto najprawdopodobniej narazi Związek na kolejny przegrany z pracownikiem proces sądowy.

Sytuacja w Polskim Związku Jeździeckim po ostatnim zjeździe według mojej oceny stała się paranoiczna, ponieważ najważniejszą sprawą w chwili obecnej jest za wszelką cenę znalezienie „złodzieja”, zamiast zarządzanie i tworzenie klimatu dla sponsorów. Zresztą w chwili obecnej gdy piszę te słowa trwa intensywna kontrola umów przez trzech prawników, którym też trzeba będzie zapłacić. Chciałem z całą stanowczością oświadczyć, że za mojej bytności w Związku nikt nic nie ukradł, a dalsze kontrole, za które Związek płaci duże pieniądze nie mają sensu, bo nic nie znajdą. Niepokoi mnie również fakt, że w lutym nie przedłużono umowy firmie obsługującej sponsorów i nie przekazała ona swoich zadań żadnemu innemu podmiotowi w efekcie czego wystąpiła luka w relacjach ze sponsorami, która może nas kosztować zerwanie tych relacji. Jako księgowy tak dużo miejsca poświęcam marketingowi i sponsorom gdyż wiem jak ważne w naszym budżecie są sponsorskie pieniądze i zdaje sobie sprawę ile wysiłku kosztowało Związek ich pozyskanie.

Piszę do Państwa gdyż niestety nie zostałem zaproszony na Zjazd, a uważam, że mają Państwo prawo być uczciwie i rzetelnie poinformowani jak wyglądała i wygląda sytuacja finansowa Polskiego Związku Jeździeckiego, którego Delegatami Państwo jesteście.

Wojciech Furmanek  

Komentarze (83)

obserwator (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

i teraz wiecie szanowni państwo dlaczego trzeba głosowac na pana Milewskiego

Hans (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

brutalna walka o władze ! Dziadki leśne "stare" vs dziadki leśne "nowe" , a w tle sekretarz generalny i szykujący sie na stanowisko prezesa Sołtysiak!

Honoru za grosz.. (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Ludzie, wstydu nie macie. Panie Furmanek proszę się nie kompromitować.

Delegat (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Ciekawe czemu p.Dudek nie dał zdjęcia z puzzlami i logo PZJ? Pam Furmanek proszę zauważyć zachował się bardzo honorowo, kiedy zarząd przekroczył granicę absurdu p.Furmanek zwyczajnie podziękował za współpracę i napisał o tym w sposób bardzo wyważony nam - delegatom, najwyższej władzy. A co twoim zdaniem "Honoru za grosz" miał siedzieć dalej cicho i brać kasę? Wtedy zrównałby się poziomem z zarządem, a p.Furmanek jak widać ma klasę.

Delegat2 (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

pożyjemy zobaczymy, pytanie czy swoją rezygnacją nie uprzedził tylko działania zarządu. Dyscyplinarne zwolnienie pracownika biura - "Dokument ten został dołączony do badania i Zarząd potwierdził jego poprawność przedkładając razem z innymi dokumentami do badania. Efektem sporządzenia i podpisania tego spisu, było dyscyplinarne zwolnienie z pracy „bogu ducha winnej” p. Beaty Wierzchowskiej pod zarzutem „poświadczenia nieprawdy”. - coś mi tu śmierdzi

Delegat (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

A co ty Delegat2 nazywasz się Pisarski, Bigaj, Maciejak, czy Kuchejda, że piszesz "pytanie czy swoją rezygnacją nie uprzedził tylko działania zarządu" ? Jeśli tak to napisz czy jest prawdą co pisze p.Furmanek o zatrudnieniu bez konkursu waszej koleżanki delegatki z W-wy p.Rychert i ile to nas kosztowało?

Sprawa dla prokuratora (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Panie Furmanek, czy to nie Pan odpowiada za księgowość PZJ? czy pani Beata sama sobie wymyśliła że sfabrykuje jakiś dokument? My Delegaci domagamy się szczegółowego wyjaśnienia tej sprawy.

obserwator (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

zaprosic na zjazd w Warszawie księgowego PZJ do roboty

DRA (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §8 regulaminu. Administrator.

... (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

To wygląda tak, jakby chcieli zatuszować jakieś swoje przekręty, a zwyczajny spis inwentaryzacyjny uniemożliwił je. Szukając przekrętów u innych chcą odwrócić tylko uwagę od siebie, jak to znamy z naszej polityki, a ryba psuje się od głowy, tj. góry...

Krzysztof (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

To pięknie szukanie haków tylko tym umie zajmować się obecny Zarząd, porostu paranoja panie Pisarski nie wstyd panu? Czy zarząd do dymisji, Panie Milewski niech pan zrobi z tym porządek

DRA (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §8 regulaminu. Administrator.

