Nowość na BET 2017

22 grudnia 2016

Nowość na BET 2017

Baltica Equestrian Tour na stałe wpisała się już w kalendarz zarówno Polskiego Związku Jeździeckiego jak i Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej FEI. Od 2014 roku stale budzi wielkie emocje, zaskakuje oraz przyciąga zawodników z całego świata, co roku poprawiając swoje statystyki.

REKLAMA

reklama

   Organizatorzy tego wielkiego jeździeckiego święta na kolejny rok zaplanowali coś, co będzie dodatkową gratyfikacją dla stałych klientów i jednocześnie doskonałym powodem, by Balticę do kalendarza wpisać zarówno wiosną – od 16 maja do 4 czerwca jak i latem od 15 sierpnia do 3 września. Mowa o dwóch seriach zatwierdzonych przez FEI – BALTICA FUTURE STARS TOUR, która przeznaczona jest dla młodych koni oraz BALTICA RIDERS TOUR dla zawodników startujących w CSI2* i CSI3*. Pozwólcie, że nieco przybliżymy Wam ich koncepcję.

   BALTICA FUTURE STARS TOUR to seria dla koni 5, 6 i 7-letnich. Zarówno podczas wiosennej jak i letniej edycji Baltici, eliminacjami będzie sześć czwartkowych finałów CSIYH1* osobno dla każdej kategorii wiekowej, przy czym ostatni finał (trzeci tydzień Baltica Summer Tour 2017) liczony będzie podwójnie. Poniżej prezentujemy tabelę systemu naliczania punktów:

Konie nie muszą brać udziału w każdej kwalifikacji, a do finałowej klasyfikacji liczyć się będą cztery najlepsze wyniki każdego konia. Łączna pula nagród tej serii to 60 000 PLN, która zostanie podzielona na trzy miejsca w każdej kategorii wiekowej:

Druga z nowości to wspomniana wcześniej seria zatytułowana BALTICA RIDERS TOUR dla zawodników startujących w konkursach Grand Prix podczas CSI2* i CSI3*. Tu kwalifikacjami będzie sześć kolejnych konkursów Grand Prix, gdzie ostatni konkurs będzie również finałem, w którym punktacja zostanie podwojona – mowa o konkursie Grand Prix CSI3* podczas trzeciego tygodnia Baltica Summer Tour 2017. Poniżej prezentujemy tabelę systemu naliczania punktów:

Do klasyfikacji końcowej zaliczać się będą cztery najlepsze wyniki zawodników, nie mająoni również obowiązku brania udziału w każdej kwalifikacji. Łączna pula nagród tej serii to 40 000 PLN, która zostanie podzielona na trzy miejsca:

Baltica Equestrian Tour 2017 – sport bez granic, nie może Was tam zabraknąć!

Komentarze (1)

mr.D (niezarejestrowany)1 rok, 1 miesiąc temu

a czy bedzie relacja z mlodych koni wiosna i latem?

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.