Po Próbie Dzielności 2016

Marek Hołda | 1 października 2016

Po Próbie Dzielności 2016

W dniach 28-29 września 2016 roku odbyła się próba dzielności ogierów wierzchowych zakwalifikowanych do studniowego testu w Zakładzie Treningowym prowadzonym przez Technikum Hodowli Koni w Bielicach.

REKLAMA

reklama

W tym roku po raz pierwszy równolegle trenowane i poddane ocenie były dwie stawki koni - ogiery rasy trakeńskiej, które oceniała komisja Związku Trakeńskiego w Polsce i ogiery ubiegające się o licencje hodowlane Polskiego Związku Hodowców Koni oceniane przez komisję tejże organizacji. 

Na podstawie ocen kierownika ZT, jeźdźców obcych i komisji sędziowskich wśród tych pierwszych najlepszy okazał się trzyletni ciemnogniady Kros (Ajbek wlkp. poch. rak./wsch.pr. – Korsarka trak po Sword xx) wyhodowany przez Marka Przeczewskiego i będący własnością Andrzeja Przeczewskiego.

Zwycięzcą próby dla ogierów PZHK został zakupiony w Niemczech przez Jana Ludwiczaka trzyletni kasztanowaty Astil L hol (Barracuda hol – Alida I hol po Casall hol). Tytuł wiceczempiona zdobył jego rówieśnik, gniady Clipper hol (Connor hol – Bella Rose hol po Cassini I hol) wyhodowany przez Romę i Ryszarda Kosickich, a będący własnością Martyny Górskiej. Drugim wiceczempionem a zarazem najlepszym koniem z polskim paszportem został czteroletni małopolski gniady Dżagas m (AC) (Szkrab m – Dżaga m po Grey m) będący własnością hodowcy - Stadniny Koni Prudnik.W ocenie komisji sędziowskiej przedstawiona stawka koni w porównaniu z zeszłoroczną prezentowała wyraźnie wyższy poziom, na uznanie zasługuje też sprawny przebieg imprezy i wielkie zaangażowanie w nią młodzieży z THK w Bielicach.

Szerzej o tym historycznym, bo być może ostatnim dla koni PZHK stacjonarnym teście, napiszemy w listopadowym numerze „Świata Koni”.

Komentarze (4)

JStR (niezarejestrowany)1 rok, 9 miesięcy temu

Czy autor artykulu moze podac informacje kim byli " jezdzcy obcy " na probie dzielnosci?

xxx (niezarejestrowany)1 rok, 9 miesięcy temu

super

zdziwiony ogier (niezarejestrowany)1 rok, 9 miesięcy temu

AMATORSZCZYZNA

pomerania (niezarejestrowany)1 rok, 9 miesięcy temu

"W ocenie komisji sędziowskiej przedstawiona stawka koni w porównaniu z zeszłoroczną prezentowała wyraźnie wyższy poziom... " to moze byc jeszcze gorzej ??!!... no comments

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.