Hans do Delegatów (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

hehe, najlepsze jest , że Pan księgowy główny Furmanek zarzuca zarządowi ( społecznemu) i sekretarzowi generalnemu ( wysoka jak na te komp pensja) w działaniach ze sponsorami niewystarczająca dyplomację, ostrożność i takt. PAnie Pisarski! Panie Jankowski! Drogie Panie z zarządu! No to jak to jest z tą dyplomacją i ostroznością. Czy naprawde księgowy powinien was uczyć co i jak? No i czy przed Walnym możemy liczyc na jakąś odpowiedź zarządu oraz ,przede wszystkim, czy może liczyć na jakies OŚWIADCZENIE ,na jakąs wypowiedź w tych jakże ważkich i budzących wiele wątpliwości spraw sekretarza generalnego PZJu i parkurmajstra Jankowskiego Łukasza ? Czy Jankowski jako sekretarz generalny ustosunkuje się JESZCZE PRZED WALNYM do tych dramatycznych spraw i zarzutów poruszonych w dramatycznym liście otwartym p.Księgowego? Czekamy na oświadczenie sekretarza generalnego w sprawie zarzutów . SG Jankoski , który cały czas milczy i nie wydaje do mediów żadnych publicznych oświadczen w tych bulwersujących całe środowisko polskie sprawach , powinien dać głos!. Jeśli do jutro sekretarz generalny nie wyda publicznie żadnego oświadczenia, to wystosujemy pismo do MInisterstwa Sportu o spowodowanie natychmiastowego odwołania Jankowskiego ze stolca sekretarza generalnego PZju! APELUJEMY Z TEGO MIEJSCA DO DELEGATÓW: nie dajcie sie manipulować przez nikogo! nawet przez cwaniaków i oszustów! Bardzo was Delegaci prosimy : MYŚLCIE SWOIMI WŁASNYMI GLOWAMI! Nie dajcie sie robic w onia przez żadną z walczących pod dywanem klik i mafii!

Delegat (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Pan Furmanek pisze o "ostatnim sponsorze" w kontekście zegarków, czyli Totalizatora już stracili?

Krzysztof (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Jankowski do dymisji ! Pisarski do dymisji ! Cały zarząd do dymisji! Tu nie ma nad czym się zastanawiać "per niemowa" i tak nie przemówi, musi odejść i koniec

DRA (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §8 regulaminu. Administrator.

Jan Wroclaw (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §5 regulaminu. Administrator.

Krzysztof (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

DRA co ty tek nagle zmieniłeś zdanie ?

DRA (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §8 regulaminu. Administrator.

żenada (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Ludzie czy wam nie wstyd.Księgowemu można wierzyć to starszy człowiek nie wchodzący w układy polityczne .Zarząd za wszelka cenę i nie bacząc na koszty finansowe i jeszcze większe, niewymierne w postaci jeszcze głębszego skłócenia środowiska chce brutalnie przywalić i zniszczyć poprzednikom którzy byc może popełnili jakieś błędy lecz pracowali społecznie realizując dobre intencje .List p. Furmanka ostatecznie kompromituje obecny zarząd autorski Szewczyka oraz wszystkich którzy za tymi wyborami stali sterując z drugiego szeregu,oni są już ostatecznie skompromitowani i siłą rzeczy kompromitują swego kandydata na prezesa chyba że się od nich publicznie odetnie i potępi ich metody. W najbliższych wyborach wznieśmy się ponad podziały i wybierzmy spośród ludzi uczciwych ,prawdomównych i nie wchodzących w biznesowe układy. Brawo dla ŚK za publikację listu ,Panie Sławku czas by Rada jeszcze przed zjazdem wzięła się za te działania odwetowe niszczące codzienna pracę biura i narażające związek na koszty ,liczymy na Pańską uczciwość.

Delegat (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

DRA nie obrażaj p.Furmanka. Facet jest uczciwy, ale nie w stosunku do jakiejś konkretnej ekipy tylko do związku i swojej pracy. Zobacz, że on ich nie hejtuje tylko wskazuje na głupotę, brak kompetencji, dezorganizację, paranoję w "łapaniu złodzieja", brak dbałości o sponsorów - jakoś tak czytam jego wypowiedź.

Hans (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

wszyscy sie dziwią, że Jankowski nie wypowiada sie i nie reaguje, że pozwala jako sekretarz generalny , aby księgowi PZJu musieli pisać listy otwarte! A pan sekretarz generalny PZJ Lukasz Zbigniew Jankowski NIE MA CHYBA CZASU ZAJMOWAC SIE PROBLEMAMI PZJU , BO OCZYWIŚCIE....JEST WŁASNIE GOSPODARZEM TORU I ...OCZYWIŚCIE ....W LESZNIE!! Tu fragment propozycji z tego weekendu z Leszna:"(...) .I. INFORMACJE OGÓLNE 1. Zawody: Ranga zawodów: Zawody halowe: Kategoria wiekowa: Data : Miejsce: XIII Akademickie Halowe Mistrzostwa Polski T S, MJ 31.03.2017 – 02.04.2017 Leszno Dokładny adres hali: ul. Ostroroga 9a, 64-100 Leszno 2. Organizator Nazwa: Jeździecki Klub Sportowy Przybyszewo przy Wyższej Szkole Marketingu i Zarządzania w Lesznie Adres: 64-100 Leszno, ul. Ostroroga 9a Tel: 0 65 526 32 00 065 528 79 41 – telefon do biura czynny podczas zawodów. Email: admin@jksprzybyszewo.com strona www: www.jksprzybyszewo.com 3. Gospodarz Toru:Łukasz Jankowski Asystent Gospodarza Toru 4. Szef Komisarz: Komisarze: 5. Lekarz weterynarii zawodów: (...)". DELEGACI NIE DAJCIE Z SIEBIE ROBIĆ IDIOTÓW I DEBILI PRZEZ NIEDOUCZONYCH CWANIAKÓW!!!!!!!!!

żenada (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Rozumiem że pewnego sponsora od którego prezes Święcicki miał już list intencyjny i pewną kasę też zlekceważyli ,nasze pieniądze na rozwój sportu nie są ważne ,niech sie wszystko zawali byleby dowalić poprzednikom

DRA (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §8 regulaminu. Administrator.

Olaf (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Pani Kasiu, nich pani przestanie pstrykać po tej klawiaturze bo tych bzdur nie da sie czytać i za chwile będzie pani sobie sama zadawać pytania, odpowiadać i gratulować na przemian :)

A. (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

idę o zakład że to podszywka pod DRA, a co do księgowego to niech ktoś mi wyjaśni bo może ja czegoś nie rozumiem. Czego dotyczy poświadczenie nieprawdy. Są zegarki w PZJ czy ich nie ma?? Jeśli są to zarząd jest "be", jeśli nie ma to sprawa dla prokuratora. Wam wyżej radzę wziąć na wstrzymanie.

xxx (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

ten starszy człowiek dał się poznać jako "fachowiec" od księgowości na ostatnim zjeździe. Wystarczy sobie odsłuchać jego wypowiedź i wtedy można wyciągnąć wnioski.

