reklama
reklama

Inaczej niż zwykle

Świat Koni | 2 stycznia 2017

Inaczej niż zwykle

Uwaga zawodnicy wszystkich dyscyplin jeździeckich, w 2017 roku inaczej niż na ogół wygląda kwestia licencji, o czym informuje zarząd PZJ w specjalnym komunikacie.

REKLAMA

reklama

Z dniem 31 grudnia 2016 roku wygasają wszystkie licencje Polskiego Związku Jeździeckiego dotyczące klubów, zawodników i koni. W związku z tym w 2017 roku udział w zawodach szczebla centralnego będzie możliwy dopiero po opłaceniu i uzyskaniu odpowiednich licencji dla klubu, koni i jeźdźców.

Kolejną tegoroczną nowością jest fakt, że opłat można dokonywać wyłącznie poprzez dostępny na internetowej stronie PZJ sklep oraz osobiście w siedzibie Związku.

Poniżej treść komunikatu zarządu PZJ:

W związku z licznymi pytaniami, czy licencje klubów, zawodników i koni za rok 2016 będą obowiązywać w pierwszym miesiącu (bądź pierwszych miesiącach) roku 2017, informujemy, że wszystkie licencje wygasły 31 grudnia 2016 roku.
A zatem kluby, zawodnicy i właściciele koni, którzy planują starty w pierwszych miesiącach roku 2017, muszą mieć wykupione licencje przed zawodami, w jakich zamierzają wystartować.

W styczniu roku 2017 nie są zaplanowane żadne zawody rangi ogólnopolskiej, a zatem nie ma powodu, aby powtarzać jednorazowe rozwiązanie z początku roku 2016, które zostało wprowadzone w trybie awaryjnym.

Informujemy jednocześnie o decyzji zarządu (uchwała nr 1174/15/Z/2016), w myśl której wpłaty za rejestracje i licencje będą od 1 stycznia 2017 roku przyjmowane tylko za pośrednictwem systemu opłat (tzw. sklepu internetowego), albo bezpośrednio gotówką bądź kartami płatniczymi w biurze PZJ. Wpłaty na konto PZJ dotyczące rejestracji i licencji nie będą wszczynały procedur rejestracyjno-licencyjnych i będą odsyłane.

Skąd taka decyzja? Praktyka poprzednich lat pokazuje, że około 70 procent wpłat na konto PZJ jest źle opisanych, albo nie jest opisanych w ogóle. Sprawia to wielki kłopot i pochłania mnóstwo czasu pracowników biura na przeprowadzenie „dochodzenia”, kontakty telefoniczne bądź mailowe z osobami, które takich źle opisanych wpłat dokonały. To właśnie takie źle opisane przelewy są jedną z przyczyn zatorów czy opóźnień w terminowym wydawaniu licencji i rejestracji.
Mamy świadomość, że dla wielu osób, które do tej pory nie korzystały z systemu opłat (tzw. sklepu internetowego), będzie to pewien kłopot. Za pierwszym razem zapewne nie będzie łatwo, ale wszyscy musimy dostosować się do zmian, które powinny usprawnić system rejestracji dla dobra całego środowiska.
Mamy też świadomość, że system opłat nie jest idealny, ale będziemy się starali go udoskonalać, korzystając także z Państwa uwag.

Za utrudnienia przepraszamy. Mamy nadzieję, że nasza decyzja w konsekwencji przyniesie wszystkim korzyści. „Wszystkim” - czyli zarówno Państwu, opłacającym licencje czy rejestracje, jak i pracownikom biura PZJ.

