reklama
reklama

Mistrzostwa Europy w wkkw

22 listopada 2016

Mistrzostwa Europy w wkkw

Ludowy Klub Sportowy „Stragona”, decyzją Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej uzyskał prawo do organizacji w 2017 roku Mistrzostw Europy Seniorów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. 

REKLAMA

reklama

   Mistrzostwa odbędą się w terminie 17-20.08.2017, na Hipodromie im. 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich w Morawie koło Strzegomia. Będzie to bezprecedensowe wydarzenie w historii polskiego jeździectwa. Polska jeszcze nigdy dotąd nie była organizatorem imprezy rangi mistrzostw kontynentu w dyscyplinach olimpijskich w kategorii seniorów, a ostatnie Mistrzostwa Europy Seniorów w naszej części Europy odbyły się w Kijowie w 1973 roku.

   Mistrzostwa Europy w wszechstronnym konkursie konia wierzchowego rozgrywane są w latach nieparzystych. Poprzednia edycja odbyła się w szkockim Blair Castel i zgromadziła blisko 60 tys. widzów i przeszło 35 mln telewidzów. Transmisje TV docierały do 96 krajów świata, generując łączny czas emisji przeszło 330h. W Strzegomiu spodziewamy się udziału około 17 reprezentacji narodowych i około 80 zawodników.

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.