Krzysztof (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Jankowski nie odpowie bo aktualnie nosi drogi u Sołtysiaka. A w PZJ jako jako sekretarz generalny pojawi się w poniedziałek ale i tak nie odpowie bo on nigdy nic nie mówi. Niech Pisarski się wypowie albo może pani Maciejak która tak dobrze zna się na księgowości mówiła to na ostatnim zjeździe ze ona zajmie się księgowością związku. No to bardzo ładnie się pani zajęła. Brawo

Lekarz (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Nie drOgi, a drĄgi. Czy to takie trudne, Krzysztofie?

Zainteresowany (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

podczepiam sie do pytania A.

DRA (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §8 regulaminu. Administrator.

DRA (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §8 regulaminu. Administrator.

Hans do A. (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

no własnie!!!!!!! gdzie są zegarki? I czy rzeczywiście będą je zawodnikom odbierać teraz ? Czy parkurmajster Jankowski jako sekretarz generalny PZJ wie gdzie zegarki? CZekamy na OŚWIADCZENIE Jankowskiego w tej kwestii. Wiem,że ze względu na fakt , że sekretarz generalny PZJ Jankowski juz jako parkurmajster nosi drągi w Lesznie na zawodach , oświadczenie może ukazać sie niestety dopiero w poniedziałek, ale poczekamy! Panie Jankowski , nasz ty najlepszy sekretarzu generalny PZJu po II wojnie światowej, jesteśmy cierpliwi! Poczekamy na Twoje oświadczenie! !

Delegat (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Na co nam sponsorzy? Zarząd ma inne priorytety: zatrudnił bez konkursu panią delegatkę z W-wy, dał nasze pieniądze na imprezę kolegi, umorzył komuś zaległości, płaci prawnikom (zgaduj zgadula czyi koledzy?), tropi przestępców, zbiera się co chwila i kasuje za to ... . Sponsorzy, sport, zarządzanie ... e tam, kogo to obchodzi. Święcicki, Abgarowicz , jakiś totalizator - to przeszłość. Sołtysiak podniesie składki i pieniążki będą, dla zarządu starczy.

gość (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Zastanówcie się Państwo co piszecie,jeszcze nie tak dawno na tym forum była awantura ,że należy zmienić księgowego bo śpi i gotuje w biurze,że jest z Lublina . Wyczyny wybitnego księgowego opisane są przez biegłego rewidenta zarówno w opinii za 2015 i 2016.Jak człowiek mieniący się księgowym może sporządzać dokument na swoje potrzeby nie zgodnie ze stanem faktycznym to chyba nazywa się kreatywna księgowość. Może trzeba zastanowić się że obecny Zarząd działa właśnie na rzecz środowiska aby pokazać na zjeździe wszystkie przekręty poprzedników przy udziale księgowego,aby iść dalej po postawieniu grubej kreski zgodnie z literą prawa.

żenada (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Wszyscy sprzysięgli się na obecny zarząd łącznie z Księgowym .Gość jest chyba z tego zarządu

Delegat (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

gość: "obecny Zarząd działa właśnie na rzecz środowiska aby pokazać na zjeździe wszystkie przekręty poprzedników przy udziale księgowego" - o takiej paranoi właśnie pisze p.Furmanek. No dawaj członku zarządu(Pisarski, Bigaj, Maciejak, Kuchejda ?) jakie masz przekręty? I szybko do prokuratury z nimi.

Krzysztof (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Szukali przekrętów i nie znaleźli wiec stwierdzili ze je wymyślą ale księgowy porządny człowiek nie dał się wciągnąć w taką manipulacje.

Hans do Jana Sołtysiaka (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Panie Sołtysiak, czy jest Pan zadowolony z pracy sekretarza generalnego PZJ jako parkurmajstra w Lesznie? Są coraz głośniejsze głosy w środowisku, że coś tam nie jest za-fajnie z tymi drągami, co?

JStR (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

A o finale HPP w skokach to ŚK zapomial ,czy nie wyskoczyli z kaski na tekst "sponsorowany"?Ploty wazniejsze .Jak to w tym ch... wartym towarzystwie od zawsze.

Hans do JStR (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Licz sie ze słowami , bo się tobą ktoś z obsługi internetowej zajmie! Popatrz co robi sekretarz generalny PZJ Jankowski łukasz! Dlaczego nie wysłał do mediów nic na temat HPP?No wiesz czemu? Nie wysłał , bo nie ma czasu na takie rzeczy, bo właśnie nosi drągi po parkurze w Lesznie! Tak więc uważaj na słowa których używasz, ok?

Aleksandra (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

To sa zarty z tym ksiegowym.Poprzedni zarzad musial kupic program za 10 tys zl bo tylko na tym zakupionym funkcjonuje.To wlasnie poprzednie ksiegowe zwolnily sie same bo ci co tu tak sie rozpisuja dawno finanse nasze trwonili.Pan Furmanek i tak bylby zwolniony i jak widac bylo na ostatnim zjezdzie zwolniony byl tez w odpowiedziach.Przypomina mi sie prof Pietrzak ktory opisywal jak bylo.Panie Milewski tylko pan razem z pania Milczarek i panem Podpora,panem Helakiem i panem Kaliszukiem,panemKazmierczakiem i panem Kasztelanem jest w stanie ogarnac to wszystko.Pan Furmanek byl zatrudniany przez poprzedni zarzad(po dymisji 2ksiegowych)i tylko tamten zarzad go rozumie.Na ostatnim zjezdzie byl kompletnie niezrozumialy i nie mazna go brac na powaznie.To ze pani Sywia musiala wspomoc ksiegowosc swiadczy ze do pana Furmanka zarzad nie mial zaufania.Ciekawe bedzie sprawozdanie bieglego za ostatni okres.Panie Milewski prosze sie zglosic i wygrac zebrac potem wspomnianych.Jest pan dla nich jedyna szansa.Tylko do Walewic bedzie daleko.