Zarząd PZJ

Komentarze (43)

Zawodniczka (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

PANIE SZEWCZYK i cały profesjonalny zarządzie bardzo dziękuję, że dzięki wam nie będę mogła wystartować w tą niedzielę w zawodach jak nie wydam niepotrtebnych pieniędzy. Czy wy w ogóle wiecie czym się różnią licencje? Czy dotarło do was że zawodnicy z licencją ogólnopolską startują na niej także regiony? Czy to wiedza dla takich profesjonalistów jak wy tajemna?Od 9ranp usiłuję się dodzwonić do pzj żeby w trybie jakimś szybkim opłacić licencje, a pani mi mówi, że tylko przez sklepik i że do dwóch tygodni. To bowiedzcie mi profesjonaliści z bożej łaski na jakich dokumentach mam w niedzielę wystartować. PANIE SZEWCZYKU na swoim blogu pisał pan o potrzebie profesjonalizmu w pzj, ja panu bardzo za ten profesjonalizm dziękuję bo on mnie kosztuje kilkaset złotych za licencję regionalną dla siebie i koni, ta licencja za miesiąc mi nie będze do niczego potrzebna bo od wielu lat jestem zarejstrowana ogólnopolsko. . Czy zwróci mi pat te pieniądze ze swojej prezesoskiek pensji? Kilkanaście lat startuje na ZO ale takiego cyrku jeszcze nie było.

o profesjonaliźmie (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Cyrk to był w zeszłym roku, kiedy wszystkie licencje, także osób oficjalnych zostały przedłużone do marca. Nowe były w aktualnej bazie Artemora, stare trzeba było szukać w plikach Artemor archiwum (niekompletne) lub różnych innych miejscach. To co powyżej napisane to jest jakiś totalny bełkot i w ogóle niezrozumienie tematu, z którego nic nie można zrozumieć o co chodzi!!! W kalendarzu PZJ nie ma żadnych zawodów ogólnopolskich w styczniu. Pewnie będzie kilka w regionach, co nie dotyczy licencji ogólnopolskiej. Gdyby była pani profesjonalistką to załatwiłaby pani wszystkie sprawy licencji PZJ na 2017 roku w listopadzie lub grudniu ubiegłego roku i spokojnie sobie w nowym roku startowała. Albo w przypadku regionalki załatwiła sprawę w WZJ i nie kosztuje to na pewno kilkaset złotych (np. w łódzkim WZJ regionalki są darmowe). Co stało na przeszkodzie? Przekonanie, że będzie taki sam bajzel jak rok, dwa, trzy lata temu? Sprawa jest prosta! Do kiedy miała pani datę ważności licencji? Do 31.12.2016.! Dlaczego teraz pani oczekuje prolongaty i psioczy na PZJ i imiennie Prezesa? Licencje PZJ i regionalne są wydawana na tych samych zasadach i wchodzą do programu Artemor, a zgodnie z przepisami PZJ jedynym wiarygodnym źródłem dla organizatora i komisji sędziowskiej do weryfikacji posiadania licencji zawodnika i koni jest wyłącznie strona internetowa PZJ! Zgadzam się za to, że termin 14 dni na publikację licencji na stronie PZJ wydaje się zdecydowanie za długi, wystarczyłoby przy normalnej pracy biura maksimum 3 dni. Rozwiązaniem jednostkowego problemu jest załatwienie sprawy licencji w PZJ zgodnie z nowymi zasadami, uzyskanie potwierdzenia tego faktu i przedłożenie tego potwierdzenia komisji sędziowskiej! I nie trzeba się tak pienić na nowy zarząd, bo ten istniejący delikatnie mówiąc bałagan jest konsekwencją działań poprzednich zarządów.

A (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Decyzją zarządu Pomorskiego Związku Jeździeckiego wszyscy zawodnicy i konie z województwa pomorskiego posiadający licencje ogólnopolskie PZJ w roku 2016 otrzymują bezpłatnie na okres do 31 marca 2017 roku licencję regionalną Pomorskiego Związku Jeździeckiego.

o profesjonaliźmie (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

No to ja jestem ciekawy jak ci zawodnicy i konie znajdą się w bazie Artemor PZJ, która zgodnie z przpisami jest jedyną podstawa do weryfikacji zgłoszeń zawodników i koni na zawody??? Pan Podpora będzie wystawiał specjalne "glejty"? Na jakiej podstawie prawnej???

