reklama
reklama

MP-B 2017 w Jakubowicach

Świat Koni | 14 marca 2017

MP-B 2017 w Jakubowicach

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, nastąpiło już oczekiwane przez wszystkich rozstrzygnięcie w sprawie organizacji tegorocznych Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody. Gospodarzem tej najważniejszej na krajowym poziomie imprezy będzie ośrodek KJ Osadkowski w Jakubowicach.

REKLAMA

reklama

Zawodnicy dyscypliny skoków przez przeszkody o zaszczytne tytuły we wszystkich kategoriach wiekowych walczyć będą w Jakubowicach w ustalonym wcześniej terminie 14-17 września 2017 roku.

Już dzisiaj zapraszamy kibiców skoków przez przeszkody przed ekrany monitorów komputerowych i urządzeń mobilnych na internetową relację z Mistrzostw Polski, która zrealizuje redakcja Świata Koni.

Komentarze (29)

Pytek (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

Dobry "wybór" (podobno nikt inny się nie zgłosił). Ciekawi mnie tylko skąd ŚK ma taką informację. Taką decyzję może podjąć tylko Zarząd PZJ, protokół z ostatniego zebrania wspomina tylko, że decyzja w tej sprawie została przełożona na następne zebranie zarządu. Na stronie PZJ nie ma żadnej wzmianki na ten temat. Nie potrafię oprzeć się wrażeniu, że ŚK ma informacje szybciej niż członkowie zarządu :).

Rada (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

No właśnie ciekawe jak "obiektywny" dziennikarz pan Dudek posiadł tę wiadomość? Czyżby wczoraj było posiedzenie rady pzj???? To skandal że ten facet tak działa!!!

Rada radzi (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

I już Dudek wie że będzie relacja, biznes się kręci. A może PZJ wpadnie na to że taka relacja do duża wartość i można by na niej zarobić a nie oddawać za darmo. Rada powinna na to spojrzeć.

Kowal (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

Bardzo dobra decyzja, super miejsce!

nie mogło byc inaczej (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

Po ubiegłorocznych MP widać że to dobra decyzja. Zawody były fantastycznie zrobione i super relacja w internecie. Ciesze się że w tym roku będzie tak samo

bolo (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

Cieszę się, to jak na razie najlepsze miejsce na organizację mistrzostw :) Brawo Jakubowice i dobra decyzja PZJ.

OGV (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

znam jeszcze inne dobra miejsca na organizację MP, szkoda że nikt sie nie zgłosił. nie twierdze ze jakubowice to złe miejsce ale mistrzostwa na Woli tez mogly by byc fajną impreza

B Z D U R A (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

porównywanie Woli do Jakubowic to jakieś chore....

Brawo WY (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

bardzo dobra decyzja #kjosadkowski

Pytek (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

Nikt rozsądny nie neguje słuszności wyboru tego ośrodka na organizację MP. Zeszłoroczne mistrzostwa były ku zadowoleniu wszystkich bardzo dobrze zorganizowane. Pytanie jest inne i je powtarzam: jak to jest możliwe, że redakcja ŚK zna decyzje Zarządu PZJ przed jego zebraniem i ogłasza to oficjalnie zanim odpowiedni komunikat ukazuje się na stronie PZJ. Podobnie było 10.03. W godzinach przedpołudniowych ukazał się komunikat o decyzji zarządu znioszącej obowiązek posiadania przez zawodników konieczności posiadania dokumentów na zawodach. Pan redaktor powoływał się na odpowiedni komunikat zarządu na stronie PZJ. Oczywiście na rzeczonej stronie nie było na ten temat żadnej informacji. Około godziny 12:30 wiadomość ta została usunięta ze strony ŚK. Nie potrafię oprzeć się wrażeniu, że ŚK dyktuje zarządowi pewne decyzje. "Niesmak pozostał..."