Poznaniak do Aleksandry (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

A jesteś za utrzymaniem parkurmajstra Jankowskiego na stolcu sekretarza generalnego naszego i tak już nieszczęsnego związku? Czy uważasz tak jak ja , ze noszenie drogów prawie co weekend przez sekretarza generalnego jest robieniem z ludzi idiotów i debili? I jednak jakąs formą "oszustwa" wobec środowiska jeździeckiego w Polsce? No i w konsekwencji- nie masz dobrego wyjścia, nie?

do Aleksandra (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §7 regulaminu. Administrator.

Piga (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Ile razy mam pisać, że ten związek musi zakończyć działalność? Doprowadzi nas wszystkich do bankructwa. Ja myślę o powstaniu niezależnych związków wojewódzkich. 1 województwo = 1 związek. Wszyscy się dogadają. A do władzy dojdą tylko Ci co będą lubiani w danym obszarze.

do Piga (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §7 regulaminu. Administrator.

Poznaniak do Piga (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Tu ktoś słusznie napisał wcześniej: Naprawa PZJu -to nie jest az takie proste! WZJty- to jest niestety wielokrotnie sieldiszcze gumkujacych cwaniakow ! Chronologicznie: ten totalny bajzel ( kilku prezesów w kilkanaście miesięcy, bałagan w biurze, katastrofa wizerunkowa, odchodzenie sponsorów, konflikty wewnętrzne, stan beznadziei i niemocy )jaki mamy teraz w PZJcie rozpoczął sie od momentu wzmocnienia pozycji WZJow czyli baronow z WZJow! Grupka rozwydrzonych, gumkujących baronow z WZJow rozwalila po pierwsze to co działało tradycyjnie dobrze oraz to co nabierało kształtów na przyszłośc jak wejście sponsorów, mediów i telewizji do jeździectwa itd. Dzisiejsza katastrofa PZJu jest efektem nieopowiedzialnych akcji kilku gumkujacych szefow WZJow! I to dosłownie kilku ‘baronów”( nazwiska powszechnie znane). Środowisko musi wreszcie zdać sobie sprawę z tego , że od dwóch lat polskim jezdziectwem rządzą WZJy a nie PZJ! I niestety żaden Soltysiak czy Milewski tego nie zmienią!

rubikon10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Pan Wojciech Furmanek jak widać prezentuje kwalifikację uczynków wg Kalego. Szkoda czasu Szanowny Panie. Trzeba będzie w końcu odpowiedzieć za swoje działanie. Cieszę się, że ten Zarząd stać na rzeczywiste rozliczenie poprzedników. Delegaci teraz nie pozwolą sobą manipulować, tak jak to miało miejsce w poprzedniej kadencji. Tych co poświadczali nieprawdę trzeba wyłączyć ze środowiska i razem z tymi, którzy ich do tego nakłaniali poddać pod ocenę organów do tego przewidzianych (czytaj prokuratura). Mam tu na myśli również tych, którzy spowodowali, że zachodniopomorskie nie ma dostępu do bazy danych związku. Tam jak widać jest dużo specjalistów: od zawodów ogólnopolskich dla jednego zawodnika, od "wprowadzania w maliny" kandydata na prezesa, od dostosowania działalności PZJ na swoje potrzeby....... Jak widać z wielu tekstów powyżej, oderwanie od przysłowiowego koryta jednak boli.

DRA (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §8 regulaminu. Administrator.

DRA (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §8 regulaminu. Administrator.

Krzysztof do Poznaniak (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Słyszałeś kiedyś takie pojęcie jak samorządność? Właśnie chodzi o to oby WZJ-ty miały prawo głosu aby ten głos należał do zawodników, trenerów itd. Centralizacja władzy wprowadzi właśnie do rządów wąskiej grupy ludzi, czego świetnym przykładem jest obecny Zarząd. Tylko silne WZJ - ty razem współpracujące mogą przynieść poprawę sytuacji w PZJ.

xyz (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

To najgorszy zarząd w historii PZJ. Z Sołtysiakiem na czele zdejmą nam majtki przez głowę!

Delegat (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

PZJ to zawsze była przystań dla nieudaczników. Fakt, że ostatnio teren czyli "rozwydrzone WZJ" się zbuntowały i przestały tolerować wywalanie ich pieniędzy przez paru cwaniaczków był łatwy do przewidzenia. To co ujawnił p.Furmanek pokazuje jaka jest ta ekipa i jej zaplecze naprawdę: niekompetentna i miałka. No ale jaka ma być: Szaszkiewicz, Jankowski, Zalewski - prawdziwi ludzie sukcesu :)

zawstydzona warszawianka (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Ja obecnego zarządu nie wybierałam, ale z przykrością obserwuję ich poczynania i wstyd mi że jestem z Mazowsza. Szewczyk kompletnie się skompromitował, Pisarski pokazał po wyborach swoje 'poznańskie' układy... Zatrudnienie niekompetentnej księgowej do kontrolowania PZJ to być może wyraz braku zaufania do obecnego księgowego, ale przede wszystkim odwdzięczenie się za poparcie 'pewnym ludziom'. Szkoda tylko że Pani R. nie potrafiła radzić sobie z dużo mniejszą księgowością W-MZJ, a odważnie próbuje trząść PZJ...