Zawodniczka (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Krótko i na temat. Brawo pomorskie !

Kaszeba (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

A to nie było czasu opłat zrobić w grudniu?

o profesjonaliżmie (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Tak zawodniczko z Pomorskiego, brawo! tylko co zrobisz jak pojedziesz na zawody do innego WZJ? Co pokażesz i gdzie to będzie można sprawdzić? U p. Podpory, który nie jest żadną "instancją" dla komisji sędziowskiej??? Taki numer może przejdzie w Pomorskim, ale każdy z sędziów głównych bierze w takim przypadku na siebie odpowiedzialność dopuszczenia do zawodów zawodnika lub konia bez uprawnień. Na ten temat powinno się pilnie wypowiedzieć i dać jasną interpretację Kolegium Sędziów PZJ!!!

aaa (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

jak zwykle cyrk!!!!!!!!!!!!!!!!!

Obserwator (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Do "o profesjonaliźmie". Ty chyba z zarządu jesteś, że tak bronisz tego nonsensu. Przecież ten komunikat i regulamin uderzył w zawodników z licencją ogólnopolską biorących udział w zawodach regionalnych. To chyba dobrze, że w pomorskim znaleźli sposób żeby zneutralizować tę durnotę i że zawodnicy będą mogli wystartować. Dla zarządu może to będzie nauczka żeby przed podjęciem decyzji nim się coś zepsuje zapytać o zdanie profesjonalistów. Zamiast bić pianę w obronie błędu pomyślcie z .Szewczykiem jak ich uniknąć następnym razem.

A (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Do "o profesjonaliźmie". Komunikat mówi o przyznaniu licencji regionalnej. Chyba nie odmawiasz PomZJotowi prawa do wydawania takich licencji. Komunikat jest dłuższy, podaje kiedy i gdzie wyrabiać licencję. Zacytowałem część, która rozwiązuje kłopot. A'propos wyrabiania licencji w grudniu - regulamin licencjonowania pzj na 2017 datowany jest 29.12.2016

Obserwator (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

O, więcej WZJów naprawia błędy zarządu: Decyzją zarządu Kujawsko-Pomorskiego Związku Jeździeckiego w porozumieniu z Pomorskim Związkiem Jeździeckim wszyscy zawodnicy i konie z województwa kujawsko-pomorskiego posiadający licencje ogólnopolskie PZJ w roku 2016 otrzymują bezpłatnie na okres do 31 stycznia 2017 roku licencję regionalną Kujawsko-Pomorskiego Związku Jeździeckiego. Decyzja została podjęta w związku z nowymi regulaminami i komunikatem zarządu Polskiego Związku Jeździeckiego , ktore to regulaminy i komunikat pozbawiły zawodników i konie z licencją ogólnopolską możliwości startu w najbliższych zawodach lub wymuszają do awaryjne wykupienie niepotrzebnych później licencji regionalnych.

o profesjonaliżmie (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Do "Obserwator". Proszę mi odpowiedzieć co jest bardziej profesjonalne, a co bardziej błędne!: Przestrzeganie terminu ważności wydanych przez PZJ i WZJ-ty licencji, które od zawsze kończą sie z końcem roku (żeby nie było pomyłki to ostatnio wydawał je stary zarząd i biuro pod przewodnictwem p. Ł.J) , czy też jak to bylo ostatnio w zwyczaju przedłużanie ich ważności na kolejny rok? To może od razu wprowadzić zasadę od marca do marca (gwarantuję, że nic to nie zmieni), albo jak kilka osób proponowało: rok od daty rejestracji? Proszę też odpowiedzieć na pytanie dlaczego p. Święckicki z p. Podporą nawet się nie zająknęli na ten temat w czasie zjazdu w Lesznie. Skoro teraz p. Podpora jest taki wspaniałomyślny dla swoich z województwa, to niech będzie konsekwentny i jako Pomorski WZJ zapłaci do PZJ wg podanej listy zawodników, którym dał prolongatę przedpłatę z tego tytułu. I po krzyku.

