Chilli Morning dla hodowców

Świat Koni | 10 stycznia 2017

Chilli Morning dla hodowców

Nowy rozdział w swoim życiu rozpocznie 17-letni obecnie ogier Chilli Morning. Ten wyhodowany w Niemczech ogier znany jest przede wszystkim kibicom dyscypliny WKKW. 

REKLAMA

reklama

   Na początku jego międzynarodowej kariery dosiadał go z Nick Gauntlett/GBR - para ta wygrała kilka konkursów rangi CCI2* i 3*. W 2012 roku miejsce w siodle zajął William Fox – Pitt, dla którego Chilli Morcing stał się podstawowym koniem na kilka lat. Para ta trzykrotnie zwyciężyła w Bramham CCI3* oraz raz w Badminron CCI4*. Podczas ME w 2013 roku zdobyli oni brązowy medal indywidualnie a rok później podczas MŚ w Caen dwukrotnie stawali na podium – w klasyfikacji zespołowej (srebro) i indywidualnej (brąz). Ostatnimi zawodami dla tego konia były Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro, w których prowadził po ujeżdżeniu ale ostatecznie ukończył zmagania na 12 miejscu.

Chilli Morning (Phantomic xx – Kolibri – Grollus xx) był już użytkowany w hodowli, ale na małą skalę. Dwie jego córki już startują w zawodach międzynarodowych na poziomie 2* - są to Jalapeno/Karin Donckers i Chillis Gem/Emma Tattersall. Ogier ten będzie stacjonował w stadninie West Kington Stud w Wielkiej Brytanii.

Zdjęcie: Chilli Morning I William Fox – Pitt w Badminton 2015/Rolex

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.