Zmagania o Puchar Narodów w jeździeckim triatlonie i medale mistrzostw Polski już za miesiąc rozegrają się na hipodromie w Morawie podczas zawodów LOTTO Strzegom Horse Trials.

 

 

Sezon rozgrywek w konkursie o Puchar Narodów wystartował w maju we włoskim Montelibretti. Wyścig o cenne punkty toczy się podczas ośmiu turniejów rozgrywanych w Europie. Piąta runda rozstrzygnie się w Strzegomiu. W Polsce będzie to najwyższa rangą rywalizacja we Wszechstronnym Konkursu Konia Wierzchowego, czyli w jeździeckim triatlonie, w którym zawodnicy zmagają się w trzech próbach: ujeżdżeniu, crossie oraz skokach przez przeszkody.

 

W programie sportowym poza rozgrywką pucharową znalazło się aż dziesięć konkursów międzynarodowych o poziomie trudności od jednej do czterech gwiazdek, w tym konkursy dla wszystkich kategorii młodzieżowych.  Podczas zawodów rozegra się także walka o medale mistrzostw Polski młodych jeźdźców i juniorów. Będzie to również ostatnia szansa na zobaczenie w jakiej formie są reprezentanci Polski, których już niedługo zobaczymy podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

 

Rywalizacja na morawskich arenach toczyć się będzie nie tylko o miejsca na podium. Dla niektórych par start w zawodach będzie ostatnią szansą na zdobycie minimalnych wymagań kwalifikacyjnych uprawniających do udziału w igrzyskach w Paryżu. A dla wielu zawodników konkursów w kategoriach młodzieżowych będzie ważnym etapem przygotowań do Mistrzostw Europy Młodych Jeźdźców i Juniorów w WKKW, które w sierpniu odbędą się w Strzegomiu.

 

 W Strzegomiu czeka nas nie tylko widowisko sportowe. Planujemy wiele atrakcji dla publiczności, a trasa crossu została tak zaprojektowana, aby widzowie mieli dosłownie na wyciągnięcie ręki niesamowite emocje sportowe - mówi Marcin Konarski, przewodniczący komitetu organizacyjnego.

 

W programie m.in. występy kaskaderów, którzy zaprezentują umiejętności woltyżerskie w pokazie wywodzącej się Kaukazu dżygitówki oraz popisy sprawnościowe psów w pokazach agility.

 

Zawody odbędą się w terminie od 20 do 23 czerwca na hipodromie w Morawie koło Strzegomia na Dolnym Śląsku. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

 

Fot. Leszek Wójcik