Nie rozumiem (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Nie rozumiem, o co chodzi - ja zrobiłam opłaty przez stronę sklepikową rano, zapłaciłam od razu przelewem błyskawicznym (przekierowanie prosto ze strony), a po jakiś 2 godzinach konie były już w bazie PZJ. Pewnie to się później spiętrzy, ale jak na razie obsługa jest bardzo sprawna.

XXX (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Do 15 -tego STYCZNIA trzeba zgłaszać swoje uwagi do systemu szkoleniowego. Proszę powiadomić wszystkich zainteresowanych i zgłaszać swoje uwagi i wątpliwości http://www.pzj.pl/node/14943736 adres mailowy szkolenie@pzj.pl Jeżeli możecie to roześlijcie to jako wydarzenia na swoich Facebookach

Aleksandra (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Ja juz mam blyskawiczna licencje wiec o co chodzi?Wszystko dziala,moge startowac

Obserwator (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Do "o profesjonaliźmie". Czy ty w ogóle, mniej więcej, wiesz o czym piszesz? Za co pomorski związek ma płacić polskiemu związkowi? Za to, że umożliwił zawodnikom ze swojego województwa starty w zawodach regionalnych? Czy ty w przybliżeniu orientujesz się jaka jest rola związków sportowych? Tobie się to pomyliło ze ściąganiem składek, jeśli faktycznie jesteś członkiem tego zarządu to miej nas Panie Boże w opiece.

Aleksandra cd (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Wszystko jest porzadkowane.A bylo tak ze jak K Milczarek potrzebne byly kwalifikacje dla syna nastart w MP w 2016 r. to v-ce prezes Podpora (z S Helakiem odpowiedzialnym za sprawy sportu) na pare dni przed startem wydawali zgode na organizacje zawodow Zo w Zagozdzie w ktorych startowal tylko jeden zawodnik-syn.Nigdzie nie bylo propozycji ani wynikow po tych zawodach.Cale srodowisko ujezdzeniowe niedowierzalo ze cos takiego jest mozliwe!!!A jednak dla swoich wszystko

Ugryziona luzaczka (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Do Aleksandra- Hubert. Przestań pajacować wg artemora 17 zawodników w całej Polsce ma na tą chwilę licencję. To jest 1 i 1/16 na województwo. Hubert musisz zrozumieć że teraz błaźnisz nie tylko siebie ale także Szewczyka. Może zamiast w internecie pisz patykiem na piasku.

Aleksandra (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Do ugryzionej-wg "Artemora "to trzeba bylo miec kwalifikacje na start w MP z zawodow ZO.Syn K Milczarek takiej nie mial. Wiec zrobiono w pare dni fikcje-zawody Zo dla jednego startujacego bez propozycji,nikt nie widzial wynikow tych zawodow...Podpora-v ce prezes i Helak dyr. sportowy dali rade.

Obserwator (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

A jaki ma to związek z tym wątkiem?

Biurwa (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Przeczytajcie sobie protokół z ostatniego zebrania zarządu. Pensja netto prezesa 7730 PLN. Daje to brutto blisko 11000 PLN, łączne koszty pracodawcy (wg kalkulatora wynagrodzeń 2015/2016) 13000 PLN. Rocznie daje nam to sumę 156 000 PLN kosztów PZJ. Do tego zarząd przyznał sobie 250 PLN za dzień obrad (dodatkowo do zwrotów kosztów podróży) dla każdego z nich. Licząc, że będą się zbierać tylko raz w miesiącu, daje to nam dodatkowo 12000 PLN w roku (prezesa nie liczę). Na dzień dobry mamy koszty w wysokości blisko 170 tys. rocznie. Do tego dojdą podobne uposażenia dla członków rady związku. Pani Maciejak, która publicznie krytykowała koszty poprzednich ekip głosowała za przyjęciem tej uchwały! Wspomniana przez nich kwota 400 PLN była ryczałtem dla poprzednich członków zarządu, którzy nie rozliczali dojazdów, a korzystały z tego tylko dwie osoby (prezes Sz. i wiceprezes J.). Za sam udział w posiedzeniach zarządu i rady nie było NIGDY żadnego wynagrodzenia. Mamy więc "dobrą (dojną) zmianę".

