Publicystyka

Chcesz mieć dobrze? Zrób sobie dobrze sam!
2

Chcesz mieć dobrze? Zrób sobie dobrze sam!

21 kwietnia 2015 | Podróżnik

Tegoroczne Święta Wielkiej Nocy były dla mnie szczególne. I nie mam na myśli jakiejś mistycznej szczególności związanej z misterium zmartwychwstania Chrystusa. Niezwykłość owa wynikła z gorących wydarzeń jakie się przetoczyły się przez tak zwane środowisko jeździeckie po opublikowaniu na stronie internetowej Świata Koni służbowej korespondencji między Sekretarzem Generalnym PZJ i członkami Zarządu PZJ z powiadomieniem członków Rady PZJ oraz odpowiedzi udzielonej przez wiceprezesa PZJ Marcina Podporę.

Dbając tylko o siebie czyli mentalność Kalego
42

Dbając tylko o siebie czyli mentalność Kalego

29 stycznia 2015 | Podróżnik | opłaty, BPK, PZJ

Człowiek uczy się przez całe życie i nie powinno się zakładać z góry, że czegoś się w nim nie zrobi. Prawda ta spadła na mnie ostatnio jak grom z jasnego nieba, bowiem nie myślałem, że po zeszłorocznych, listopadowych Zjazdach PZJ wezmę się za pisanie tekstu w obronie Zarządu PZJ. Jak do tego doszło?

Czy tylko król jest nagi?
7

Czy tylko król jest nagi?

6 grudnia 2014 | Podróżnik | 2014, zjazd, PZJ

W sobotę 29 listopada 2014 roku stała się w polskim jeździectwie rzecz niezwykła. Na wniosek kwalifikowanej większości Delegatów oraz Rady Związku urzędujący Zarząd PZJ zmuszony został do zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zjazdu Delegatów PZJ. Nie wiedzieć czemu postanowiono by w tym samym terminie odbył się wymagany Statutem Związku doroczny Walny Zjazd Sprawozdawczy Delegatów PZJ.

Chochoł a polskie jeździectwo
4

Chochoł a polskie jeździectwo

16 lipca 2013 | Podróżnik | Podróżnik

 Tuż przed weekendem, po słonecznym i upalnym tygodniu w piątek gwałtownie spadło ciśnienie i z czarnych chmur zaczął padać deszcz. Matka Natura w doskonały sposób zilustrowała mój nastrój po lekturze wiadomości o tym, że rusza śledztwo na temat dofinansowania z funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki ubiegłorocznego koncertu gwiazdy estrady, niejakiej Madonny.

Szczyt
26

Szczyt

9 lutego 2013 | Podróżnik | fundacja, publicystyka, skaryszew, blog

Już niedługo rozpocznie się swoisty szczyt. Szczyt aktywności przeróżnych organizacji „prozwierzęcych” i ich rozpalonych ogniem świętego oburzenia zwolenników. Warto chyba rozwinąć nieco co kryje się za tymi organizacjami.