reklama
reklama

Nowe konie dla najlepszych

Świat Koni | 12 stycznia 2017

Nowe konie dla najlepszych

Isabell Werth, Helen Langehanenberg i Bertram Allen mogą cieszyć się z nowym koni w swoich stajniach.

REKLAMA

reklama

   Najlepsza zawodniczka w dyscyplinie ujeżdżenia na świecie, Isabell Werth otrzymała do dyspozycji 12-letnia klacz ANNE BETH (KWPN, Oscar – Corleone). W latach 2013-2014 na poziomie małej rundy startował na niej Diederik van Silfhout/NED. Rok później została ona zakupiona przez amazonkę Lisę Müller, żonę niemieckiego piłkarza Thomasa Müllera. Lisa Müller trenuje co jakiś czas z Isabell Werth, która w najbliższy weekend wystartuje na Anne Beth podczas zawodów K+K Cup w Münster/GER, gdzie klacz ta zadebiutuje na poziomie Grand Prix.

   W stajni Helen Langenhagenber/GER pojawił się natomiast już bardziej doświadczony koń, mający za sobą wiele startów na poziomie GP. Mowa o 13-letnim ogierze DUENDECILLO P (FWB, Don Romantic x Midt-West Ibi-Light). Koń ten nie pojawiał sie na międzynarodowych zawodach od prawie roku, a wcześniej startowała na nim Jeanna Hogberg/SWE. Do ich największych sukcesów należą zwycięstwa w GP Freestyle w Vidauban/2015 i w GP i GPF w Helsinkach, również w 2015 roku.

   Bertram Allen/IRL sam wyruszył na zakupy i znalazł 10-letnią klacz EH QUICK NINA (Holst, Quidam’s Rubin – Camiros). Klacz ta od 2015 roku była w posiadaniu stajni Eurohorse/BEL i startował na niej Harrie Smolders/NED. Ma ona na koncie kilka zwycięstw w konkursach 140-145 cm. Czy sam Bertram Allen będzie na niej startował – nie wiadomo. Najprawdopodobniej miejsce w siodle tej klaczy zajmie jego młodszy brat, Harry Allen.

Wideo – Eh Quick Nina: 

 

Zdjęcie: Eurohorse


Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.