Aleksandra (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Czas na porzadki zarzadu .Wczesniej niektorzy mogli startowac faktycznie bez licencji, bez kwalifikacji.Ale to juz bylo i nie wroci wiecej...

Tomek (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Pensja Gerrinka zamknęła sie kwota ok 200.000zl W Arezzo ani razu nie był na rozprężania-pił,a zarzad (podpora...)wiedział o tym.Sukcesow 0.Pensja Kazmierczaka-wyrzucony pieniądz.Helaka-psu na budę nie wiedzieć za co(bez jakiejkolwiek dokumentacji).Dzonkow corocznie dostaje ok 120.000 zł (SMS-to normalnie szkoła dla najbardziej uzdolnionej młodzieży z całej Polski a nie dotacja na klub).Zaraz poprosimy zarzad o podsumowanie przylotów Kasztelana na posiedzenia zarzadu z opłacanymi hotelami(ostatniej wycieczki do Tokio-gdzie jest raport ze zjazdu FEI).Wycieczki Kazmierczaka z psychologiem do Barcelony(przyjechali po zawodach tj. po pierwszym nawrocie pucharu).Ostatni zarzad roztrwonił pieniadze-zobaczymy raport otwarcia po opłaceniu wszystkich zaległościPzj.Sprawy sadowe.Jeszcze nigdy takiego stanu krytycznego finansów w Pzj nie było!!!Ale po co "biurwa "tu porusza ten temat? Licencje można przecież kupować elektronicznie.

prawo (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

czy ktoś, ktoś sądził że start do władz PZJ -Prezes jest z darmo ?????. ciekawe czy zasługuje takiej zapłaty za nasze pieniądze? Zobaczymy?

Aleksandra (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Zaden zarzad nie bedzie juz gorszy od tego ktory byl. Jest teraz czas na uporzadkowanie tej demolki

o profesjonaliźmie (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

bardzo jestem ciekawy w jaki sposób te darmowe licencje regionalne w Pomorskim i Kujawsko-Pomorskim zafunkcjonują oficjalnie w Artemorze na stronie PZJ??? I co jeśli ich tam nie będzie zrobią sędziowie tych zawodów??? Bo jeśli dopuszczą takich zawodników to grożą im kary, np. zawieszenie na pół roku! Co w ogóle na taki "pomysł" ma do powiedzenia Kolegium Sędziów PZJ???

prawo (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Przede wszystkim budżet dla PZJ na 2017 to zagadnienie jest bardzo istotnie , wręcz kluczowe, Czy jest do wglądu i gdzie . I wtedy zrozumiemy wszystkie posunięcia zarządzających.Ich Garze itd.

Obserwator (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Patrzę na to z niedowierzaniem. Otóż pierwszy chyba raz władza w tak idiotyczny sposób próbuje utrudnić życie tym dla których powinna pełnić rolę usługową - zawodnikom. Istotą tej sprawy jest udział w zawodach regionalnych i mamy trzy strony: zawodników chcących zapłacić i wystartować, WZJ działające na rzecz zawodników i PZJ w sposób biurokratyczny i oderwany od rzeczywistości rzucający kłody pod nogi. Nie dziwią mnie wpisy "o profesjonaliźmie" - podobno to jedna z pań w zarządzie, dziwi mnie bierna postawa tych w zarządzie, którzy brną w to, widząc tego nonsens, zamiast prostym ruchem naprawić swój błąd i pomóc zawodnikom i organizatorom.