Były, na szczęście, delegat (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

niezrozumiałe te ataki rubikona i poznaniaka na wzj. widać są jeszcze tacy co nie rozumieją idei samorządności i tęsknią za centralizacją. duży szacunek dla pana księgowego za odwagę i klasę jakie pokazał. radzę wczytać się w to co powiedział między wierszami czyli przewrócony budżet i brak perspektyw zdobycia sponsorów. w tej sytuacji ci nieudolni ludzie potraktowali sołtysa jak koło ratunkowe, ale nie dla związku tylko dla swoich stołków, oczywiście poparł ich szewczyk na swoim blogu.

obserwator (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Co z tym Jankowskim wypisujecie? W Lesznie stawia Sobkowiak, a Jankowski jest w biurze w Warszawie.

żenada (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Przedstawiciele obecnego zarządu lub ci którzy kierowali wyborami z drugiego szeregu pewnie tez cos chcą powiedzieć na forum . Z dotychczasowych nieobiektywnych wypowiedzi stawiam na Aleksandre i Rubikona . Panowie trochę pokory i obiektywizmu

Hans do obserwator (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Nie chrzan i nie bron Jankowskiego kłamliwie> Tu masz propozycje w których sekretarz generalny naszego i tak juz przeciez nieszczęśliwego Związku JAnkowski wystepuje jako gospodarz toru a p.Sobkowiak jest asystentem: http://www.jksprzybyszewo.com/pliki/file/HAMP%20Leszno%2031_03_-02_04_2017.pdf Zrut z ekranu , prosze wysokiego Sądu, zrobiony:)

Delegat (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

To SZASZKIEWICZ ubrał Abgarowicza w Jankowskiego.To Szaszkiewicz stał za Szewczykiem. Jak tak popatrzeć to szkody poczynione przez tego dziadka będącego teraz twarzą Warszawy dla związku są ogromne. Teraz znowu popiera Sołtysiaka czyli Jankowskiego również.

Hans do Krzysztofa (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Piszesz: "Słyszałeś kiedyś takie pojęcie jak samorządność? Właśnie chodzi o to oby WZJ-ty miały prawo głosu aby ten głos należał do zawodników, trenerów itd. Centralizacja władzy wprowadzi właśnie do rządów wąskiej grupy ludzi, czego świetnym przykładem jest obecny Zarząd. Tylko silne WZJ - ty razem współpracujące mogą przynieść poprawę sytuacji w PZJ.". No i prawie sie zgadza. Ale diabeł, jak wiesz, tkwi nieziennie ukryty w szczegółach. I tak: W aktualnym układzie WZJ to NIE JEST GOS ZAWODNIKÓW , TRENERÓW itd. Po prostu nie jes. Dzisiejsze WZJy to głos tzw. baronów, którzy mają na względzie tylko i wyłącznie swoje różne interesy! Interesy prestizowe, ambicjonalne, finansowe, towarzyskie etc. SIlne WZJ NIEGDY NIE BĘDĄ ZE SOBĄ WSPÓŁPRACOWAŁY. Podobnie jak i SŁABE WZJy, bo niby dlaczego , z jakich realnych powodów by miały współpracowac ze sobą, co? WZJ poprzez swoich DELEGATÓW powinny wybrać władze PZJ według CELÓW PZJu, WEDŁUG ZADAŃ jakie PZJ powinien w danym okresie ( liczonym w latach , a nie w miesiącach;-) realizować. I tu oczywiście zaczynaja się schody , ponieważ nie jesteśmy w stanie jako delegaci ( i szerzej jako środowisko)WSPÓLNIE USTALIĆ TYCH CELÓW I ZADAN DLA PZJu!. NIE JESTEŚMY NAWET W STANIE SPRÓBOWAC PODYSKUTOWAC O TYCH CELACH DLA PZJu!!!!! Po prostu. W związku z czym te wybory do władz PZJu przebiegaja wg pseudopolitycznych kryteriów , które NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO z jakimkolwiek sensem czy chodźmy zdrowym rozsądkiem. I dlatego prezesm będzie albo Sałtysiak, albo Podpora, albo Święcicki czyli ktoś kto może "wygrać" w tytm chorym systemie, a nie ktoś , kto może wprowadzić potrzebne zmiany , czy choćby wyznaczyć kierunek niezbędnych zmian. I dlatego zarząd Abgarowicza, wybrany na koniec 2012 r, po dwóch latach został rozjechany przez WZJy , poniewaz tamta ekipa DZIAŁAŁĄ W KIERUNKU ROZWOJU ZWIĄZKU I POLSKIEGO JEŹDZIECTWA ( media, sponsorzy, profesjonalizacja zarządzania, rozwój informatyczny , telewizja etc) , a nie w kierunku ochrony interesów NIEKTÓRYCH baronów z WZJów. W najbliższych latach , poki nie nastąpi albo jakies otrzeźwienie ( w co wątpię) , albo dopóki nie wejdzie młodsze, bardziej światłe i inteligentne pokolenie działaczy WZJowskich (a na to trzeba będzie długo czekać , bo dziadki leśne trzymają sie nieźle!) , będzie tylko i widocznie pseudopolityczny wybór między jakimś przysłowiowym "hermanowem" a " warszawką czy "krakówkiem"; czyli prezesem będzie albo Podpora z Sołtysiakiem , albo Święcicki z Milewskim itd itd. NA ostatnim Walnym było kilka mądrych głosów osób młodszego pokolenia- więc jakaś nadzieja może jest.

