reklama
reklama

Zapraszamy na debatę kandydatów

Świat Koni | 7 grudnia 2016

Zapraszamy na debatę kandydatów

Już jutro, to jest w czwartek 8 grudnia 2016 roku, o godzinie 17:00 rozpocznie się debata kandydatów do fotela prezesa Polskiego Związku Jeździeckiego. Redakcja Świata Koni przeprowadzi z tego jak do tej pory bezprecedensowego w historii PZJ wydarzenia bezpośrednią relację.

REKLAMA

reklama

Debata odbędzie się w jednej z sal ośrodka jeździeckiego Zbyszko pod Łodzią, a więc na terenie „neutralnym” dla każdego z kandydatów. Do udziału w tym wydarzeniu zaprosiliśmy wszystkich zarejestrowanych w PZJ kandydatów do pełnienia obowiązków prezesa Związku.

Samo słowo „debata” pochodzi z języka francuskiego - débat od débattre. Nie wdając się w dokładne tłumaczenie tego słowa możemy przyjąć, że kryje się za nim dyskusja dotycząca wyboru najlepszego rozwiązania omawianego problemu lub sprawy. W praktyce demokratycznych wyborów, a przecież z takimi mamy do czynienia w przypadku czekającego nas niebawem Walnego Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów PZJ, słowo to oznacza wymianę poglądów pomiędzy kandydatami ubiegającymi się o jakieś stanowisko. Na przykład o stanowisko prezesa PZJ.

Z trójki kandydatów do tego fotela pozytywnie odpowiedzieli na naszą propozycję i potwierdzili w niej udział pan Stanisław Helak i pan Marek Szewczyk. Pan Henryk Święcicki nie przyjął naszego zaproszenia, tłumacząc tę decyzję koniecznością wyjazdu do Niemiec.

Debata kandydatów na prezesa PZJ odbędzie się w trzech rundach.

  • W pierwszej rundzie obydwaj kandydaci będą odpowiadać na 10 pytań postawionych przez prowadzącego. Przewidywany czas odpowiedzi na pytanie to 1 minuta dla każdego kandydata.
  • W drugiej rundzie każdy z kandydatów odpowie na 5 pytań zadanych przez kontrkandydata. Pytany będzie miał na udzielenie odpowiedzi na każde z pytań 2 minuty.
  • W trzeciej rundzie każdy z kandydatów będzie odpowiadał na maksymalnie 10 pytań indywidualnych, zadanych przez internautów. Pytania można przesyłać na adres mailowy: redakcja@swiatkoni.pl z dopiskiem w tytule maila „debata”. Można też skorzystać z zamieszczonego poniżej formularza. W każdym przypadku pytanie należy poprzedzić nazwiskiem kandydata, do którego kierujemy pytanie. Czas odpowiedzi na każde z pytań maksymalnie 1 minuta.

O kolejności w jakiej kandydaci będą odpowiadać w pierwszej rundzie i zadawać pytania w rundzie drugiej zdecyduje losowanie przeprowadzone na początku spotkania.

Nie można przesyłać zgłoszeń do tego konkursu.

Komentarze (11)

Kris (niezarejestrowany)1 rok, 3 miesiące temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §9 regulaminu. Administrator.

jajakobyly (niezarejestrowany)1 rok, 3 miesiące temu

Panie H.Jastrzebiec-Swiecicki,proponuje poprosic o azyl i nie wracac.To swietne rozwiazanie dla pana i dla jezdziectwa.

kino (niezarejestrowany)1 rok, 3 miesiące temu

Bardzo fajna inicjatywa!! Pewnie niewiele to zmieni w wynikach ale miło, że nie odbywa się to po cichu

delegat (niezarejestrowany)1 rok, 3 miesiące temu

Brawo dla obu kandydatów... a trzeci, no cóż.

Kris (niezarejestrowany)1 rok, 3 miesiące temu

Fakt, że Heniek Święcicki siem nie pojawi na debacie , mówi sam za siebie! Panie Heniu , więcej odwagi! Nie bać się pokazać się z otwartą przyłbicą środowisku! Nie warto się bać przedstawić klarownie swoje poglądy oraz swój plan działania na stanowisku prezesa PZJ środowisku! NIe należy się bać tych , którymi chce się rządzić. Czy Pan , Panie Heniu, nie zamierza w ogóle przedstawić swoich poglądów i planów środowisku polskiemu?

Jakta (niezarejestrowany)1 rok, 3 miesiące temu

Świetny pomysł, brawa dla tych kandydatów którzy nie boją się rozmawiać o przyszłości związku.

Dexter (niezarejestrowany)1 rok, 3 miesiące temu

żaden z kandydatów to nie moja bajka, ale cieszę się że będę mógł usłyszeć co mają do powiedzenia

xxx (niezarejestrowany)1 rok, 3 miesiące temu

czy bedzie mozna obejrzec debate pozniej? czy bedzie udostepniony zapis wideo?

delegat (niezarejestrowany)1 rok, 3 miesiące temu

Super! Tak powinno być. To,że nie będzie trzeciego świadczy o nim samym, a pokazuje też gdzie ma wyborców. Nie dziwię się teraz dlaczego Wielkopolanie go nie chcieli.

Administrator1 rok, 3 miesiące temu

Tak, będzie można obejrzeć retransmisję debaty.

AB (niezarejestrowany)1 rok, 3 miesiące temu

Czy retransmisja będzie dostępna tego samego dnia?

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.