prawo (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

cd Budżet pozwoli nam zwykłym członkom związku/ PZJ- zawodnikom , działaczom, itd./ wyrobić sobie pogląd . I będzie jasność co do opowieści czy jest tragedia finansowa PZJ czy nie . Czy Pzj to dojna krowa czy nie -/dla wąskiej grupy czy nie/. Czy poprzednicy zostawili złą sytuację finansową czy nie. Na co przeznaczone są środki i dla kogo . P Szewczyk zapowiadał czytelność . Ciekawe czy punkt widzenia zmienił się od punktu siedzenia zobaczymy ?. Stara zasada krytykować jest łatwo bardzo łatwo zrobić coś trudno IIIIIIIII

Obserwator Obserwatora i innych oszołomów (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Czytam te wpisy narzekających na konieczność przestrzegania terminu opłat licencyjnych i nie mogę wyjść z podziwu. Przecież te osoby żyją w jakimś całkowicie swoim matrixie. Ciekawi mnie, czy równie frywolnie podchodzą do terminu opłaty za np. obowiązkowe ubezpieczenie OC swojego samochodu? No przecież należy im się miesiąc czy kwartał na to żeby opłacili polisę. Idiotyczne prawda? Więc czemu nagle w przypadku opłat za licencje w PZJ ma być inaczej? Bo do tej pory był burdel? Ale w końcu, choć w tej sprawie nie ma burdelu. A teraz o "łaskawości" prezesa Podpory, który łaskawie pozwolił swoim zawodnikom w pomorskim WZJ startować przez 1 miesiąc na zawodach regionalnych na starych licencjach. Co to ma do rzeczy? Może ich wszystkich nawet zaprosić do domu i odstąpić im swoją sypialnię! Nie zmieni to faktu, że dopóki nie wykupią licencji w PZJ nie będą mogli wystartować na zawodach rangi ogólnopolskiej. Poza tym są w Polsce takie WZJ-ty, w których zarejestrowani w klubach zawodnicy nie muszą opłacać licencji indywidualnych do startów na zawodach regionalnych. Jakoś prezesi tych WZJ-tów nie wypisują z tego tytułu idiotycznych pism o tym, że można u nich startować na zawodach regionalnych. W końcu chyba od tego WZJ jest od tego, żeby to organizować?

Zawodniczka (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Do powyżej. Ty weź lepiej nic nie pisz, zwłaszcza w sprawach o których nie masz pojęcia. I ty nazywasz kogoś oszołomem. To wytłumaczę ci jak pastuch krowie. Miałam licencję ogólnopolską i chcę wystartować na regionalkach. Przez inteligentne inaczej działania Szewczyka i jego zarządu nie mam szansy wyrobić sobie do jutra licencji ogólnopolskiej. W tej sytuacji wojewódzki związek mi i takim jak ja dał za darmo licencje regionalne. I cobyście tu nie wypisywali o Podporze to nie zmienicie faktu, że on i jego ekipa na Pomorzu oganiają temat i dobrze jakby wszędzie tak ogarniali. A mogę coś o tym powiedzieć bo startuję od ... bardzo dawna, niestety. Mam nadzieję "powyżej" że zrozumiałaś, no chyba, że jesteś drugą panią z zarządu, wtedy mam wyrozumiałość.

Obserwator Obserwatora i innych oszołomów (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Zawodniczko coś nie jest tak z twoim myśleniem. Ale wytłumaczę ci jak pastuszek krowie: do startu w zawodach regionalnych nie potrzebujesz licencji ogólnopolskiej. Jeśli twój WZJ wymaga od ciebie opłacenia licencji regionalnej to jest wewnętrzna sprawą twojego WZJ. Zastanawiam jak możliwe jest, że startujesz od dawna i tak podstawowych spraw nie ogarniasz? Chyba nie jesteś jednak zawodniczką tylko awatarem pewnego prezesa WZJ, który stara się robisz nikomu niepotrzebną zadymę.