Były, na szczęście, delegat (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Hans zauważyłeś może, że WZJ są członkami PZJ i go tworzą? Tak jak ty teraz pitolił niejaki Wawrzyniak wybitny spec od marketingu, a teraz twórca wiekopomnego dzieła "Narovista". Zresztą nie bój się, Jankowski i Sołtysiak zrównają kluby, WZJ, Baronów, zawodników i organizatorów oprócz Leszna równo z glebą, tak "żeby nie było już nic".

Hans (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

WZJy tworzą PZJ i sa jego członkami ! Oczywiście! Problemem jest natomiast CO Z TYM CZŁONKOSTWEM mają zrobić? Moim zdaniem rola WZJów powinna sprowadzac się TYLKO I AŻ do konsultowania KIERUNKÓW ROZWOJU POLSKIEGO JEŹDZIECTWA ORAZ DO WYBORU SENSOWNYCH WŁADZ PZJu . Niemniej jednak WZJY en masse nie są w stanie w aktualnym systemie wybrac sensownych władz PZJu oraz konsultowac czegokolwiek.I tyle. Gdyby były , to nie mielibyśmy 6 czy 7 prezesów p.o. prezesów i kilkadziesiąt osób w zarządach w półtora roku. Tj aż tak proste.

DRA (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §8 regulaminu. Administrator.

DRA10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Nie mam pojęcia dlaczego ktoś sie pode mnie podszywa, czy nie staje mu .....charakteru aby pisać pod własnym nickiem ?

DRA (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §8 regulaminu. Administrator.

L.D. (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Paranoja sięgnęła szczytu. Pracownik związku, główny księgowy (a w zasadzie wynajęta do obsługi księgowej zewnętrzna firma) wtrąca się sposobu działania władz PZJ i walki przedwyborczej. Niebywałe… Zadaję sobie pytanie czego się p. F. i jego byli mocodawcy (wiadomo którzy) tak naprawdę boją w związku z tymi kontrolami i audytami? Sprawdzenia i pokazania stanu faktycznego oraz potwierdzenia negatywnych opinii mających systematycznie miejsce od 2015 roku (list otwarty p. Pietrzaka, sprawozdania Rady Związku, lista zastrzeżeń pokontrolnych MSiT, lista zastrzeżeń biegłego badającego bilans i sprawozdanie finansowe za 2015 rok, bajzel z opracowaniem i zatwierdzeniem nowej wersji statutu, bajzel z KRS, dwa tygodnie bez władz przed grudniowym zjazdem itd.)??? P. F. nie wyjaśnia także dlaczego zarząd uznał, że namówiona przez niego do podpisania dokumentu dot. inwentaryzacji zegarków, księgowa p. W. „poświadczyła nieprawdę”? Nie wyjaśnia, o co naprawdę chodzi z tymi zegarkami i jakie kwoty chodzi? Przyznaje tylko, że „szukali, szukali i znaleźli” haka i w związku tym on rezygnuje… Wyprzedzając być może decyzje jakie by mogły w jego sprawie zapaść... Bo, gdyby był pewien swojej racji i pozycji, to by nie rezygnował w tak „spektakularny” sposób na cztery dni przed bardzo ważnymi zjazdami. Włączając się za to jednoznacznie i głośno (wcale nie odważnie i uczciwie) w walkę przedwyborczą w imieniu określonej opcji!!! Co do reszty i ew. szczegółów zobaczymy co będzie na zjazdach w sprawozdaniach… PS.1. W porównaniu z grudniem sytuacja z kandydatami na prezesa i ew. do zarządu jest jeszcze bardziej tragiczna i kontrowersyjna niż była w grudniu… I wg mnie nie jest to nawet winą wybranego w grudniu nowego zarządu i nawet styczniowej rejterady p. Szewczyka! Ta sytuacja narastała systematycznie od początku puczu (z inicjatywy trójcy z Rady Związku - Helak, Kaliszuk, Kaźmierczak) i próby obalenia p. Abgarowicza z jego zarządem w 2014 roku. To wtedy zaczęły się „chore deale” i co rusz „chore wybory”, walka przede wszystkim „na szabelki”, a nie jakiś program i „pomysł” na PZJ (od 2012 były de facto takie dwa – Abgarowicza i Szewczyka - jak się to skończyło wiadomo)… Dla mnie osobiście obecna sytuacja, a w zasadzie klasyczny klincz bokserski, to po prostu odłożony efekt rządów puczystów z okresu listopad 2014 – grudzień 2016… Sytuacja, w której ręce opadają i w którą wielu wartościowych i wiele mogących ludzi nie chce się w jakikolwiek sposób angażować! Ja tylko w tym miejscu przypomnę zjazd nadzwyczajny na którym wybrany został na prezesa p. Święcicki. Nie było ani jednego kandydata na uzupełnienie vacatu w składzie zarządu!!!. PS.2. Osobiście wolałbym jako prezesa kogoś, kto mówiąc o jeździectwie wie o czym mówi i o co w tym wszystkim chodzi, a nie figuranta sterowanego z „drugiego rzędu”, obojętnie jakiego i skąd. Moim zdaniem opcja hermanowska, wysuwająca obecnie na „wabia” słabego i „poltycznego” kandydata p. Milewskiego, miała wystarczająco dużo czasu (ponad 2 lata), żeby ustabilizować w jakiś sposób PZJ. Było jednak odwrotnie - z roku na rok coraz większy kontredans zjazdów i wyborów, przy stałym utrzymaniu kluczowych „stołków i układów” oraz „sfer decyzyjnych”. I nie tylko… Chyba już dosyć, prawda? Co nie znaczy, że odpowiada mi „deal” typu Sołtysiak – Pisarski (z „tłem” panów Sz.) – Jankowski... PS.3. O p. Jankowskim szkoda już w zasadzie pisać. Ale, napiszę tak… Niedługo po jego powołaniu na SG, na jednych z zawodów w Aromerze (prowadził wówczas kurs licencyjny dla gospodarzy toru) w prywatnej rozmowie, z jego zresztą inicjatywy, zapytał mnie wprost - dlaczego „atakuję” Go w komentarzach na ŚK. Odpowiedziałem, że nie atakuję Go jako SG, bo w tym zakresie dopiero zaczyna i życzę mu samych sukcesów, ale atakuję wg mnie chory układ, czyli konflikt interesów związany z jego pracą jako Gospodarz Toru na różnych zawodach oraz dalsze zaangażowanie w sprawy awansów i licencji GT. Zapewnił mnie wówczas, że chce przede wszystkim dokończyć zobowiązania wobec Leszna i regulaminu awansowego GT i dalej nie będzie tych spraw kontynuował… Ja zapewniłem, że ok., wstrzymam się z komentarzami… Ja słowa długi czas dotrzymywałem, on już niestety nie. Wręcz przeciwnie kontynuował tą działalność za zgodą „władz”, a z czasem zaczął zbierać coraz gorsze opinie także za pracę i „odgrywaną rolę” w PZJ jako Sekretarz Generalny. Czuję duży dyskomfort, zawód i nie mam już zaufania… Reasumując… Panie F.! Atmosfera podejrzeń i nieufności, szukania haków, zwolnień z biura itd. to nie jest wymysł obecnego zarządu! „To” trwa nieustannie ponad dwa lata, a w sporej mierze udział ma w tym p. Jankowski! Tylko, co zrobić z fantem, kiedy w tak niestabilnej sytuacji nikt poważny nie chce startować w konkursie na SG? Lepszy „taki” pod pełną kontrolą, niż żaden, bo p. Pisarski jakoś nie potrafił przejąć nawet czasowo tych obowiązków? Na koniec... Nie wiem jak potoczą się w środę te trzy zjazdy. Zapowiada się na kolejną „wielką wojnę z czarną flagą”. Tylko zadajcie sobie fundamentalne pytanie - o co i po co? Dlatego apeluję do w miarę jeszcze trzeźwo i samodzielnie myślących Delegatów (bez poleceń „baronów” i „dyscypliny partyjnej” w ramach WZJ-tów”)! Znajdźcie sami w końcu taki konsensus w tej „walce o stołki i szabelki”, żeby Zarząd razem z Radą, z obojętnie jakim już prezesem, miał obiecany (i dotrzymany!) przynajmniej 1 rok na działanie i prace nad uporządkowaniem spraw i różnymi rozliczeniami nazbyt wielu już zaszłości i nieprawidłowości.. Wybierzcie do Zarządu, niezależnie od rekomendacji kandydatów(!) oraz układu, osoby którym jakoś ufacie! Przepytajcie ich co chcą robić i dlaczego? Za rok ich rozliczycie i ew. zrobicie odpowiednie korekty. Innej rozsądnej drogi – poza wnioskiem Zjazdu o komisarza - obecnie wg mnie nie ma! Więcej przynajmniej do zjazdów, czyli zapoznania się z wieloma dokumentami do tej pory niestety nie opublikowanymi, a mającymi być przedstawionymi na zjeździe – raczej nie napiszę. Przy takich „komentatorach”, np. jak zmieniającym ciągle zdanie i atakującym jak mu wygodnie konkretne osoby „DRA” oraz kilku innych „anonimach” określonej opcji, po prostu nie ma to sensu…

