reklama
reklama

Ruszyły CSI2*-W Leszno

Świat Koni | 21 października 2016

Ruszyły CSI2*-W Leszno

Zwycięstwem niemieckiego zawodnika w głównym konkursie, rozpoczęliśmy pierwsze w tym roku halowe zawody międzynarodowe, rozgrywane w hali JKS Przybyszewo w Lesznie.

REKLAMA

reklama

   Poranną Małą Rundę rangi CSI1*, wygrał także reprezentant Niemiec. Był to Philipp Schober, dosiadający siedmioletniego wałacha Casper H. Najlepszym Polakiem został Marcin Pakuła, który na ogierze Goliat, zajął drugie miejsce.

W Średniej Rundzie CSI1* usłyszeliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Nie do pokonania okazała się Dajana Pawlicka na dziesięcioletniej klaczy Bartino. Nasza młoda zawodniczka, z przewagą trzech sekund, zostawiła rywali daleko w tyle.

W pierwszym konkursie Małej Rundy CSI2*-W, tryumfował zawodnik z Danii – Hans Ley. Dosiadał on trzynastoletniej klaczy Kongs Babados. Najwyżej sklasyfikowanym polskim jeźdźcem był Jakub Lis, startujący na wałachu Peal of Passion – zajął czwartą pozycję.

Dwufazową Rundę Średnią CSI2*-W, wygrała Anna Kellnerova. Amazonkę z Czech, mogliśmy podziwiać na jedenastoletniej klaczy Atessa B L H. Po piętach deptali jej nasi rodacy. Martin Rozynek na Catoki oraz Marek Lewicki na Quirados As, którzy uplasowali się na kolejnych miejscach podium, mieli jedynie kilka setnych sekundy straty do zwyciężczyni.

Podczas najtrudniejszego konkursu – Dużej Rundy CSI2*-W – zdobywcą głównej nagrody okazał się Maximilian Schmid. Najlepszy czas drugiej fazy, niemiecki zawodnik uzyskał z pomocą konia Chacon 2. Wyprzedził on Jarosława Skrzyczyńskiego, który na siedmioletnim wałachu Casanova 468, musiał zadowolić się drugim miejscem. Trzecią pozycję wywalczył Mściwoj Kiecoń na Dantosie.

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.