Obserwator (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Czy jest możliwa merytoryczna dyskusja bez obrażania się? ADMINISTRATORZE! dlaczego niezgodnie z regulaminem tolerujesz takie nicki jak wyżej? Jeśli za nickami "Obserwator Obserwatora i innych oszołomów" i "o profesjonaliźmie" faktycznie kryją się panie czy panowie z zarządu to informuję, że internet nie jest anonimowy i radzę się zastanowić nim się kogoś obrazi bo można się nieprzyjemnie zdziwić.

o prefosjonaliźmie (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

„Obserwator” na siłę szuka jakiegoś haka na kogoś z zarządu, ale znowu trafił kulą w płot Zwłaszcza co do płci Droga „Zawodniczko” słusznie napisałaś, że miałaś licencję ważną do końca roku. I już jej nie masz i nawet jak ją ktoś wbije do Artemora w czasie zawodów jako jakąś czasową i regionalną, to nic to formalnie nie zmienia co do zasady. Procedura w PZJ w tym zakresie jest jasna. Zamiast wypisywać tu swoje żale i pretencje do PZJ, trzeba było poklikać kilka minut na portalu PZJ i byłoby z głowy Z pomorskiego jakimś cudem zdążyło już załatwić sprawę w PZJ 9 osób na 37 aktualnie zarejestrowanych w Artemorze. Nie ma znaczenia czy ktoś jest z wyższej sfery, czyli licencji ogólnopolskich, czy z plebsu, czyli regionalek. Każdego obowiązuje konkretna procedura. Nie chcę być złośliwy, proszę jednak odpowiedzieć gdzie na stronie Pomorskiego ZJ można znaleźć propozycje tych zawodów? Tam nawet nie ma żadnego kalendarza, poza dwoma odległymi i dziwnymi wpisami. Nie ma ich także na stronie organizatora. Są na zawodykonne, z wpisaną datą zatwierdzenia 12.12.2016. Od tamtego czasu nic się na stronie PomZJ i SKJ nie ukazało w tej sprawie. Dalekie to od profesjonalizmu I jeszcze jedno przypomnienie. Od lat zgodnie z przepisami tak powinno być (i jest normą w wielu innych związkach), że zawodników do rywalizacji sportowej zgłaszają kluby, po spełnieniu warunków zgłoszenia i wniesienia odnośnych opłat do związku samego klubu! Nie ma z jakiegoś powodu licencji klubu w bazie zwiazku, nie ma zawodników! Nie dotyczy to tylko przypadku zawodników bpk, którzy wszystkie formalności muszą załatwiać sami.

Aleksandra (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Zawodniczce trzeba przomniec zeszly rok.Ze wzgledu na niewydolnosc biura (zarzadu)wydawanie licencji musiano przedluzyc do marca.Dzis E -system w Pzj funkcjonuje.Zawodniczka pisze ze Podpora ogarnia temat.Ano ogarnia i zawsze ogarnial-Przeczytajcie maila ktory byl wyslany przez Podpore nieumiejetnie i ujrzal swiatlo dzienne(kompromitacja).To on tak ogarnął korespondencje z Rada ze miala odbywac sie ona wylacznie za posrednictwem poczty polskiej.:)Dzis biuro Pzj dzialaloby w Walewicach a zrzad dojezdzalby do sadu na rozprawy(to przeciez Podpora,Swiecicki,Kasztelan...)podali kandydata na prezesa-Szewczyka do sadu.To za Podpory zostal zatrudniony Gerrink, Kazmierczak,Helak wbrew logice i z naruszeniem .....zasad......(Zmarnowano nasze pieniadze i czas) Tak ogarnial ze bezprawnie przekroczyli panowie kadencje swojego zarzadu.O szkolnych bledach w KRS nie wspominam-czekamy na poprawe.A nieudzielenie absolutorium zarzadowi w ktorym byl podpora tez wiele mowi o ogarnianiu

Tomek (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Zawodniczko chciałbym Ci pomoc.Podaj imię,nazwisko i nazwę konia , w jakich zawodach chcesz startować a ja ci wszystko załatwię.Dla mnie to jest proste.

o profesjoinaliźmie (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Proste też było było dla p. Podpory, bo swój klub PLJ zarejestrował w PZJ. Zapomniał tylko pewnie niechcący dalej posiedzieć przy klawiaturze i zgłoszeniu do PZJ zawodników swojego klubu. Cztery inne kluby z Pomorskiego, w tym Sopot też zdążyły to zrobić i mają już licencję klubową.