Administrator1 rok, 5 miesięcy temu

Witam, odnosząc się do pierwszej części pytania wyjaśniamy - jednym ze sposobów uzyskiwania informacji przez dziennikarza, jest wykonanie telefonu. Powyższa informacja jest efektem dzisiejszej rozmowy telefonicznej. Jeżeli chodzi o news z 10 marca, który ukazał się na naszej stronie, to informujemy, że trwają prace modernizacyjne naszego portalu i przez przypadek pojawił się ponownie w aktualnościach zeszłoroczny news opublikowany w dniu 10 marca 2016 roku :) Pozdrawiamy

Black do Pytek (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

Nie bardzo rozumiem jaki interes maił by zwykły czytelnik do zadawania takich pytań, coś mi tu śmierdzi walką z końkurencją.

aniek (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

ludzie czy wyście zwariowali? MP rozgrywane na Woli w Poznaniu? A kto za to zapłaci? Kto rozsądny przyjedzie w ten syf startować?

skoczek (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

no skoro można tam robić 4 gwiazdki to czemu nie MP?? bo nie rozumiem.

zadowolony (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

dajcie spokój z tą Wolą, Jakubowice u mnie zawsze na duży + :)

zawodnik (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

podziekowania naleza sie panu Osadkowskiemu za chec organizacji tak waznej imprezy.

widz (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

Owszem Ossadkowscy robią dobrą robotę, zresztą cały team się stara i im to wychodzi. A pomyśleć że od niedawna w sumie działają.

dressage (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

a co z ujezdzeniem ja sie pytam!!!!!!!!!!!!!!!!!

zawodnik (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

Z tą Wolą chodzi chyba bardziej o to, że zawody tej rangi powinny być organizowane w dużych ośrodkach miejskich. Uważam, że takie rozwiązanie to same plusy dla tej dyscypliny. Zawody mogłoby obejrzeć tysiące widzów (patrz np. Cavaliada), nie ma problemu z noclegami (liczne motele i hotele), impreza w Kołobrzegu pokazała że przy dzisiejszej technologii dobre podłoże i parkur można ustawić praktycznie wszędzie (w tym przypadku można zaadoptować np. stadiony piłkarskie lub inne tereny otwarte). Taka impreza w takim miejscu na pewno pomoże w zdecydowanie lepszej promocji imprezy i pozyskaniu potencjalnych sponsorów oraz zainteresuje całą masę ludzi do jej odwiedzenia. Jakubowice są świetnym ośrodkiem bez dwóch zdań, ale kto więcej tam przyjedzie oprócz startujących zawodników, trenerów i luzaków ? Dla porównania z innej dyscypliny - kto wyobraża sobie np. mecz Puchar Polski w piłce nożnej albo wyścigi na żużlu, na którym jedynymi kibicami są rodziny zawodników, trenerzy i pomoc klubowa ? Takie mecze / zawody rozgrywane są np. na Stadionie Narodowym lub w innym dużym mieście z całą otoczką i promocją. Dlaczego skoki i inne dyscypliny jeździeckie nie można wynieść na ten poziom i skutecznie promować ? Chętnych, aby te zmagania oglądać na żywo nie brakuje na pewno.

Tomek (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

Skandalem jest ze poprzedni zarzad mimo przedłużonej sobie kadencji(bezprawie)nie pomyślał nawet gdzie i kiedy odbędą sie MP w skokach i ujeżdżeniu -efekt -dopiero nowy zarzad radzi sobie z tym nieodpowiedzialnym działaniem.Wstyd panowie(Podpora,Swiecicki,Jachymek)

Tomek cd (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

Zamiast W Jachymka do grupy wchodził Kasztelan.Przepraszam panie Wojtku(pana podejście do spraw sportu było normalne)

Tomek (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

A jest marzec 2017 i biuro Pzj działa (nie w Walewicach)

Max do "zawodnik" (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

abstrahując od Woli, bo to miejsce dopóki nie zainwestuje w porządne podłoże to moim zdaniem nie nadaje się na zawody, to masz dużo racji, ale w kontekście zawodów MIĘDZYNARODOWYCH. Nie widzę sensu organizowania MISTRZOSTW POLSKI w centrum miast skoro dysponujemy przepięknymi ośrodkami w kraju: Michałowice, Jakubowice, Warka, Ciekocinko, Bobrowy Staw, Chojnów. Budowa podłoża na imprezę która potrwa jeden weekend nie ma sensu - bo ta impreza jest ważna dla nas ZAWODNIKÓW i raczej nie przyciągnie rzeszy kibiców - choć w Jakubowicach są pełne trybuny :)