Krzysztof (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Ludzie czy wy nie widzicie jak ten Zarząd się skomponował ten Zarząd razem z ludźmi którzy stali za nim w drugim szeregu kompletnie polegli. Na szczęście księgowy ujawnił te przekręty szukanie haków jakim posługuje się zarząd, SG i ich świta. Jeśli pan Jankowski czy pan Pisarski albo pani Maciejak (wybitnie znająca się na finansach co właśnie wyszło) mają chodź odrobinę godności powinni zrezygnować z zajmowanych funkcji w PZJ. Furiat Szaszkiewicz jeśli zostało mu coś z moralności która stracił będąc funkcjonariuszem SB to niech się odczepi od Pzj tu, bo tylko szkodzić potrafi.

DRA (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §8 regulaminu. Administrator.

Aleksandra (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Zgadzamy sie nie pierwszy i nie ostatni raz z LD. Swietnie ujęty problem F i jego mocodawców.Jedna str. to nic nie znaczący w jeździectwie pan Milewski( ktory nic sam nie zrobi) z tymi o których wiemy wszystko (jak demolowali Pzj).Druga str. to pan Sołtysiak z nowym zarządem ktorzy dopiero co zaczęli porządkować i budować.Bardzo to sie nie podoba kaliszukowcom

L.D. (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

No i to jeszcze raz... I m.in. o to mi chodziło.... To jest właśnie "merytoryczna " odpowiedź "drugiej strony"!!! W p. Szaszkiewiczu jako działaczu związkowym - i nie zresztą nie tylko - od dawna nie "gustuję". I vice versa, nawet ze "zdwojoną wzajemnością",. Ja także go wielokrotnie nie mam cierpliwości słuchać"))) Tylo co to ma jednak merytorycznie do długiego i pokrętnego testu głównego księgowego, który poza zarządem, radą, biegłym i jakimiś kontrolami, jako pracownik PZJ - nie działacz i delegat na zjazd - nie powinien się w ogóle wypowiadać!!!??? Co to ma jednak wspólnego z tymi "zegarkami" i w związku z tym dlaczego PZJ ma stracić "ostatniego" z potencjalnych sponsorów? I jeszcze jedno pytanie - sponsorów czego? PZJ jako takiego, czy np. Cavaliady, czy HPP, albo GPWP? PS. A o ewentualnych sprawach z SB radziłbym zdecydowanie większą ostrożność bez znajomości zawartości teczki... No chyba, że brak już innych argumentów i pozostało w walce wyborczej tylko wyciąganie dawnych legitymacji partyjnych i jakieś inne "kwity" z przed 30-40 lat.. No to sprawdźcie jeszcze przynależność partyjną z tamtych czasów i ich ewentualne teczki, innych wielce zasłużonych dla PZJ osób - od śp. p. Brabeca począwszy. np. na p. Szczypiorskim kończąc... Wystąpcie o ich lustrację (np. kandydat Sołtysiak stwierdził, że był wielokrotnie lustrowany i się nie boi) i napiętnujcie w odpowiedni sposób... PS. Swoją droga trochę współczuję ci "Krzysztof" niechybnego jak sie wydaje procesu z "furiatem"... Będzie na pewno o tym głośno i do tego jeszcze zabawnie:)))

