Dziś jest ostatni dzień na zgłoszenia do zawodów Silesia Equestrian w Jakubowicach. Dwugwiazdkowe CSI odbędą się w terminie 4-7 lipca i już dziś możemy być pewni wysokiej frekwencji, a co za tym idzie wspaniałych sportowych emocji. Na ten moment organizatorzy zdradzają, że w Entry Systemie widnieje już 12 flag narodowych, a w zawodach wystartuje 360 koni. Do końca tygodnia powinny spłynąć wszystkie zgłoszenia, wtedy będzie można zająć się akceptowaniem wprowadzonych w system par. Z tego miejsca prosimy więc zawodników o odrobinę cierpliwości, wszystko wyjaśni się w przyszłym tygodniu.

 

A co dokładnie czeka nas podczas Silesia Equestrian? Po pierwsze –dwugwiazdkowa rywalizacja w rundach od 130 do 145cm zawierająca 2 konkursy zaliczane do Longines Ranking. Do tego sprawdzona już formuła otwartych konkursów jednej gwiazdki ( 110-125cm) i runda dla młodych koni 5 i 6 letnich. Ale to nie koniec. Po raz pierwszy w naszym kraju zaplanowano międzynarodową rywalizację w CSI tylko dla kobiet! CSI Ladies to runda rozgrywana na poziomie 130-135cm z widowiskowym konkursem szybkości w Finale. Warte podkreślenia będą też nagrody – w głównym konkursie nasze Ladies powalczą o eleganckie meble o wartości 34 000 zł ufundowane przez firmę Primavera. Dodatkowo najlepsze Polskie Ladies opuszczą Jakubowice z Voucherami na bezpłatny start w Mistrzostwach Polski Kobiet w Białym Lesie, a pozostałe nagrody ufundują dla nich również firmy Ziaja, Equi- Fashion,  Torpol, Fera Equestrian i wiele innych.

 

Widowiskiem będzie też na pewno konkurs 6 barier. Te wysokie skoki zaplanowane są na sobotni wieczór, a poprzedzi je Rewia Samochodów Luksusowych organizowana przez Ignaszak Auto-Salony. W czasie wolnym od startów zarówno uczestnikom, jak i publiczności pobyt ubarwiać będą wyjątkowy event kulinarny Fishtival,  Zawody Hobby Horse, bogata strefa Expo czy też jak zawsze dostępne w Jakubowicach – sporty wodne, przejażdżki na kucykach oraz bryczką.  Nie pozostaje nam nic innego, niż zaprosić wszystkich w pierwszym tygodniu lipca do Jakubowic