"zawodnik" do "Max" (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

Oczywiście, że taka impreza jest ważna dla zawodników, w końcu to my jesteśmy głównymi uczestnikami tych zawodów. Tylko kto nas zna ? Kto zna najlepszych polskich jeźdźców i ich konie ? Nie istnieją medialnie jak praktycznie całe jeździectwo w tym kraju. Uwierz mi, że jest cała rzesza ludzi w każdym dużym mieście, która z chęcią przyszłaby obejrzeć jak by nie było najważniejsze zawody mistrzowskie w skokach w tym kraju. Poznaliby szczegóły tych zmagań, mogli poznać z bliska jego uczestników i ich konie, obejrzeć przygotowania do konkursów, itp. My się znamy na co dzień z różnych zawodów, w których bierzemy udział, ale nikt tego nie widzi. Wiele imprez robionych nawet lokalnie przyciąga tłumy widzów, szczególnie gdy są widowiskowe - o to nie musimy się martwić chyba :) a ludzie to kwestia dobrej i skutecznej promocji. Można to połączyć z różnymi atrakcjami dla widzów. Tak - w Jakubowicach są pełne trybuny - ale ich jest i kto na nich siedzi ? Rodziny zawodników i oni sami, trenerzy, luzacy i garstka mieszkańców z okolic niestety. Uważam, że w cale nie potrzeba zawodów rangi międzynarodowej, aby zapełnić imprezę widzami. To kwestia pomysłu i nieszablonowych rozwiązań w lokalnych rozmiarach.

Tomek (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

Dzis dopiero dowiedzieliśmy sie (marzec) gdzie i kiedy odbędą sie MP w skokach.Brawo dla Jakubowic bo są świetnym organizatorem.Nic nie wiadomo (marzec) o MP w ujeżdżeniu-gdzie i kiedy.Tak wlasnie działał stary zarzad.Brawo....

chłodnym okiem (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

Oczywiście imprezy organizowane w dużych miastach mają szanse by lepiej je wykorzystać na promowanie jeździectwa. Ale nie w przypadku traktowania ich jako źródło dodatkowego zarobku dla organizatora za drogie bilety. Na MP w skokach zrobione na Woli w Poznaniu z drogimi biletami nie zobaczymy nikogo spoza jeździectwa. A ci nieliczni jak się pojawią to co zobaczą? Syfiaste stajnie i gówniane, pamiętające czasy wczesnego Gierka zaplecze techniczne. O nie najlepszym podłożu nie piszę, bo to zobaczą tylko fachowcy, którzy i tak to wiedzą więc nie robiłbym z tego problemu. Prawda jest niestety taka, że MP zrobione w tym miejscu nie będą wcale wizytówką jeździectwa. Jakubowice, Michałowice, Warka i Ciekocinko to miejsca, które mogą być same w sobie reklamą jeździectwa. Jak jednak widać do konkursu zgłosiły się jedynie Jakubowice.

Aleksandra (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

Wybacz administratorze, a właściwie Panie Dudek, wasze wytlumaczenie jest absurdalne!!! przecież skąd mogliście się oficjalnie dowiedziec nawet przez telefon że jakubowice maja mp skoro ta decyzja nie zostala jeszcze podjeta przez zarzad???? Przecież zarząd miał dopiero dziś oficjalnie posiedzenie ? Czy v nie tak? A może jednak w poniedziałek wasz kolega redakcyjny Dudek przypadkiem był na posiedzeniu rady w pzj? I wtedy wyciagnal informacje??? Czy na tym ma polegac uczciwość pana dudka? To jest skandal co robicie! Abstrahujac od tego że jakubowice to fantastyczne miejsce i świetnie że robią mps to nie może tak być że pan Dudek jako szef rady publikuje decyzje które jeszcze formalnie nie zapadły!!!!

złość (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

złość przysłania Ci oczy i mąci rozum Panie Aleksandro, mogli się dowiedzieć nieoficjalnie. Kręcisz na swoje Panie Aleksandro ale trochę bez sensu.

Aleksandra(wlasciwa) (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

Wybacz administratorze ze podszywka aleksandra obraza pana Dutka.SK od lat jest zawsze aktualny i wie szybciej od innych wazne informacje ktorymi dzieli sie ze srodowiskiem.Ja prosze tylko by wygumkowac podszywke aleksandre poniewaz uzywa cudzego nicka

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.