Veronica Pawluk wygrała dzisiaj konkurs juniorów podczas zawodów w Austrii. W konkursach dla młodych koni w Samorin bardzo dobre starty zanotował Mateusz Tyszko, który odniósł zwycięstwo i uplasował się na miejscu drugim. 


 

CDI4* Achleiten (AUT) 

Zwycięstwo w konkursie zespołowym juniorów odniosła dzisiaj Veronica Pawluk dosiadająca klaczy Falette OLD. Para ta pracuje ze sobą od niedawna i wynik jaki uzyskała dzisiaj 69,727% jest nowym rekordem w tym konkursie. Amazonka wystartowała też na wałachu Danclair, na którym uplasowała się na 6 pozycji uzyskując rezultat 67,788%. W konkursie indywidualnym młodych jeźdźców miejsce 7 zajęła Caroline Pawluk na ogierze FUERST FERNANDO OLD (63,029%).

W finale rundy koni 7-letnich wystartowała Aleksandra Szulc na ogierze ROMEO VON FUERSTENBALL. Para ta uzyskała dzisiaj wynik 72,286% i uplasowała się na miejscu 2. 

 

Wyniki: TUTAJ


 

CSI4* Sentower Park, Opglabbeek (BEL)

W zaliczanym do Longines Ranking konkursie 145 cm nasi zawodnicy nie odnotowali bezbłędnych przejazdów. Najwyżej sklasyfikowany był Bartosz Adamus, który na ogierze U2 ukończył przejazd z wynikiem 7 pkt.

W porannym dwufazowym konkursie o wysokości 135 cm bardzo dobry przejazd zanotował Adam Grzegorzewski na klaczy Vhs Caira. Para ta pokonała parkur bez błędów i w drugiej fazie miała bardzo dobry czas 29,61 s co pozwoliło na zajęcie wysokiego 3 miejsca.

Do rozgrywki konkursu dla koni w wieku 5 i 6 lat zakwalifikowała się Monika Dulczewska z ogierem Indiam Star du Luzon. Jeden błąd w bardzo dobrym czasie 38,36 s pozwolił na zajęcie 13 miejsca w klasyfikacji.

 

Wyniki: TUTAJ


 

CSIO3* EEF Series Samorin (SVK)

Dzisiejszy konkurs o wysokości 150 cm zaliczany był do Longines Ranking. Z wynikiem 8 pkt. swój przejazd ukończyła Juliana Suska na klaczy Cascadeuce i para ta zajęła 22 miejsce w klasyfikacji. Mikołaj Barański zrezygnował z dokończenia swojego przejazdu na wałachu Cornnan.

W finale rundy koni 6 i 7-letnich wysokie 2 miejsce zajął Mateusz Tyszko na klaczy Sonora. Zawodnik zanotował także bardzo udany start w konkursie dla koni w wieku 5 lat, w którym zwyciężył na ogierze O’Rockstar.

Na dobrym 6 miejscu w konkursie o wysokości 115 cm uplasowała się dzisiaj Anna Badura, która na klaczy Duchesse de Semilly SR pokonała obie fazy bezbłędnie.

 

Sonora i Mateusz Tyszko


 

Wyniki: TUTAJ


 

CSIO/CDIO Youth, Hagen a.T.W. (GER)

W indywidualnej rywalizacji Pucharu Narodów w kategorii kuców o wysokości 130 cm wystartowała Wiktoria Cwalina na ogierze Lexus. Para ta miała trzy błędy oraz jedno zatrzymanie co w połączeniu z przekroczoną normą czasu dało wynik 21 pkt.

Wysokość 130 cm miał także parkur w PN w rywalizacji dzieci. W konkursie indywidualnym wystartował Adam Goszczyński na klaczy Lorina i ukończył swój przejazd z wynikiem 4 pkt. A to pozwoliło na zajęcie 12 miejsca.

W konkursie Grand Prix Juniorów (140 cm) wystartowały dwie polskie pary. Paulina Pellowska na ogierze My Blue Pleasure d'Ive Z miała jeden błąd i uplasowała się na 20 miejscu. Z wynikiem 7 pkt swój przejazd ukończył Wiktor Piechota na wałachu Last Quality (24 m.)


 

Wyniki: TUTAJ