A (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Zgadzam się, że nowy rok należałoby rozpoczynać z aktualną licencją. Ale można wołać, że należało się rejestrować w PZJ wcześniej, gdyby już na początku grudnia podane były zasady, które opublikowano dwa dni przed końcem roku. Podawanie pod koniec grudnia informacji, że licencja będzie wydana w ciągu 14 dni, dopuszcza możliwość wydania licencji po terminie zawodów w weekend 7-8 stycznia, nawet przy spełnieniu wszystkich warunków formalnych w dniu wydania regulaminu licencjonowania. Trzeci dzień roboczy tego roku i jest "już" 37 licencji. 13 dziennie. Biorąc pod uwagę numer mojej opłaty za licencję - jeszcze parę dni to potrwa. Przy okazji zgadzam się, że brak kalendarza na stronie pomzj delikatnie mówiąc nie jest powodem do dumy, zwłaszcza, że terminy zawodów w Sopocie są ustalone do końca marca. Na stronie organizatora - hipodrom sopot.

JStR (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Nie czepiajcie sie nowego od 2 tygodni zarzadu ,ze probuje zrobic porzadek z kwestiami oczywistymi. Przyzwyczajeni jestescie do bajzla ,ktory w innych dziedzinach zycia nie mialby prawa funkcjonowac.Zreszta w innym otoczeniu poprzednia ekipa z PZJ nie mialaby prawa zaistniec w ogole.Zreszta czekamy wciaz na dzialania wlasciwych sluzb .To srodowisko jest tak relatywne moralnie ,ze rzygac sie chce.Jest ono kwintesencją obciachu i dziadostwa.Jak kogos nie stac na starty ogolnopolskie ,to niech handluje konmi w stajni ,do k... nedzy ,a nie bije piane.

Tomek (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Czytajcie decyzje dotycząca licencji na str Pzj.Wiadomo jak i którędy droga.

A (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Wiadomo? Marne szanse, że PZJ wystawi kilkadziesiąt licencji jutro, pojutrze święto, a w sobotę zawody w Sopocie. Wszystko dla zawodników. Ale jak zauwazył JStR - to tylko regionalki, można w stajni końmi pohandlować.

... (niezarejestrowany)1 rok, 2 miesiące temu

Na stronie pomzj są tylko w kalendarzu zawody towarzyskie w Mikorowie... Tam jest tylko towarzyskie kółko wzajemnej adoracji... Przecież w zarządzie vice prezesem jest prezes Hipodromu, ale jakoś nie ma w ich działaniu spójności, bo nawet nie wprowadzono do kalendarza pomzj zawodów na Hipodromie, a tylko każdy tam promuje się jak ważny "zarząd" nic nie robiąc naprawdę... http://www.pomzj.pl/kalendarz-zawodow/wyniki

DRA1 rok, 2 miesiące temu

Do ZAWODNICZKA - proponowałbym kupić sobie kalendarz, taki duuuuuuży, oczywiście pod warunkiem że jesteś średnio rozwiniętym osobnikiem, o myśleniu przez grzeczność nie będę wspominał i w tym kalendarzu zaznaczyć sobie kiedy kończy się rok, a kiedy zaczyna następny.....wiem, wiem każdy średnio rozwinięty osobnik niby to powinien wiedzieć, ale jak widać to zbyt dużo dla Ciebie. Jak będziesz się wpatrywać w ten kalendarz, przez przynajmniej 10h dzienni to jest nadzieja że po upływie roku zapamietasz kiedy on się kończy, dla jasności wtedy kiedy kończą się cyferki w miesiącu grudniu

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.