Krzysztof (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Do L.D. wiesz co nie boje się takich gróźb jaki kierujesz w moja stronę. Myślę że za nazwanie kogoś furia tym to mogę spędzić w pierdlu ze 100 lat😀😀😀. Nie chodzi mi o żadne partyjne przynależności tylko o zwykła ludzka przyzwoitość której niektórym brakuje.

DRA do administrator (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §8 regulaminu. Administrator.

obserwator (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

co ten zarząd zrobił przez trzy miesiące drogi aleksandro co uporządkował chyba kpisz z nas wszystkich od Gdańska przez Poznań po Wrocław i Rzeszów nie pisz bzdur bo w tym wieku pewnych rzeczy nie wypada

L.D. (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Nie za nazwanie Go "furiatem"! Bo może nie tak ostro, ale mnie także nie "pasuje" jego postawa, "styl" i jakieś działania. Tu chodzi o bardzo konkretny Twój zarzut pt. : "funkcjonariusz SB"! A to już jest dużo poważniejsza sprawa, chociażby w związku z wcześniejszym takim tekstem i z publiczną odpowiedzią i oświadczeniem w tej sprawie p. Szaszkiewicza w innym wątku na tej stronie! Ja już naprawdę się wyłączam z komentarzy. Mam już dość Waszych animozji, zachowań nie fair, własnie braku przyzwoitości (powołajcie może jeszcze raz do władz "gumkę" Podpore!) i bezproduktywnych dyskusji!!! Nastawiam się już tylko na śledzenie wydarzeń. Żeby być w miarę na bieżąco "co w GNOJU piszczy".. Pozdr.

DRA (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §8 regulaminu. Administrator.

DRA do administrator (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §8 regulaminu. Administrator.

regulamin do fałszywki DRA (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

akurat słusznie że Cię wykasowali bo mimo to że prawdziwy DRA mnie często wkurza to jest zarejestrowany i tym samym ma prawo używać jako jedyny tej nazwy, tym właśnie się zabezpiecza przed takimi trollami jak ty to jest cos czego nie mogła pojąć Aleksandra, nie idź człowieku tą drogą i nie siej zamętu. Chcę się nie zgadzać z DRA prawdziwym a się podszywającym się trolem.

DRA do administrator (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §8 regulaminu. Administrator.

obserwator (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

przynajmniej mieli budżet zapięty,jakoś nic koleżanka księgowa nie znalazła na tych ludzi choć bardzo się staracie da pan już spokój to że związek został zawłaszczony widać gołym okiem.sponsor nawet nie chce z wami rozmawiać (Lotto)rozmowy ze sponsorami wam ewidentnie nie wychodzą .Mam nadzieje że wygra pan Milewski i zrobi porządek w związku nie podniesie składek i innych naszych kosztów tylko tak jak mówi na spotkaniach zaradzi bardzo złej sytuacji finansowej związku

DRA (niezarejestrowany)10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §5, 8 regulaminu. Administrator.

rubikon10 miesięcy, 2 tygodnie temu

Po relacji ze zjazdu w Warszawie próbuję zakwalifikować Pana Furmanka jako profesjonalistę i jako człowieka. Jednak w obydwu przepadkach nie wystarcza mi skali do oceny (kończy się ona na 0). Jest Pan dla mnie "związkową depresja", która prowadzeniem "kreatywnej księgowości" sama się WYGUMKOWAŁA. Zastanawiam się, czy osoby o "moralności Pani Dulskiej" powinny uzyskiwać uprawnienia do prowadzenia biura rachunkowego??? Czy Pan zastanowił się nad tym, w jakim świetle postawił Pana Milewskiego i swoich klakierów? Komentarz powyżej "Przynajmniej mieli budżet zapięty............" ma w tej sytuacji symboliczne znaczenie!!!

Aleksandra (niezarejestrowany)10 miesięcy, 2 tygodnie temu

Ten list to było nieporozumienie.Pomysl kogoś kto to podpowiedział p.Furmankowi -fatalny.Mial byc obrona na zarzuty komisji rewizyjnej-Rady(porażająca prezentacja pana Dudka).Ale to juz szczęśliwie historia.

Kapitan (niezarejestrowany)10 miesięcy, 2 tygodnie temu

Przypominam "zapominalskim", ze szefem p. Ksiegowocaly czas byl sekr gen. PZJ Jankoski! I to Jankowski nie nadzorowal ksiegowego , tak ze doszlo ( jesli w ogole doszlo!) nieprawidlowosci. Kszdy by chcisl byc sekretarzem generalnym , ktory by odpowiadal tylki za weekendowe stawianie parkurow. Ludzie nie dajcie sie zmanipulowac oszustom. Nie robcie kozla ofiarnego z pracownika! Odpowiedzialny za biuro byl swietnie oplacany Jankoski!!!! Uwazajcie na manipulacje!!!Tym bardziej ze hermanowica kaputt!!!!

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.